• 15.774 nieuwsartikelen
  • 178.104 films
  • 12.217 series
  • 33.988 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.031 gebruikers
  • 9.373.233 stemmen
Avatar
 
banner banner

Juleblod (2017)

Horror | 104 minuten
1,86 7 stemmen

Genre: Horror

Speelduur: 104 minuten

Alternatieve titel: Christmas Blood

Oorsprong: Noorwegen

Geregisseerd door: Reinert Kiil

Met onder meer: Stig Henrik Hoff, Jørgen Langhelle en Sondre Krogtoft Larsen

IMDb beoordeling: 4,2 (563)

Gesproken taal: Noors

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Juleblod

Al meer dan dertien jaar zaait een seriemoordenaar, genaamd Nissen, dood en verderf in Noorwegen rond de kerstdagen. Rechercheurs Rasch en Hansen zetten alles op alles om Nissen op te sporen. Kunnen zij voorkomen dat er met Kerstmis opnieuw een bloedbad plaatsvindt?

logo tmdbFilm still

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van 606

606

  • 23876 berichten
  • 12263 stemmen

Zin in


avatar van Mr. Chiel

Mr. Chiel

  • 1387 berichten
  • 3851 stemmen

De poster is mooier dan de film. Na 35 minuten is er amper wat gebeurt. Saai! Afgezet.


avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11364 berichten
  • 6689 stemmen

Donker.

Niet in de zin van dat de toon van de film duister is, Juneblod is letterlijk gewoon te donker om iets te kunnen zien. Al vanaf het begin voelde ik die bui hangen, want voor een film die 106 minuten duurt en enkel een simpele slasher betreft is deze film behoorlijk onoverzichtelijk in beeld gebracht. Ik had vaak het overzicht gewoon totaal niet.

Voor een film die dan ook zo simplistisch is opgezet is dat zonde, want als je beeld op 250% helderheid staat lijkt er nog best wel een entertainende slasher te verschijnen. Het is namelijk niet zo dat deze film op elk gebied faalt, maar het probleem is dat de goede punten binnen deze film eigenlijk niet heel goed te zien zijn, zoals een best bloederige finale.

Het acteerwerk is matig, maar dat had ik ook niet bepaald verwacht van een film die zich in het Engels vertaald naar "Christmas Blood". De killer is dan ook iemand die zichzelf letterlijk verkleedt als de kerstman. Erg leuk natuurlijk. Daarnaast worden de landschappen van het ijskoude Noorwegen best goed in beeld gebracht, nog steeds jammer dus dat het beeld zo donker is zodat je er niet optimaal van kan genieten.

De redelijke finale redt de film nog van een ultiem laag cijfer, maar aangezien je vooral tegen een donker beeld aankijkt wacht je met deze film vooral een oersaaie en behoorlijk onoverzichtelijke slasher op die nergens echt weet te bevredigen. Erg jammer, want Scandinavië gecombineerd met bruut horrorgeweld kan natuurlijk best leuk uitpakken.