Meningen
Hier kun je zien welke berichten hanne_sn als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Nova Zembla (2011)
HOOFDSTUK 1: DE HISTORISCHE FILM
1.1 Korte inhoud
Gerit is een jonge man die heel creatief was en goed kon schrijven. Hij was een koppel met de dochter van de dominee en wou graag mee op ontdekkingsreis naar Indië.
Hij mocht pas mee als hij voor de dominee een brief ging geven aan de kapitein. Gerit heeft de brief zelf dus niet gelezen, maar op de brief stond:’ Maak een man van hem en als dit niet lukt voer hem dan aan de beren’. De dominee vond Gerit maar een aparte man en kwam er niet echt mee overeen.
OP DE BOOT
Gerit ging mee op de boot als schrijver. Hij moest schrijven wat er allemaal gebeurde tijdens de zoektocht naar Indië.
Gerit kwam niet echt overeen met de andere mensen op de boot. Ze hadden meerdere keren ruzies en gingen op de vuist. Hij had bijvoorbeeld ruzie met Claes. Een grote, stevig gebouwde man die Gerit z’n tekening had afgepakt waarop z’n vrouw Catharina werd afgebeeld. Gerit werd heel boos op Claes en hierdoor begon de ruzie. Claes was veel sterker dan Gerit. Hij dompelde Gerit in een emmer vol bloed ( bloed van de ijsbeer) en wou hem laten verdrinken. De kapitein zag dat en wou Claes straffen. Claes moest aan een touw in de ijskoude zee springen maar mocht er natuurlijke wel weer uit. Het touw bleef onderaan vast zitten en daardoor geraakte Claes dus ook vast. (Hij ging dus verdrinken) Gerit was zo goed dat hij in de zee sprong en Claes ging redden. Het was gelukt! Claes en Gerit waren allebei levend terug op de boot. Hierdoor stopte de ruzie tussen Claes en Gerit en schudde ze elkaar de hand.
DE TOCHT NAAR NOVA ZEMBLA
Na een lange tijd varen kwamen ze vast te zitten in allemaal kleine stukjes ijs die rond een eiland lagen. Daardoor moesten ze uit de boot stappen en op het eiland gaan. Het was er koud en niet ongevaarlijk! Daarom maakten ze ‘een huis’ om daar te kunnen overwinteren. Velen van de groep verzwakten er erg door de koude. Naar buiten gaan was ook niet echt een goed plan dit merkten we toen 1 van de mensen naar buiten ging om wat frisse lucht te nemen. Hij werd gebeten door een ijsbeer en opgegeten.
EINDE VAN DE FILM
Gerit had ruzie met Pieter Vos. Een man die dacht dat Gerit voor de Spanjaarden werkte zodat zij Indië eerder konden vinden dan zij. Zij gingen dus ook weer op de vuist, maar dit keer op een berg. Ze rolden van de berg en stopten aan de rand van de kloof. Hier duwde Gerit Pieter Vos van de berg. Pieter Vos stierf dus door in de kloof te vallen.
De ontdekkingsreizigers hebben Indië nooit gevonden en konden mee terug naar Nederland door andere Nederlanders die ze toevallig tegenkwamen met hun boot.
Zo geraakten ze terug thuis. Gerit was superblij dat hij zijn vrouw kon terug zien en de dominee vond Gerit geen aparte man meer. Hij kwam er juist meer mee overeen.
1.2 Objectiviteit
Het onderwerp zelf wordt eerder negatief voorgesteld. Er is niet echt iets positiefs in de film. Alleen koude, ziek worden, soms zelfs sterven en het missen van je familie.
Het personage (Gerit) wordt in het begin van de film eerder negatief voorgesteld. Maar later in de film werd het beter. Hij was meer geliefd door de mensen op de boot. Hij hielp hen,…
1.3 Boodschap
Boodschappen in de film: Ik denk dat ze vooral willen aantonen hoe moeilijk het leven als ontdekkingsreiziger was en dat het eigenlijk niet echt leuk was. Onder andere het missen van je familie maar ook de koude en pijn die je onderweg meemaakt moet heel erg geweest zijn.
1.4 Patriottisme
Ja, er was sprake van patriottisme. Vooral door Pieter Vos. Je ziet dat hij alleen maar mensen waardeert die voor Nederland zijn. Hij kwam niet overeen met Gerit omdat hij dacht dat Gerit niet voor Nederland was maar voor Spanje.
1.5 Visueel oordeel
Wij vonden de film vooral heel erg leerrijk. We beseffen zelf ook hoe erg het moet geweest zijn en dat het niet allemaal van zelfsprekend ging. De film was heel erg interessant om naar te kijken. Ik zelf had het me niet zo voorgesteld. Ik dacht dat ze beter gingen voorbereid zijn op vlak van eten en kledij, maar dit was dus niet zo.
Sommige delen uit de film waren ook wel erg droevig. Vooral in het begin van de film had ik wat medelijden met Gerit omdat hij werd uitgesloten door de anderen op de boot.
De auteur : Reinout Oerlemans
Belangrijkste personages : Gerit de Veer, Jacob van Heemskerck (kapitein van de boot) , Petrus Plancius (dominee), Willem Barentsz (aanvoerder van de ontdekkingsreizigers),
Doutzen Kroes(Catharina Plancius), Semmy Schilt(Claes)
Genre van de film: Het genre van de film is AVONTUUR. Ze maken natuurlijk dus ook een echt avontuur mee! Het 2e genre van de film is DRAMA. Er komen veel dingen in voor die droevig zijn en dit zorgt dus voor die drama.
Waarover gaat het verhaal in het kort: Het verhaal gaat over een ontdekkingsreis om Indië te bereiken. Onderweg komen heel wat erge dingen aan te pas. Uiteindelijk sterven er veel mensen en ontdekken zie Indië niet.
Wanneer verscheen het verhaal: In België verscheen de film voor de eerste keer op 23 november 2011. In Nederland verscheen de film 24 november 2011.
Wat zijn de sterke punten van het verhaal: Persoonlijk vind ik dat de gevoelens van de reizigers heel erg goed/mooi zijn uitgedrukt. Samen met de muziek werd het heel erg aangrijpend. Ook sommige beelden zijn heel erg pakkend.
Wat zijn de zwakke punten van het verhaal: Soms is het niet zo goed te verstaan wat ze zeggen. (Hollands) Ik zou het wel kunnen begrijpen als sommige mensen zouden zeggen dat het een beetje langdurig is.
Eindoordeel: Wij raden iedereen deze film aan! Hierdoor begrijp je veel sneller wat er bedoeld wordt met ‘een ontdekkingreis’. Het is echt een interessante film! Sommige delen uit de film zijn wel niet echt geschikt voor gevoelige kijkers.
