134.880 gebruikers | 85.674 films | 31.041 regisseurs | 3.507.055 berichten | 4.928.281 stemmen
 

The Elephant Man (1980)

 

 

Elephant Man, The (1980)
1460 stemmen | gemiddelde 3,80
mijn stem:
12 jaar angstVerenigde Staten
Drama
124 minuten

geregisseerd door David Lynch
met Anthony Hopkins, John Hurt en Anne Bancroft

In de vergaderzaal van het Pathologisch Instituut van Londen stelt de jonge chirurg Frederick Treves aan een groep dokters een gruwelijk uitziend wezen voor. De man is zo misvormd dat hij gedoemd is zijn leven te slijten als kermisattractie. Zijn naam is John Merrick, maar bij de kermisbezoekers van het Victoriaanse Engeland staat hij bekend als de 'olifantman'. Met de hulp van Mothershead, de hoofdverpleegster, verzorgt Treves de olifantman en bezorgt hem een onderkomen in het hospitaal. Merrick lijkt zeer dom en niet in staat tot nadenken en spreken. Met veel geduld slaagt Treves erin hem enkele zinnetjes te doen herhalen. Op een dag neemt Treves Merrick mee naar huis en stelt hem voor aan zijn vrouw Annie.

Deze film staat op nummer 186 in de top 250
» volledige top 250

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2011, 20:11 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Enorm zielig, maar aangrijpend drama.

De film begint pas echt goed wanneer John Merrick meer in beeld komt. Het is allemaal zo zielig. Soms wat sentimenteel, maar dat mag wel.
Enkele personages zijn wat cliché, da's wat spijtig. De 'slechterikken' zijn heel obvious 'slecht'.
Er zit ook een aantal mooie scènes in. De 'I am a man!'-scène is zo ongelooflijk mooi. Ook het einde is dat, al past dat droomgedoe wat mij betreft niet helemaal in de lijn van de film.

John Hurt verbaast mij met zijn acteerprestatie. Ik was eerst wat sceptisch, aangezien je niets van z'n mimiek ziet. Hurt weet dat echter goed aan te pakken. Met zijn stem en ogen brengt hij meer dan geloofwaardig de gevoelens van John Merrick over. Anthony Hopkins is eveneens meer dan degelijk.
De rest van de cast daarentegen is zwak.

David Lynch zal nooit mijn favoriete regisseur worden. Verre van, zelfs. Met The Elephant Man levert hij eindelijk wel eens een "simpele" film af. Mede daarom dat het spijtig is dat hij er weer een bijbetekenis moet bijflikkeren. Ik denk dat het nog beter had kunnen zijn als het allemaal simpel afgebakend was.
Zijn zwart-witbeelden ogen redelijk sfeervol, maar doen de film ouder lijken dan hij werkelijk is. Enkele scènes doen mij aan een klassieke overacting jaren 50-film denken. Ook de muziek versterkt dat gevoel. De muziek tijdens de laatste scène is wél heel erg goed.

4

 

onlyconnect
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:14 uur
Sergio Leone schreef:
Pracht film, die ondanks het zwart wit beeld, sublieme blu-ray kwaliteit heeft..


Kijk, dat is je betere logica.

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Elephant Man (€ 20,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Elephant Man (1980) (€ 21,79)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Elephant Man (1980) (€ 21,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

onlyconnect
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:21 uur
Sergio Leone schreef:
Anthony Hopkins is eveneens meer dan degelijk.
De rest van de cast daarentegen is zwak.


John Gielgud, Anne Bancroft, inderdaad, ronduit zwak.

 

onlyconnect
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:26 uur
Sergio Leone schreef:
David Lynch zal nooit mijn favoriete regisseur worden. Verre van, zelfs. Met The Elephant Man levert hij eindelijk wel eens een "simpele" film af. Mede daarom dat het spijtig is dat hij er weer een bijbetekenis moet bijflikkeren.


Ja, eindelijk eens een simpele film (Elephant Man is z'n tweede film, dus het werd tijd) en het blijft natuurlijk enorm vervelend als een regisseur er zo maar een "bijbetekenis (wat dat ook moge zijn) bijflikkert."

 

onlyconnect
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:29 uur
movie acteurs schreef:
In zwart/ wit komt ie erg goed tot zijn recht..


Ik vond 'm in kleur toch mooier.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:39 uur
onlyconnect schreef:
Sergio Leone schreef:
(quote)


Ja, eindelijk eens een simpele film (Elephant Man is z'n tweede film, dus het werd tijd)


Ik heb het niet over de hoeveelste film van Lynch dit is. Het gaat om de hoeveelste die ik gezien heb. Ik had verwacht dat iemand die mij woorden in de mond legt die ik nooit gezegd heb dat wel zou begrijpen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:40 uur
onlyconnect schreef:
Sergio Leone schreef:
(quote)


John Gielgud, Anne Bancroft, inderdaad, ronduit zwak.

Fijn dat je mijn mening deelt.

 

onlyconnect
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:46 uur
Sergio Leone schreef:
Ik heb het niet over de hoeveelste film van Lynch dit is. Het gaat om de hoeveelste die ik gezien heb. Ik had verwacht dat iemand die mij woorden in de mond legt die ik nooit gezegd heb dat wel zou begrijpen.


Natuurlijk, het probleem ligt totaal niet bij je kraakheldere proza.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 14:55 uur
onlyconnect schreef:
Sergio Leone schreef:
(quote)


Natuurlijk, het probleem ligt totaal niet bij je kraakheldere proza.

Had ook niet anders verwacht.

 

onlyconnect
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 16:38 uur
Sergio Leone schreef:
Had ook niet anders verwacht.


Anders dan Lynch flikker jij er geen bijbedoeldingen bij.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2012, 0:13 uur
Snap waar alle lof voor deze klassieker vandaan komt en ik sluit graag aan in de rij enthousiastelingen. De hoofdrollen worden op puike wijze vertolkt door Hopkins en Hurt en het verhaal van The Elephant Man komt, waarschijnlijk niet in de laatste plaats omdat alles vrij dicht bij het echte verhaal van Joseph Merrick blijft, knap tot leven. Enige probleem is wel dat ik nimmer in de wereld van de olifantenman terecht kwam, alsof het gedurende twee uur vrij afstandelijk bleef. Vind het lastig de vinger op de zere plek te leggen, maar daardoor bleef het echt film, terwijl een onderwerp als deze een intensievere beleving op zou kunnen/moeten leveren. Neemt niet weg Lynch een prima poging heeft gedaan het leven van Merrick te vertalen naar het witte doek.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 april 2012, 22:31 uur
Grappig en mischien zelfs wel ironisch dat een van de meest rechtlijnige Lynch-verfilmingen ook een van zijn beste is. Uitmuntende acteerprestaties van Hurt en Hopkins en een voortreffelijke sfeer.