Win/Win (2010)
Genre: Drama
Speelduur: 90 minuten
Alternatieve titel: Win Win
Oorsprong:
Nederland
Geregisseerd door: Jaap van Heusden
Met onder meer: Oscar Van Rompay, Halina Reijn, Leon Voorberg
IMDb beoordeling:
6,7 (402)
Releasedatum: 20 mei 2010
On Demand:
Bekijk via NLZIET
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Win/Win
De drieëntwintigjarige Ivan (Oscar van Rompay) werkt als assistent analist bij een Amerikaanse investeringsbank aan de Amsterdamse Zuidas. De zee aan getallen die dagelijks langs stroomt ziet hij als één groot spel. Op een dag wordt hij ontdekt door de doorgewinterde trader Stef (Leon Voorberg), die hem als zijn junior wil lanceren. Terwijl links en rechts banken omvallen, harkt Ivan in de dealing room enorme winsten binnen en maakt een bliksemcarrière. Ineens heeft de receptioniste Deniz (Halina Reijn), die Ivan tot nu toe alleen heimelijk observeerde, oog voor hem. En ineens woont Ivan in een dik appartement op een steenworp van de bank. Van buiten bezien gaat het hem voor de wind. Hij verliest zijn gevoeligheid, maar blijft ondanks dat toch winnen tot de dag dat hij besluit om alles te verliezen.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments
BlueJudaskiss (moderator films)
-
- 11909 berichten
- 5313 stemmen
Erg vermakelijk met leuk spel van Voorberg en wat vernuftig camerawerk, maar niet heel veel meer dan dat.
Malick
-
- 9142 berichten
- 640 stemmen
Quido
-
- 14649 berichten
- 6106 stemmen
‘Als je nauwkeurig genoeg observeert, blijken kleine dingen grote waarheden te herbergen.’
De film Win/Win geeft ons een bijzonder kijkje in de gaarkeuken van getallen, waar enorme bedragen voor de één winst en voor de ander verlies betekenen. Temidden van deze geldstromen op beeldschermen in dealing rooms, bevindt zich onze hoofdpersoon Ivan. Een jonge assistent analist die na wat winstgevende tips op post-its verspreid te hebben, klaargestoomd wordt om zelf het grote geld binnen te gaan halen. Maar dat zo’n jongen in de snelkookpan die dealing room heet met zichzelf in de knoop raakt, is voor regisseur Jaap van Heusden niet meer dan logisch. (lees verder)
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
Goed nieuws, ben erg nieuwsgierig of Van Heusden een realistische weergave heeft kunnen maken. Bizarre aan het beroep van trader bij een investment bank is dat wanneer ze goed presteren ze meer kunnen verdienen dan de CEO van dezelfde bank. Slecht risk management kan echter ook leiden tot banken die omvallen of tot het bekende verhaal van Jérôme Kerviel, de Franse trader die nu zitten moet wegens handelen met een vermogen dat het totale balanstotaal van zijn werkgever ontsteeg. 
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
De 23ste!
Cool ! Verheug me er op ! Ben zelf ook trader, dat maakt toch wel dat ik extra veel hiernaar uitzie.
Debo
-
- 268 berichten
- 456 stemmen
Omdat ik zelf ook trader ben, sprak het thema van deze film mij wel aan. Het traden op de beurs kan een mens werkelijk veranderen omdat het zenuwslopend kan zijn. Ik vond de film dan ook wel de moeite van het kijken waard maar puur dus omdat het zich in de beleggingswereld afspeelde. Ik kan me voorstellen dat indien je hier geen affiniteit mee hebt, je de film minder interessant vindt.
Goodfella_90
-
- 10407 berichten
- 2596 stemmen
Prop of agency? Traden jullie voor jezelf of bij een hedge funds of iets dergelijks? Wel tof, maar je relatief lage waardering belooft niet veel goeds.
Shining
-
- 44 berichten
- 45 stemmen
BERLIJN - De Nederlandse film Win/Win heeft de Prix Genève-Europa gewonnen voor het beste script in de categorie tv-fictie.
Dat heeft de organisatie zaterdag bekendgemaakt. Win/Win was de enige Nederlandse productie die in de prijzen viel.
De prijs, die in Berlijn werd uitgereikt, bestaat uit een geldbedrag van zesduizend euro en de Prix Europa trofee: een bronzen sculptuur van beeldhouwer Anthon Hoornweg.
Win/Win gaat over een jonge werknemer bij een grote investeringsbank.Tijdens de kredietcrisis begint de jongeman de grip op zijn leven te verliezen. Onder anderen Halina Reijn en Hans Kesting spelen in de film.
.
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Filmisch vind ik 'win/win' zeer geslaagd. Sterk camerwerk, mooie cinematografie en score, allemaal dik in orde. Echter vond ik geheel inhoudelijk nogal zwak. Alleen het begin al een clerk die wat briefjes in de lift ophangt en hierdoor het wereldje binnenrolt ? Kom op zeg, wat een onzin, waarom zo'n ongeloofwaardige vreemde kunstgreep ipv hem op normale wijze binnen te laten komen. Maar ook het hele plot vond ik nogal ongeloofwaardig. In een interview zei van Heusden dat hij goed onderzoek in het traderwereldje heeft gedaan. Ik durf te stellen dat hij geen ENKELE succesvolle trader is tegengekomen die zo met zichzelf in de knup kwam. Tuurlijk is het een stressvol beroep maar als je zulke successen boekt geeft dat juist een enorme positieve kick. Pas als het zakelijk slecht begint te gaan, dan ligt de persoonlijke ellende op de loer, maar niet in een periode waarin alles wat je aanraakt goud wordt.
Het acteerwerk van van Rompay en Halina is puik in orde maar vooral de bijrollen zijn nogal eens erg zwak.
3 *
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Prop of agency? Traden jullie voor jezelf of bij een hedge funds of iets dergelijks?
Ben nu inmiddels 10 jaar proptrader. Eerst voor een baas en toen al redelijk snel eigen bedrijfje opgezet. Vond deze prent inhoudelijk niet echt herkenbaar, jammer, had er toch wel hoge verwachtingen van.
robertus65
-
- 1130 berichten
- 0 stemmen
Weinig geslaagd, overvloed aan jargons, werd al snel een herhaling van zetten en vol met extreme tegenstellingen. Boeide voor mij als niet beurs insider gewoon niet genoeg. 
mr. Prizzi
-
- 164 berichten
- 176 stemmen
Sinds jaren niet meer zo'n goede Nederlandse film gezien. Sterk
actueel verhaal dat van het begin meteen goed op gang komt, prachtige magische kleuren en een on-nederlands goede cinematografie. De film belicht de financiële wereld in korte fragmenten en stills , zowel het cliché als de onderliggende menselijke emoties. Enigszins bekend met de
bankwereld, heeft de regisseur op geslaagde wijze vooral de kille cijfermatige kant in een bepaalde symboliek weten te vertalen.
Van Heusden kan een getormenteerd mens geloofwaardig geestelijk laten ontsporen. Ik had associaties met een reeks films, waaronder Polanski's 'Le Locataire" (the Tenant). Wat minder vond ik de vlakke dialogen tussen Oscar Van Rompay,en Halina Reijn, misschien dat de laatste ook te weinig dynamiek uitstraalde in haar rol.
Niettemin voorspel ik dat van Heusden nog meer goede films gaat afleveren.
Carl
-
- 346 berichten
- 278 stemmen
Het ging dus over hoe een trader vervreemd raakt van zichzelf etc.
Ik heb het er niet uit kunnen halen.
Het was voor mij meer een verhaal waar geen touw aan vast te knopen was, vergezeld met muzikale ondersteuning die mij meer irriteerde dan dat het mijn emoties ondersteunde.
het camerawerk vond ik onvoldoende....ik heb het er niet zo op als cameramensen achter de acteur aan gaan hollen om weet-ik-veel wat voor effect ook te bereiken: ik wordt er hooguit duizelig van.
uiteindelijk heb ik de film alleen uit zitten kijken omdat ik wel wilde weten waarvoor we nu eigenlijk die prijs hadden gewonnen
2,0
jtsterkenburg
-
- 153 berichten
- 1324 stemmen
wonderbaarllijk mooie film met een prachtig uitgewerkt karakter. de leegheid achter de wereld van het grote geld. Geweldige cinematografie die ook symbolisch was voor het verhaal, zoals de haast steriele appartementen voor de traders. Muziek van neerlands glorie Minco Eggersman was ook prachtig. Enige minpuntje vond ik het einde, was niet zo interessant vergeleken met alle voorgaande karakterontwikkeling in de film. Had wel tragischer gemogen van mij. Ik denk dat dat vlaams accent sterk bijdraagt, abn Nederlands is gewoon geen acteertaal, het is veel te pompeus en je krijgt zo snel het gevoel van overacteren. Ik zie uit naar de volgende film van van Heusden!
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
de leegheid achter de wereld van het grote geld.
Ja, nog een inhoudelijke zwakheid. Contrary to popular belief: geld maakt wel degelijk gelukkig. Het is een linkse leugen dat dat niet zo zou zijn. Ik weet ook niet of van Heusden dat nou wilde laten zien. Mocht dat wel zo zijn dan zou ik het wel heel goedkoop scoren vinden: moet een contactgestoorde nerd, die waarschijnlijk aan het syndroom van asperger lijdt en denkt dat hij liefde kan kopen, laten zien dat geld niet gelukkig maakt ? Hij was sowieso niet gelukkig geworden, met of zonder geld.
Ik denk ook dat de hoofdpersoon in elk beroep hetzelfde was geeindigd en ook dat vond ik toch wel een zwakheid in het verhaal. Of misschien eerder een gemiste kans.
Hannes791
-
- 279 berichten
- 2423 stemmen
Moeilijk om de aandacht erbij te houden. Er gebeurt genoeg, maar het wordt saai gebracht.
blitzz
-
- 63 berichten
- 450 stemmen
Aparte film met een onderwerp die je niet zo snel tegenkomt in films: de wereld van het snelle geld in een dealing room.
Als niet insider vliegen je de vaktermen om de oren, dus was het handig om met ondertiteling te kijken.
Succes in het grote geld staat hier niet onbetwist synoniem voor geluk en al helemaal niet als dat niet te delen valt met intieme relaties. Ook is er duidelijk geen plaats voor empathie en medemenselijkheid op de hectische werkvloer.
Verder een prachtige cinematografie met mooie kleuren.
blitzz
-
- 63 berichten
- 450 stemmen
Ja, nog een inhoudelijke zwakheid. Contrary to popular belief: geld maakt wel degelijk gelukkig. Het is een linkse leugen dat dat niet zo zou zijn. Ik weet ook niet of van Heusden dat nou wilde laten zien. Mocht dat wel zo zijn dan zou ik het wel heel goedkoop scoren vinden: moet een contactgestoorde nerd, die waarschijnlijk aan het syndroom van asperger lijdt en denkt dat hij liefde kan kopen, laten zien dat geld niet gelukkig maakt ? Hij was sowieso niet gelukkig geworden, met of zonder geld.
Ik denk ook dat de hoofdpersoon in elk beroep hetzelfde was geeindigd en ook dat vond ik toch wel een zwakheid in het verhaal. Of misschien eerder een gemiste kans.
Inderdaad, geld kán tot op zekere hoogte bijdragen aan je geluksgevoel. Uit wetenschappelijk onderzoek is gebleken dat het onder meer bijdraagt tot een betere gezondheid. Ook de gelegenheid hebben je passie te volgen (en daarvoor de benodigde centen voorhanden hebben) draagt bij tot een welbevinden. Maar materiële zaken aanschaffen levert (ook volgens wetenschappelijk onderzoek) doorgaans maar een tijdelijk geluksgevoel op. Zodra je er aan gewend bent, is het effect verdwenen.
Geluk is niet te koop. Door de lotto jackpot te winnen word je niet gelukkig. Uit onderzoek blijkt dat mensen die een loterij winnen na een jaar nog net zo gelukkig, of zelfs minder gelukkig zijn dan voordat ze de prijs wonnen. Alleen meer geld is niet het antwoord. Geluk komt uit je zelf. Het is voor een deel een keuze. Bewust of onbewust.
Je zult in jezelf op zoek moeten gaan naar jouw bron van geluk. Het verwezenlijken van je dromen is een goede manier om je geluksbeleving te vergroten. En jazeker, geld kan je hierbij ondersteunen.
Bovendien spreek je jezelf tegen: “Hij was sowieso niet gelukkig geworden, met of zonder geld.” Dat zou (volgens jouw visie: geld maakt wel degelijk gelukkig) dan ook op moeten gaan voor de aan Asperger lijdende nerd.
Wat dat nu met een linkse leugen te maken heeft, is mij een raadsel. Een beetje kort door de bocht?
gmx
-
- 1034 berichten
- 778 stemmen
Wat dat nu met een linkse leugen te maken heeft, is mij een raadsel. Een beetje kort door de bocht?
Uiteraard was mijn verhaal een beetje kort door de bocht. Wat ik bedoelde met "linkse leugen" is dat geld in sommige linkse kringen als iets vies wordt gezien dat niet bijdraagt aan een gevoel van geluk. Je gaf hierboven zelf ook al een aantal valide redenen waarom geld wel degelijk bij (kan) dragen aan een gevoel van geluk. Ik ben zelf inmiddels 10 jaar trader, heb zowel mooie als moeilijkere tijden gekend maar uiteindelijk genoeg er aan overgehouden om financieel onafhankelijk te zijn en dat brengt echt wel een bepaald gevoel van geluk met zich mee.
En ja, uiteraard zitten er wel beperkingen aan, je kan iemand die aan een bepaald psychologisch ziektebeeld als een depressie lijdt (vaak) echt niet gelukkiger maken met geld. And it goes without saying that je geen liefde en/of vriendschappen kan kopen met geld en uiteindelijk, hoe cliche het ook klinkt, zijn DAT juist de belangrijkste factoren in iemands leven. En het is uiteraard ook enorm belangrijk wat je met je geld doet. Juist een van de mooie dingen van geld is dat je wat kan schenken aan goede doelen en dan heb ik het niet over geld over maken op giro 555 maar bijvoorbeeld particuliere initiatieven steunen. Zulke dingen geven uiteindelijk altijd meer voldoening dan bijvoorbeeld een nog grotere plasma voor jezelf kopen.
Kortom, de werkelijkheid ligt veel te genuanceerd om zich in een kreet als "geld maakt wel/niet gelukkig" samen te laten vatten.
elmo4ever
-
- 132 berichten
- 380 stemmen
Hele Sterke film goed geacteerd Gevoelig en mooi gedaan het autistische wordt heel leuk en mooi gebracht. De scene waar in hij mevrouw uitkleed om vervolgens weg te kijkenvind ik erg mooi gedaan. Het Camera werk was ook gewoon erg Caesar!! Het jammeren vind ik wel dat het erg van de hak op de tak is en niet echt duidelijke verhaal lijn is dat maakt aan de andere kant dan wel weer dat je de "verwarring" van een autist snapt, mee maakt. Pupkin Goed gedaan!
3,5
slechtekont
-
- 21 berichten
- 0 stemmen
Heb me dood geergerd weet niet waarom maar doorspoel knop meermaals ingedrukt..
SaNDuTjE
-
- 1434 berichten
- 3241 stemmen
Best aardige film met veel shots die het kille bestaan van Ivan moeten weergeven en hier redelijk in slaagt. Al is dat niet zo heel lastig in zo'n onpersoonlijk decor als het appartementencomplex wat meer weg heeft van een gevangenis dan een plaats om te wonen.
Onder het mom 'als je wint heb je vrienden' geeft de film een beeld van het leven van een trader (Ivan) die vanwege zijn 'gave' gebruikt wordt veel geld te verdienen en hierdoor het idee krijgt erbij te horen en vrienden te hebben. De rol van Ivan wordt overtuigend gespeeld door Van Rompay en zet hiermee die een geloofwaardige 'rainman' neer. Halina Reijn speelt dan wel een kleine rol maar is naast Van Rompay de best van de rest.
Zoals gezegd een redelijk goede film van eigen bodem die zeker het kijken waard is.
3,5*
dragonmaster
-
- 335 berichten
- 332 stemmen
start veelbelovend maar kabbelt daarna wat voort. snap niet al de ophef over deze film.
stinissen (crew films & series)
-
- 23444 berichten
- 76935 stemmen
Niet echt speciaal of bijzonder het borduurt maar voort om als een kaars te doven.
Donkerwoud
-
- 8668 berichten
- 3942 stemmen
Mooie gelaagde film over een jongeman die mee wordt gesleept in de bankwereld. In eerste instantie biedt het hem en zijn autistische karakter een manier om zich een identiteit aan te meten en zelfs indruk te maken op anderen, maar dan ontdekt hij de gruwelijke werkelijkheid dat het niet meer dan een onmenselijk spel is. Dezelfde winst wordt voor hem juist een Kafkaiaanse strop die hem dreigt te wurgen. In de tweede plaats is het natuurlijk een grote metafoor over de situatie toen de banken nog niet om waren gevallen en de sfeer die er in het bankwezen heerste. Maar dit ligt er niet expliciet bovenop en het maakt dat de film dus meer is dan een politiek-economische sneer.
Het is visueel sprankelend in beeld gebracht. Vooral door de manier waarop elk detail in de neuroses en tics van het hoofdpersonage worden getoond. Ik ben zelf een gediagnosticeerd asperger maar ik heb nog nooit een film gezien die mijn specifieke vorm van autisme (met zijn kwaliteiten) goed in beeld wist te brengen. Deze film doet dat wel. De reden daarvoor is dat het karakter in de hoofdrol boven alles menselijk is; pedant in zijn kennis en twijfelend als hij met sociale situaties wordt geconfronteerd, reteslim maar sociaal niet erg begaafd, en toch gaat er vanuit hem een charisma uit die innemend en ontwapenend werkt. Kritiekpuntje is dat de andere karakters wat vlak worden uitgewerkt, hier had nog een extra diepere laag ingebracht kunnen worden.
Het laatste nieuws

Historische dramafilm 'The King's Speech' met Colin Firth morgen te zien op televisie

Kijktip? Netflix komt eind maart met horrorserie 'Something Very Bad is Going to Happen'

Door waarheid geïnspireerde misdaadserie '1985' is een kijktip op NPO Start Plus: 'Angstwekkend'

Netflix verbergt 'Windkracht 10' voor Nederlandse kijkers: op deze manier kijk je hem toch
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.

