• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.092 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.314 stemmen
Avatar
 
banner banner

De Familie van Mijn Vrouw (1935)

Komedie | 93 minuten
3,21 7 stemmen

Genre: Komedie

Speelduur: 93 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Jaap Speyer

Met onder meer: Johan Kaart, Sylvain Poons en Gusta Chrispijn-Mulder

IMDb beoordeling: 7,2 (14)

Gesproken taal: Nederlands

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot De Familie van Mijn Vrouw

Arabella is de schoonmoeder die haar echtgenoot onder de duim houdt en haar familie terroriseert. Een bezoek aan haar dochter en schoonzoon leidt tot kolder en intriges.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van VanRippestein

VanRippestein

  • 1178 berichten
  • 1052 stemmen

matthijs_013 schreef:

Ook bij mij viel de film goed in de smaak en is het toch niet geheel terecht dat het de 'dieptepunt uit de NL filmindustrie' zou zijn.

Misschien komt dat door het gebrek aan filmische kwaliteit. Als je de acteurs niet zou kennen en het geluid op mute zet, zou je dit zo aan kunnen zien voor een karige zwijgende film uit 1910. Een film 20 jaar verkeerd inschatten is toch wel een behoorlijk dieptepunt lijkt mij, zeker in een tijd volop technische ontwikkelingen.

De personages zijn allemaal flauwe stereotypjes. Ik snap dat slapstick liefhebbers dit nog wel kunnen waarderen. Maar ikzelf vond de grappen er zo dik bovenop liggen dat een blinde ze nog ziet aankomen.

De mise-en-scene is behoorlijk gaar, wat toch een harde dooddoener is voor een film die voor 80% uit medium(long)shots bestaat. Nergens wordt een sfeervolle belichting gebruikt of een emotioneel camerastandpunt. De trackingsshots geven ook eigenlijk nergens een meerwaarde. Het geluid is zoals je kan verwachten in jaren '30 films: brak. Niet specifiek meer dan in andere films uit die tijd, dus dat laat ik maar buiten beschouwing.

Al met al de slechtste film uit de jaren '30 tot nu toe.


avatar van Kuck-x

Kuck-x

  • 440 berichten
  • 755 stemmen

Ik kwam bij deze film terecht in de speellijst van Eye op YouTube. Ik had net Malle Gevallen bekeken, een andere film van Jaap Speyer. Die ik bij vlagen leuk, maar toch niet helemaal geweldig vond. Zodoende wist ik in het begin niet of ik deze wel helemaal aan zou kunnen of dat ik de kijkbeurt uit zou stellen.
Tot Johan Kaart in beeld kwam, met zijn rijdende marskramerij.
Vanaf dat moment was ik aan de film verkocht. Zijn rol blijft een dragende factor in de ontwikkeling van het verhaal, met zijn honger als lekkere running gag. De misverstanden die tot alle kolder leiden worden slim opgebouwd en uitgewerkt. Sterk spel van vrijwel alle acteurs. Kaart steelt de show, maar evenzeer heb ik genoten van met name Sylvain Poons en Gusta Chrispijn-Mulder.
Een genot om dit pareltje zomaar in de schoot te krijgen geworpen.