• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.983 films
  • 12.204 series
  • 33.973 seizoenen
  • 646.999 acteurs
  • 198.992 gebruikers
  • 9.371.086 stemmen
Avatar
 
banner banner

Saint Amour (2001)

Drama | 95 minuten
2,61 9 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 95 minuten

Oorsprong: Nederland / België

Geregisseerd door: Eric Oosthoek

Met onder meer: Antonie Kamerling, Pieter van der Sman en Renée Fokker

IMDb beoordeling: 5,9 (35)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Saint Amour

Het is 1969. De zevenentwintigjarige Pater Louis leeft in een klooster en zijn priesterschap is voor hem een roeping. Wanneer echter zijn vriend en collega-priester Daniël een verhouding krijgt met een vrouw, zet ook Louis vraagtekens bij zijn celibatair bestaan. Waarom mag hij geen intieme verhouding met een ander mens onderhouden? Door een reeks van gebeurtenissen komt Louis in opstand tegen de Katholieke Kerk en in 1973 verlaat hij het klooster. Het toeval brengt hem in contact met Daikha, een vrouw die hem de liefde leert kennen. In 1999 is de korte verhouding met Daikha vrijwel vergeten. Louis heeft de kerk de rug toegekeerd en woont inmiddels samen met zijn jeugdliefde Liliane. Dan komt er een bericht waardoor het leven van Louis voor de derde keer ingrijpend zal veranderen.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van mdj

mdj

  • 264 berichten
  • 490 stemmen

Wel apart Kamerling in zo'n rol, maar hij is er niet geschikt voor. Het verhaal is iets te uitgekauwd, jammer dat ze er niet een originele draai aan hebben gegeven. Maar ik moet zeggen dat het al met al geen slecht stuk is, beslist niet.

Zou wel eens een film willen zien over een priester die vreselijk veel moeite heeft met het celibaat, maar niet voor zijn geliefde kiest, maar uiteindelijk toch voor de Heer. Zouden die wel bestaan?