• 15.799 nieuwsartikelen
  • 178.264 films
  • 12.224 series
  • 34.003 seizoenen
  • 647.419 acteurs
  • 199.080 gebruikers
  • 9.376.345 stemmen
Avatar
 
banner banner

I Am Elizabeth Smart (2017)

Biografie / Misdaad | 87 minuten
2,33 26 stemmen

Genre: Biografie / Misdaad

Speelduur: 87 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Sarah Walker

Met onder meer: Alana Boden, Skeet Ulrich en Deirdre Lovejoy

IMDb beoordeling: 6,3 (1.503)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot I Am Elizabeth Smart

Het is het jaar 2002. Elizabeth Ann Smart is een 14-jarig meisje dat ontvoerd wordt door de religieuze Brian David Mitchell. Met behulp van zijn verknipte handlanger Wanda Barzee brengt hij Elizabeth naar een gebied in de heuvels. Negen maanden lang wordt Elizabeth uitgehongerd, gedrogeerd en verkracht. Gebaseerd op een waargebeurd verhaal.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Elizabeth Smart

Brian David Mitchell

Wanda Barzee

Zichzelf - Narrator (stemrol)

Grocery Clerk

Young Woman Driver

William Smart

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Shadowed

Shadowed

  • 11408 berichten
  • 6711 stemmen

Hm.

Film die duidelijk veel wil vertellen, maar ik snap niet helemaal waarom ze het vervolgen in een TV-Movie manier willen vertellen. Je kan dit zoveel emotioneler en impactvoller vertellen, maar dan vervolgens zo'n softe versie gebruiken is onbegrijpelijk.

Het acteerwerk is wel prima. Boden staat haar moeilijke rol best goed en Ulrich en Lovejoy doen het heel prima. Het punt is dan het nooit echt geloofwaardig wordt door een iets te simpele opzet van de film zelf, die nooit echt impact heeft.

De meest indrukwekkende stukken komen in de vorm van de echte Elizabeth Smart die soms door de film wat stukjes verteld. Voor de rest is het acteerwerk goed maar vooral in het begin kom je niet al te makkelijk door de film heen.

Opzet is iets te simpel en nergens is het heel rauw of realistisch. Het had een beetje een hard toontje nodig om echt impact te hebben. Nergens merk je ook echt of de karakters in gevaar zijn, en het voelt ook aan alsof ze elke dag in hun villa nog een bad namen. Ze zagen er wel heel gezond uit met andere woorden.

Qua make-up en setting is de film niet al te best, maar het acteerwerk is prima en de boodschap mag ook wel gehoord worden. Een triest verhaal zoals dit verdient een iets betere film dan een wat normaal opgezette TV-film.

Wat ik overigens wel best fijn vond, is dat de film de gehele speelduur Smart en haar ontvoerders in beeld brengen, en dat er niet weer van die onnodige zijplotjes aanwezig zijn.


avatar van nijkerkbert

nijkerkbert

  • 607 berichten
  • 778 stemmen

Een indringend verhaal dat zeker. Maar de uitvoering laat heel wat te wensen over. Op enig moment vond ik het behoorlijk storend dat de echte Elizabeth niet alleen de voiceover deed maar daarbij ook steeds in beeld kwam. Verder vond ik met name in het eind het wat ongeloofwaardig worden, je dochter negen maanden missen en dan zo'n koele ontvangst bijvoorbeeld, dat zal in werkelijkheid toch wel anders geweest zijn. Voor mij amper een voldoende.


avatar van BBarbie

BBarbie

  • 12893 berichten
  • 7675 stemmen

Choquerend relaas over de ontvoering en gevangenhouding van een jonge tiener door een zelfverklaarde profeet en diens handlangster. Het bijzondere van dit waargebeurde verhaal is dat het “live” becommentarieerd wordt door Elizabeth Smart zelf. Haar lookalike Alana Boden zet een aangrijpende titelrol neer.