• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.389 stemmen
Avatar
 
banner banner

Last Best Hope (2006)

Documentaire | 90 minuten
3,75 2 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Mat Hames

IMDb beoordeling: 8,6 (37)

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Last Best Hope

"A True Story of Escape, Evasion, and Rememberance"

Documentaire over Bill Grosvenor, een P-47 gevechtspiloot die in 1943 boven België werd neergeschoten en zo in de handen van het Belgisch verzet terecht kwam. Nu, 60 jaar later, vindt het weerzien plaats met zijn helpers van toen. Het verzet dat het opnam tegen Hitlers tirannie en onderdrukking. Vechtend vanuit hun huizen, straten en buurten in Brussel.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van speedy23

speedy23

  • 18945 berichten
  • 14043 stemmen

Documentaire van David Grosvenor over de belevenissen van zijn vader Bill, die als Amerikaanse piloot neerstortte in een veld in Klein-Brabant en door het Belgische Verzet werd gered. Op 30 november 1943 keerde Bill Grosvenor met zijn P-47 bommenwerper terug naar zijn basis in Engeland na een missie boven het Duitse Solingen.

Door een technisch probleem kon hij zijn toestel niet langer in de lucht houden. Hij raakte een boom en redde zich met zijn parachute. Het toestel en de piloot kwamen in een veld van Louis Stroobant terecht, in het Klein-Brabantse Mariekerke. Nog voor de Duitsers ter plaatse waren, werd Bill door verzetsvrouw Elza Raes naar een boerderij geloodst, waar hij nieuwe kleren kreeg en zich schuil hield tot het donker werd.

Nog diezelfde avond werd hij door Marcel Harnie naar een vluchthuis in Brussel gebracht. Zeven maanden lang zou hij van de ene schuilplaats naar de andere worden gebracht, tot hij op 20 juni 1944 samen met een andere piloot toch nog door de nazi’s werd gearresteerd bij een inval in het vluchthuis.

De trein waarmee hij naar Duitsland zou worden getransporteerd werd gesaboteerd door het Verzet en Bill kon ontsnappen en terugvluchten naar het pas bevrijde Brussel. De film brengt Bill Grosvenor en zijn redders van destijds weer samen en reconstrueert de gebeurtenissen van toen aan de hand van oude foto’s, filmarchief en getuigenissen van de betrokkenen.

De documentaire vertelt niet alleen het verhaal van Bill Grosvenor, maar is ook een eerbetoon aan het hele Belgische Verzet tijdens de Tweede Wereldoorlog, dat niet alleen honderden piloten redde en naar Engeland smokkelde, maar ook heel wat verzetslui verloor in de strijd tegen de bezetter en voor de vrijheid.

(canvas.be)