• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.031 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.063 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.611 stemmen
Avatar
 
banner banner

Stagecoach (1966)

Western | 115 minuten
2,85 48 stemmen

Genre: Western

Speelduur: 115 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Gordon Douglas

Met onder meer: Bing Crosby en Mike Connors

IMDb beoordeling: 6,1 (2.479)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Stagecoach

"These Were The Ten Who Fought Indians, Outlaws And Each Other As They Rode To Greatness On The Stagecoach To Cheyenne!"

Remake van de Wayne-klassieker uit 1939. Een bende Sioux onder leiding van Crazy Horse maakt de omgeving van Cheyenne onveilig. De postkoets naar Cheyenne staat op het punt te vertrekken als dit nieuws bekend wordt. Aan boord bevinden zich Dallas, een saloongir; Peacock, een drankenhandelaar; Hatfield, een gokker; Doc Boone, een aan lager wal geraakt arts en dronkaard; Gatewood, een bankbediende die net zijn bank beroofd heeft, en de zwangere mrs. Mallory, de vrouw van de legerkapitein van Cheyenne. De koets vertrekt toch onder begeleiding van het leger en van marshall Curly. Onderweg nemen ze nog de voortvluchtige Ringo Kid mee. Bij de eerste stopplaats vinden ze echter enkel de lijken van de legertroep die hen verder moest begeleiden. Ze staan voor de keuze: terugkeren of verder reizen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Hatfield (as Michael Connors)

Doc Josiah Boone

Henry Gatewood (as Bob Cummings)

Marshal Curly Wilcox

Ringo Kid

Buck, Stagecoach Driver

Mrs. Lucy Mallory

Luke Plummer

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van chrissie

chrissie

  • 749 berichten
  • 5038 stemmen

Wordt veel vergeleken met het origineel natuurlijk. Ik vond het geen slechte versie. Bing Crosby verraste me. Deze versie wordt eigenlijk door de hele cast gedragen en dat werkt voor mij prima. Er zitten wel hier en daar wat gaten in het verhaal
De Sioux slagen er 2 maal in een hele legercompanie uit te moorden. Als ze de postkoets aanvallen, slagen een handvol burgers en 1 marshall erin tientallen Indianen af te schieten en ze zelfs op de vlucht te drijven.


avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Die konden misschien beter mikken Chrissie...


avatar van tsjidde

tsjidde

  • 2112 berichten
  • 4038 stemmen

Weet iemand misschien of deze film reeds op DVD is verschenen of dat deze mogelijk binnenkort zal worden uitgegeven? Ik wil hem namelijk ook wel op dvd-r kopen, maar natuurlijk niet wanneer ie volgende maand ook origineel te koop is.


avatar van trebremmit

trebremmit

  • 3014 berichten
  • 1465 stemmen

Sinds kort op dvd te krijgen.

http://www.screenarchives.c...


avatar van TornadoEF5

TornadoEF5

  • 5616 berichten
  • 1726 stemmen

Tonen deze op TV, zondagavond 25 maart op CAZ.


avatar van fun in acapulco

fun in acapulco

  • 288 berichten
  • 1439 stemmen

Die zondag opgenomen en in delen bekeken. Vooral gekeken voor Ann-Magret, die ik uiteraard ken uit de Elvis film Viva Las Vegas. Aardige western met leuke karakters, die interessanter zijn als degene in Tatantino's The Hateful Eight, als ik die vergelijking mag trekken.


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Leuke western, met een goede cast, waaronder wel enkele bekende namen.

In deze film is de vorig jaar overleden Mike Connors te zien, die we allen wellicht kennen uit de politieserie 'Mannix'.


avatar van Noodless

Noodless

  • 10040 berichten
  • 6176 stemmen

Kan niet vergelijken met het originele, maar deze film weet niet echt mijn aandacht vast te houden. Matig verhaal met heel veel dialogen en zicht op de verschillende karakters, maar er gebeurt gewoon te weinig.
De uiteindelijke aanval van de indianen stelt ook al niet te veel waarbij deze scène ook de plotgaten heel duidelijk maakt. Een leger soldaten wordt tweemaal toe uitgemoord door de Sioux en een postkoets met wat burgers kunnen deze indianen wel aan. Hoogstwaarschijnlijk zal het originele met John Wayne toch wel beter zijn. 5/10


avatar van mr rumson

mr rumson

  • 2170 berichten
  • 2995 stemmen

Met de Stagecoach van John Wayne had ik al niet zoveel mee.

En met deze remake heb ik ook niet zoveel mee.

Deze versie begint nog wel aardig maar eenmaal aan gekomen bij het station wordt het een stuk saaier.

Voor mij teveel aan dialoog die niet altijd even boeiend zijn om te volgen .

Het is dan ook wachten op het laatste half uur voor er wat actie in komt .

En hoewel de schietpartij op den duur wat eentonig begint te worden .

Heb ik mij prima vermaakt hoe de Stagecoach op een spectaculaire manier over de padden raast .

Een pluspunt hierbij is dat dit in een overweldigende natuur gefilmd is .

Ook Bing Crosby verrast mij in positieve zin.

Kortom zeker geen slechte western maar weet niet de gehele film te boeien .


avatar van Roger Thornhill

Roger Thornhill

  • 6011 berichten
  • 2445 stemmen

Toen Howard Hawks in 1940 onder de titel His girl Friday een remake van The front page (1931) maakte, schreef de filmcriticus Otis Ferguson: "The main trouble is that when they made The front page the first time, it stayed made." En in principe geldt hetzelfde voor deze remake van het klassieke origineel uit 1939, want daarzonder zou dit misschien wel zijn beschouwd als een niet spectaculaire maar verder degelijke actie-western. Zoals het er nú voorstaat kan deze remake de vergelijking met John Fords klassieker wat mij betreft niet doorstaan, vooral dankzij Alex Cord die het best aardig doet maar wiens laffe zuinige mondje en ongunstige uiterlijk het mij onmogelijk maken om met hem mee te leven (zoals mij wel lukte met John Wayne, hoezeer ik hem ook geen sympathieke of sterke acteur vind), maar ook een beetje door Bing Crosby die bijna de hele film Bing Crosby speelt en alleen bij de bevalling even zijn lollige maniertjes laat varen (en dan bijna meteen ook de film steelt).
        Pluspunten zijn de redelijk goede casting van de overige personages (met Slim Pickens die een prima Andy Devine neerzet), de mooie fotografie, de vrij sterke climax die in het origineel geheel en al off-screen plaatsvindt, en het opmerkelijk mooie moment wanneer Hatfield Dallas bedankt voor de manier waarop ze Mrs Mallory bij de bevalling heeft bijgestaan. Ook opmerkelijk: bij de verwisseltruc wanneer Robert Cummings de tas met de tienduizend dollar steelt laten regie en/of montage het achterwege om de kijker daar middels een aparte close-up nog even op te attenderen, hetgeen mijzelf het fijne gevoel gaf dat ik serieus werd genomen. (Over de massale slachting waarbij de Indianen zich zonder na te denken steeds maar weer zoveel mogelijk in de baan van de kogels van de blanken werpen (en dan komen ze even later nog eens terug voor een tweede portie!) heb ik het maar niet.) Al met al toch best aardig.