• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.914 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.886 acteurs
  • 198.963 gebruikers
  • 9.370.069 stemmen
Avatar
 
banner banner

Urusei Yatsura 4: Ramu za Fôebâ (1986)

Animatie | 94 minuten
2,17 3 stemmen

Genre: Animatie

Speelduur: 94 minuten

Alternatieve titels: Urusei Yatsura 4: Lum the Forever / うる星やつら4 ラム・ザ・フォーエバー

Oorsprong: Japan

Geregisseerd door: Kazuo Yamazaki

Met onder meer: Fumi Hirano, Toshio Furukawa en Akira Kamiya

IMDb beoordeling: 6,4 (395)

Gesproken taal: Japans en Italiaans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Urusei Yatsura 4: Ramu za Fôebâ

Terwijl Lum en haar vrienden bezig zijn een film te maken, zorgt een vreemd voorval ervoor dat Lum haar krachten verliest. Samen trekken ze erop uit om te achterhalen wat er gebeurd is, maar als blijkt dat ook het collectieve geheugen van de stad stilaan bezig is te verdwijnen, en een oorlog zich aanbiedt lijkt de situatie niet meer te redden.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Ataru Moroboshi (stemrol)

Lum (stemrol)

Shutaro Mendo (stemrol)

Akira (stemrol)

Hiroyuki (stemrol)

Father Mendo (stemrol)

Shinobu Miyake (stemrol)

Asuka Mizunokoji (stemrol)

Tobimaro Mizunokoji (stemrol)

Father Moroboshi (stemrol)

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87592 berichten
  • 12834 stemmen

Dit zou zo gezegd de laatste UY film worden, omdat de mangaka zich niet (meer) kon vinden in de aanpassingen van haar originele personages. Uiteindelijk kwamen er nog twee films bij.

Lum The Forever is inderdaad wat anders dan het origineel (ie de TV serie), maar zeker niet beter. De scope is heel wat serieuzer en filosofischer, iets wat enkel Oshii tot een goed einde wist te brengen in de UY franchise. Droombeelden, onverklaarbare fenomenen, onvolgbaar plot. Lum The Forever zit vol goede ideeën, maar de uitwerking is pover, en de setting leent zich gewoon niet goed voor dit soort dingen.

Komt daarbij dat de animatie verouderd is en er ook niet zoveel meer te zien valt (kwaliteit TV serie zeg maar, met af en toe wat extra effort).

Beetje onnodige film, maar het blijft nog steeds leuk om de UY personages één voor één weer zien te verschijnen. Enkel voor de fans, en dan nog valt er niet zoveel meer uit te halen. 1.5*