• 15.835 nieuwsartikelen
  • 178.414 films
  • 12.229 series
  • 34.010 seizoenen
  • 647.724 acteurs
  • 199.119 gebruikers
  • 9.378.652 stemmen
Avatar
 
banner banner

B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989 (2015)

Documentaire / Muziek | 92 minuten
3,64 18 stemmen

Genre: Documentaire / Muziek

Speelduur: 92 minuten

Alternatieve titel: B-Movie - Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989

Oorsprong: Duitsland

Geregisseerd door: Jörg A. Hoppe, Heiko Lange en Klaus Maeck

Met onder meer: Blixa Bargeld, Gudrun Gut en Annette Humpe

IMDb beoordeling: 7,8 (2.325)

Gesproken taal: Duits, Engels en Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989

"If you can remember the 80's, you weren't there!"

Het Berlijn van de jaren 1980. Nog voor het einde van de Koude Oorlog was de verdeelde stad een mekka voor kunstenaars, krakers en levensgenieters. Berlijn was op dat moment dé ontmoetingsplaats voor kunstenaars met enige betekenis. De film gaat op zoek in het laatste decennium waar er nog sprake is van een Oost- en West-Berlijn en probeert met behulp van interviews en originele opnames, van bijvoorbeeld Nick Cave en Blixa Bargeld, een licht te schijnen over deze periode.

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Vidi well

Vidi well

  • 537 berichten
  • 700 stemmen

Leuke docu die ik destijds op IDFA zag en die een nostalgische sfeer oproept naar kraakpanden en bijbehorende artistieke vrijheid. Berlijn wordt neergezet zoals ik de stad het liefst zie: grauw, vuil en vooral als een vrijplaats voor creatieve geesten. Het vele documentaire-materiaal geeft deze docu een meerwaarde, je hebt het gevoel deel te zijn van deze creatieve interessante periode.

Minpuntje vond ik dat sommige scenes geënsceneerd zijn, met een lookalike van de regisseur die de hoofdrol speelt. Dat komt op mij enigszins misplaatst over (in hoeverre klopt dit beeld precies, en ‘zie mij hier mijn jeugd nostalgisch opnieuw vormgeven’), maar de aanpak is wel interessant en zorgt voor een rode draad in de bonte verzameling van beelden.

3,5*