Mad Max (1979)

1084 stemmen | gemiddelde 3,29

Australië
Actie /
Avontuur88 minuten
geregisseerd door
George Miller (II)met
Mel Gibson,
Joanne Samuel en
Hugh Keays-ByrneDe normale samenleving is in verval geraakt. De snelwegen zijn een nachtmerrieachtig decor geworden voor een dodelijk spel tussen een groep criminele motorrijders en een handjevol jonge politieagenten in opgevoerde achtervolgauto's. Max is een jonge agent, verantwoordelijk voor de dood van één van de leiders van de motorrijders, genaamd 'The Nightrider'. Zijn vriendin, Jessie, wil dat hij bij de politie-eenheid weggaat. Max gaat inderdaad bij de politie weg en wil alleen nog maar rust en gaat met Jessie en haar baby een lange vakantie houden. Totdat hij, zonder het te weten, met één van de bendeleden in aanraking komt en een nieuwe periode van waanzinnig geweld en wraak aanbreekt.
3,5
[permalink] geplaatst op 28 december 2010, 14:24 uurLekker rauw cultfilmpje dat ondanks het brakke acteerwerk van iedereen toch bijzonder vermakelijk blijft om naar te kijken. De film zit vol gekke typetjes, mooie beelden van een desolaat Australië en lekkere vette actie. En dat met een laag budget!
3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 28 mei 2011, 22:48 uurDit pittige filmpje is wel voor mij weggelegd.
Prachtige achtervolgingen, auto's en motors, het Australische landschap, de sfeer en Mad Max. Deze items vormen een mooie mix in de film waar ik bij het zien van de poster al wist dat ik 'm ging kunnen waarderen. Tijdens het kijken ruik je die benzinegeur, voel je die warmte van de tarmac en het scheurende rubber.
Mel Gibson wordt in het begin erg mysterieus en stoer weergegeven maar z'n nog iéts te jonge stem in die tijd verknoeit het een beetje. Nog altijd een tof personage. Wanneer ie échter mad wordt komt het pittig. Lijkt nog beter in zijn rol te passen als wildeman.
Het grotere deel van de cast acteert slecht. Je zou haast kunnen stellen dat belabberd acteren een vereiste is in dit pulpfilmpje. De slechterikken zijn overdreven karikaturaal en konden gemakkelijk ook voor gevangenen in
Escape From New York gecast zijn of voor de slechterikken uit
Cobra. Ze zijn van het soort gekken op een motor die perfect staan als tegenspelers van Mad Max. Je zit de hele film te wachten tot ie ze aanpakt.
Muziek is bij momenten zeer goed, zoals wanneer Max zijn vrouw bedreigd wordt. Visueel vind ik alles degelijk rekeninghoudende met de leeftijd en het toen al niet te grote budget voor deze film. Met het geluid is echter iets raars aan de hand, voice-over?
Het laatste kwartier van de film is wel groots als je het mij vraagt, die motard z'n headfirst crash tegenover een truck: geen schijn van kans. Dan valt het op hoe de film zichzelf visueel overtreft, de muziek nog beter wordt en Mel Gibson toont wat een topacteur hij is.
Overall rauw ook en zo lust ik het wel.

4,0
[permalink] geplaatst op 16 september 2011, 17:49 uurmooi sfeertje in de film ik vind deel 2 iets beter maar deze mocht er zeker ook wel zijn.
Lekkere brute film!
3,0
[permalink] geplaatst op 27 november 2011, 22:28 uurNiet geheel slecht, deze film. Dit werdt de doorbraak voor Mel Gibson destijds. De film is best sfeervol, met de post apocalyptische settings. Ook de ondersteunende muziek is goed. Verder wordt er niet groots geacteerd, en is het verhaal niet hoogstaand. Maar de film is wel vermakelijk. 3 Sterren.
3,5
[permalink] geplaatst op 20 december 2011, 15:57 uur I am the Nightrider. I'm a fuel injected suicide machine. I am the rocker, I am the roller, I am the out-of-controller!
Blijft nog steeds een "klassieker/cult film" deze 1e Mad Max film....
De gehele film heeft een prima sfeertje, mede door de setting en aankleding is het allemaal leuk om naar te kijken....ook zit de vaart er lekker in.
Het acteerwerk is ook in orde (een jonge Mel Gibson,zet een prima MM neer) en de overige cast vult de rest goed aan (Hugh Keays-Byrne als Toecutter

en Steve Bisley als Goose).
3,0
[permalink] geplaatst op 2 januari 2012, 18:50 uurHet was soms een wat verwarrende film, die vooral abrupt eindigde. 't was niet mis, maar toch maar goed voor een keertje.
Nu weet 'k ook waar de makers van Saw hun idee van de zaag en de enkel hebben gehaald.
4,0
[permalink] geplaatst op 18 maart 2012, 1:21 uurEcht een top film.. Ik hou echt van zulke films motorbende's v8 motors heerlijk gewoon..
3,0
[permalink] geplaatst op 28 maart 2012, 0:04 uurAsfaltscènes.
Het eerste deel van de beroemde trilogie is niet voor niets een klassieker. Een van de eerste films waarmee Gibson een groter publiek bereikte, kent een typische exploitation-feel. Wat vooral opvalt is dat, ondanks het warrige verhaaltje, de film zeer ‘eigen’ aanvoelt. Met dank aan dat gruizige gevoel, mede veroorzaakt door de continue dreiging van een griezelige bende criminelen en een paar sterke asfaltscènes.
Goed.
4,0
[permalink] geplaatst op 9 april 2012, 20:17 uurHeerlijke film, met lekkere actie. Weer eens genoten.
4*
2,5
[permalink] geplaatst op 27 april 2012, 23:18 uurRedelijk filmpje, maar niet echt veel bijzonders.
Australië heeft het typische landschap voor een postapocalyptische setting en dat komt hier ook wel redelijk goed terug. Verder is het allemaal redelijk onderhoudend, maar spannend of echt heel goed wordt het nooit.
De personages en typetjes zijn vooral heel onwerkelijk. Een aantal rare typetjes, maar echt leuk worden ze nooit. Het mooiste aan Mad Max zijn vooral de achtervolgingen per auto en per motor. Het sfeertje is ook wel aardig, maar her en der oogt het ook wel wat gedateerd allemaal.
Gibson doet het niet onaardig, en op zich ben ik wel benieuwd hoe het verder gaat. Ik zal mijn verwachtingen in ieder geval niet te hoog instellen.
2,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 27 april 2012, 23:22 uur