• 15.747 nieuwsartikelen
  • 178.079 films
  • 12.212 series
  • 33.983 seizoenen
  • 647.093 acteurs
  • 199.014 gebruikers
  • 9.372.316 stemmen
Avatar
 
banner banner

Naziha's Lente (2014)

Documentaire | 90 minuten
3,02 33 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 90 minuten

Alternatieve titel: Naziha's Spring

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Gülsah Dogan

IMDb beoordeling: 7,3 (20)

Releasedatum: 28 mei 2015

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Naziha's Lente

De Marokkaans-Nederlandse Naziha, moeder van tien kinderen, nam negen jaar geleden een ingrijpend besluit. Niet langer wilde ze uren doorbrengen op het politiebureau wanneer enkele van haar zonen zich weer eens schuldig hadden gemaakt aan diefstal, bedreiging of overlast. Ze zette haar gewelddadige man de deur uit en begon, ondersteund door een groot aantal hulpverleners, de strijd om haar kinderen weer op het rechte pad te krijgen. In vlekkeloos Nederlands vertelt ze haar verhaal. Hoe ze als jong meisje werd uitgehuwelijkt aan een dertig jaar oudere man. Hoe haar huishouden door zijn toedoen veranderde in een "terroristisch opvoedkamp".

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van bjerik76

bjerik76

  • 2356 berichten
  • 1804 stemmen

wat een pittige trailer.

Petje af voor deze moeder voor wat ze heeft meegemaakt, en dappere keuzes die ze heeft gemaakt.

hier kunnen nog vele een voorbeeld aan nemen.


avatar van herman78

herman78

  • 3176 berichten
  • 1281 stemmen

Ruime 3,5* voor de docu, 5* voor Naziha zelf.


avatar van wess16

wess16

  • 616 berichten
  • 3844 stemmen

Mooie docu over een ontzettend sterke vrouw.


avatar van Robi

Robi

  • 2528 berichten
  • 2526 stemmen

Mooie en indringende documentaire van een dappere Marokkaanse vrouw. Ze zegt dingen die voor Nederlanders heel normaal zijn, maar waarvoor ze door Marokkanen waarschijnlijk niet altijd gewaardeerd zal worden. Ze is dan ook "verkaasd". (de spellingscontrole kent dit woord zelfs)


avatar van mrklm

mrklm

  • 11374 berichten
  • 9897 stemmen

In 2007 was Naziha’s gezin veelvuldig in het nieuws bij ATV omdat een aantal van haar zoons zorgden voor enorme overlast. Naziha werd geboren in Marokko maar verhuisde als 4-jarige naar Nederland waar ze op den duur werd uitgehuwelijkt aan een man die 30 jaar ouder was. Ze kreeg 10 kinderen en wist niet hoe ze zich moest verzetten tegen haar dominante echtgenote die haar oudste zoons dwong tot vuistgevechten en vormen van criminaliteit. Inmiddels heeft Naziha enorm veel hulp gehad, zijn haar oudere kinderen uit huis en heeft ze haar jongste kinderen op haar manier weten op te voeden. Naziha’s besluit om haar verhaal voor de camera te vertellen wordt haar niet in dank afgenomen door een aantal zonen, maar wat ze zegt is relevant en zegt zowel iets over Marokkaanse cultuur waar zij deel van uitmaakt, als van de Nederlandse zorgstructuur die er is voor gezinnen met kinderen met opvoedingsproblemen.