• 15.798 nieuwsartikelen
  • 178.213 films
  • 12.223 series
  • 34.000 seizoenen
  • 647.383 acteurs
  • 199.064 gebruikers
  • 9.375.065 stemmen
Avatar
 
banner banner

Antwerpen Centraal (2011)

Documentaire / Fantasy | 93 minuten
3,11 9 stemmen

Genre: Documentaire / Fantasy

Speelduur: 93 minuten

Alternatieve titel: Antwerp Central

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Peter Krüger

Met onder meer: Thessa Krüger, Johan Leysen

IMDb beoordeling: 5,9 (30)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Antwerpen Centraal

Antwerpen Centraal gaat over de fysieke en mentale ruimte van de Antwerpse spoorwegkathedraal, vanaf haar ontstaan tot nu. In de loop van de film worden er drie eeuwen Belgische treingeschiedenis doorkruist: van de tijd dat de Belgische Spoorwegen hun eerste sporen legden tot en met de bouw van de hogesnelheidslijn in de 21e eeuw. Zo zijn er de herinnering aan Belgiës koloniale verleden en roepen de ligging van het station in het hart van de drukke Diamantwijk en de nabijheid van de Antwerpse dierentuin een surreële wereld op. Daarbij zijn tegengestelde elementen zoals dier en mens, natuur en industrie, barok en moderniteit, verval en opbouw op een complexe manier met elkaar verweven.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dreiecke

Dreiecke

  • 2768 berichten
  • 902 stemmen

Een sfeervolle documentaire over het station Antwerpen, maar ook over de omgeving eromheen, de Zoo bijvoorbeeld. Treinreizen en de meest uiteenlopende onderwerpen passeren de revue. Traag worden allerlei impressies getoond en worden anekdotes verteld en overpeinzingen weergegeven, bijvoorbeeld over het verschijnsel tijd. De beelden zijn prachtig, kunstzinnig. Sommige delen zijn onder choreografie geregisseerd. De soundtrack is ook kunstzinnig, gedurfd en sfeervol.