Uvlecheniya (1994)
Genre: Drama
Speelduur: 111 minuten
Alternatieve titels: Passions / Enthusiasms / Petty Passions / Увлеченья
Oorsprong:
Rusland
Geregisseerd door: Kira Muratova
Met onder meer: Svetlana Kolenda en Renata Litvinova
IMDb beoordeling:
6,9 (311)
Gesproken taal: Russisch
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Amazon Prime
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Uvlecheniya
We volgen een aantal markante personages die met elkaar in een passievolle discussie zijn over van alles en nog wat. Paardenrennen passeert de revu, het circus, maar ook belangrijke thema's als het leven, de dood en liefde.
Externe links
Video's en trailers
Reviews & comments

Malick
-
- 9014 berichten
- 0 stemmen
Opvallend weinig stemmen voor een film die goed was voor een Russische 'Oscar' voor Beste Film en Regisseur. De 'blonde' actrice Renata Litvinova die ook een rolletje heeft in de laatste film van Kira Muratova werd op het Filmfestival van Rome onthaald alsof ze hele bekende Hollywoodactrice was ...
Dit was voor mij de tweede film van Kira Muratova die ik zag en kon er opnieuw niet veel mee. Maar dat komt vooral omdat het scenario vol zit met monologen en dialogen! Dat werkte bij mij op een gegeven moment op de zenuwen omdat de regisseuse zo weinig filmisch bezig was. Te weinig rust / stiltes. Te weinig vertrouwen in de acteurs. En net zoals in Vechnoe Vozvraschenie / Eternal Homecoming (2012) werd er te veel (uit)gesproken en ben daar zelf nooit zo'n grote liefhebber / voorstander van.

beavis
-
- 6576 berichten
- 13566 stemmen
Litvinova is inderdaad een grote ster! haar regiedebuut heb ik helaas gemist op het IFFR destijds... net als Muratova's (latere) werk ziet het er zeer apart uit en wordt het over het algemeen maar matig gewaardeerd .... en is het lastig te verkrijgen.

Malick
-
- 9014 berichten
- 0 stemmen
Oh, dat wist ik helemaal niet. Ze zat samen met de rest van de cast en crew achter me.
Kun je 'apart' eens definiëren, Beavis?

beavis
-
- 6576 berichten
- 13566 stemmen
Boginya: Kak Ya Polyubila (2004) lees de eerste twee comments en dan heb je toch wel een beeld

Malick
-
- 9014 berichten
- 0 stemmen
Maar wat heeft die film met het oeuvre van Kira Muratova te maken?

beavis
-
- 6576 berichten
- 13566 stemmen
de link tussen de twee gaf je zelf al aan... maar omdat ik persoonlijk de films met en van Litvinova nog niet heb gezien, kan ik je niet in detail antwoord geven... gezien de trailers lijkt het op elkaar, als ik het me goed herinner, en dat zou wel eens niet toevallig kunnen zijn; vandaar dus.

Mochizuki Rokuro
-
- 18912 berichten
- 14433 stemmen
Is het erg dat je films pas kunt waarderen als je de maakster beter en beter leert kennen door de rest van haar idiosyncratische oeuvre te kijken? Is het per sé nodig? Soms lijkt het van wel.
Wat een heerlijke film. Wat een heerlijke chaos. Wat een heerlijke nonsens en wat was het ook weer uit het leven gegrepen. Muratova komt uit Oekraïne en het mondaine van de Zwarte Zee past haar uitstekend. Wat heerlijk om eindelijk eens een Muratova te zien die aan zee speelt (ze zijn er wel, maar niet veel). De paardenraces, de jockeys en de sierlijke dames passen in het mondaine leven hier. Maar evengoed passen hier de clowns, de gekkigheid, de liederlijkheid en de dood. Ergens las ik dat dit Muratova's beste film is. Nog beter dan haar Magnum Opus 'Het Asthenisch Syndroom'. Dat zou kunnen kloppen als je Zerkalo de beste film van Tarkovskiy noemt. Het persoonlijke gedicht over Rusland, de traditie en de Russen.
Litvinova (dat is dus de blonde) is écht een ster. Kolenda (de donkere) vond ik een beetje té. Misschien kwam het door de clowns, maar nergens leek Muratova zo veel op Fellini.

Mochizuki Rokuro
-
- 18912 berichten
- 14433 stemmen
omdat de regisseuse zo weinig filmisch bezig was.

wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Van mijn speurtocht naar de films uit de landen van de voormalige Sovjet Unie vind ik de films van Muratova toch wel de grootste verrassing. Ook deze film die ik van een Russische "pindakaas" site heb kunnen plukken en waarvan ik in tegenstelling tot Vechnoe Vozvrashchenie (2012) gelukkig ook een Engelse ondertiteling heb kunnen vinden.
Deze film kende een paar zeer mooie scènes, de scènes met de zeer aantrekkelijk ogende dames uiteraard, de scènes met de paarden maar vooral de dressuurscènes met die katten en honden en dan het geratel er tussendoor van moeder en dochter. Zeer vermakelijk allemaal. Ik kreeg er in ieder geval een zeer vrolijk gevoel van.
4.0*
Het laatste nieuws

'Mad Max'-prequel 'Furiosa' met Chris Hemsworth krijgt spectaculaire trailer, 'Abeltje'-producent Burny Bos (79) overleden | MovieMeter Recap

Bella Ramsey vond bekendheid angstaanjagend: 'Blij dat ik redelijk anoniem kon blijven'

Netflix deelt nieuwe trailer voor tweede deel van zesde en laatste seizoen 'The Crown'

De tien best beoordeelde films van de jarige Woody Allen (88)
Gerelateerde tags
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes | Publishing Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.
Social media
Realtimes | Publishing Network
- Registreer |
- Contact ons |
- Over ons |
- Adverteren |
- MovieMeter Films Wiki |
- Series Wiki |
- Algemene voorwaarden en privacybeleid |
- Consent wijzigen |
- RSS Feeds |
- API

© 2023 MovieMeter B.V.