• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.379 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Duivel Te Slim (1960)

Komedie | 95 minuten
3,06 8 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 95 minuten

Alternatieve titels: Plus Malin que le Diable / Too Clever for Words

Oorsprong: België

Geregisseerd door: Edith Kiel

Met onder meer: Gaston Berghmans, Cois Cassiers en Jef Cassiers

IMDb beoordeling: 5,5 (25)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Duivel Te Slim

Het enige wat Pol Rubens met de Grote Paul gemeen heeft is zijn woonplaats Antwerpen. Pols problemen beginnen als hij zijn portemonnee kwijt is en zich in gebrekkig Duits probeert te redden. Zijn stuntelingen brengen hem en zijn vriend op een schip van misdadigers.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Dievegge

Dievegge

  • 3166 berichten
  • 8191 stemmen

Mooi dat de VRT zo'n oude Vlaamse komedie nog eens toont. Leuk om de jonge Gaston en de gebroeders Cassiers aan het werk te zien.


avatar van Metalfist

Metalfist

  • 12407 berichten
  • 3964 stemmen

Een, twee, drie en een ander

Een paar jaar geleden was op Youtube een aantal van de films van Edith Kiel te vinden. Het was via daar dat ik aan materiaal kwam om een still te fabriceren om de films zodoende toe te voegen aan de site, maar niet lang daarna werden de films jammer genoeg alweer verwijderd. Het leek erop dat ik deze De Duivel Te Slim niet meer ging kunnen aanschouwen. Gelukkig bleek de openbare omroep daar een mouw aan te passen door een tijd geleden opeens met een uitzending op de proppen te komen. Toen opgenomen en vandaag, eindelijk, eens voor gaan zitten.

Eerste film dus die ik zie van Edith Kiel en dit smaakt naar meer. Als Antwerpenaar is dit sowieso wel tof om te kijken vanwege de oude beelden van onder andere de Groenplaats en Het Steen, maar ben ik de enige die hier wel wat gelijkenissen met Some Like It Hot in ziet? Wilder's grote hit (die een jaar eerder uitkwam) met Marilyn Monroe, Tony Curtis en Jack Lemmon ging namelijk ook over twee muzikanten die tegen wil en dank met een stel gangsters in contact komen en zich op een bepaald moment in vrouwen verkleden, inclusief een romance met een vent die niet doorheeft dat hij een andere vent is aan het opvrijen. Soit, gelukkig geen exacte kopie en eigenlijk vooral leuke nonsens. Het einde is weliswaar wat abrupt, al is het stuk in de boerderij wel een leuke climax, maar wordt voornamelijk nog gered door de twee hoofdrollen.

En die zijn weggelegd voor Gaston Berghmans en Jef Cassiers die rollen van Pol Rubens en Pierre op hen nemen. Moet zeggen dat ik nooit echt zo'n enorme fan ben geweest van Berghmans, maar dit doet hij nog wel vrij behoorlijk. Het is echter Jef Cassiers die hier compleet de show steelt. Het blijft allemaal ietwat belegen humor natuurlijk, maar ik heb me er kostelijk mee geamuseerd. Op de openingscredits worden enkel Gaston Berghmans en de Woodpeckers gecrediteerd en dan weet je dat Cois Cassiers ook nog ergens gaat opduiken. Dat gebeurt hier in de rol van Tibor, de Hongaar die uiteindelijk de spilfiguur in het alles blijkt te zijn.

Ach, ik ben waarschijnlijk veel te gul en toch... ik heb me hier anderhalf uur goed mee geamuseerd. Edith Kiel levert een vlotte film af die vooral dankzij de Cassiers broertjes en Gaston Berghmans nog naar een net iets hoger niveau wordt getild. Toch eens een poging doen om mijn handen te leggen op meer van hen.

Kleine 4*