• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.041 films
  • 12.206 series
  • 33.975 seizoenen
  • 647.065 acteurs
  • 198.999 gebruikers
  • 9.371.676 stemmen
Avatar
 
banner banner

Inat Hikayeleri (2003)

Drama | 90 minuten
2,67 3 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titel: Tales of Intransigence

Oorsprong: Duitsland / Turkije

Geregisseerd door: Reis Çelik

Met onder meer: Tuncel Kurtiz en Sabri Tutal

IMDb beoordeling: 6,5 (244)

Gesproken taal: Turks

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Inat Hikayeleri

Daso zorgt er in de wintermaanden met zijn paardenwagen voor dat de dorpsbewoners de stad bereiken. Jammergenoeg krijgen de paarden van Daso een concurrent, een rood busje.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

I.t.t. zijn andere twee films, heeft Çelik hier (met alleen Kurtiz als professionele acteur) prachtwerk geleverd.

Uitgebreidere commentaar volgt later.

Waardering kan misschien hoger uitvallen.


avatar van Anatolia

Anatolia

  • 2666 berichten
  • 1511 stemmen

Ik kwam er bij het kijken van deze film achter dat ik Kurtiz eigenlijk flink heb onderschat tot nu toe. Dat wil zeggen: ik wist wel dat het een goede acteur was, maar toonde er verder geen belangstelling voor. Mijn aandacht ging altijd meer uit naar de andere acteurs in zijn films.

Hier speelt hij de sterren van de hemel in verschillende rollen. De film (die in documentaire-stijl is opgenomen) begint met Kurtiz die in een prachtig decor van besneeuwde bergen, de prachtige legende van dat gebied vertelt (ik zou een moord doen om dat op papier te hebben). Kort samengevat heeft hij het erover dat het gebied gekenmerkt wordt door 'koppigheid' (inat). Dan gaat de film over naar de rode draad van het verhaal: Kurtiz heeft een paardenwagen en zijn concurrent met het rode busje daagt hem uit een wedstrijd te houden: wie komt er het eerst in het dorp aan? Kurtiz accepteert het, de reizigers stappen in en de wedstrijd begint.

Tijdens deze reis naar het dorp die behoorlijk lang duurt, vertellen de verschillende reizigers verhalen (hikayeler) waarin 'koppigheid' de kern vormt. In al deze verhalen speelt Kurtiz de hoofdrol.

Zo wordt je ook geconfronteerd met de verschillende culturen die in dat gebied (geboortestreek van mijn ouders) wonen. Turken, Koerden, Kaukasiers: ze komen allemaal aan bod.

Een simpele, maar fijne film.