The Wicker Man (1973)

290 stemmen | gemiddelde 3,65
Verenigd Koninkrijk
Drama /
Horror88 minuten / 100 minuten (gerestaureerde versie)
geregisseerd door
Robin Hardymet
Edward Woodward,
Christopher Lee en
Britt EklandEen christelijke politie-inspecteur onderzoekt de verdwijning van een twaalfjarig meisje. Hij reist daarvoor naar een Schots eilandje, waar de bewoners niet veel interesse blijken te hebben in de verdwijning. Na verloop van tijd blijkt dat de bewoners er een nogal aparte levensinstelling op na houden, waaronder extreme natuurverering, vrije sex en hekserij. Dit alles onder het toeziend oog van de excentrieke Lord Summerisle.
4,0
[permalink] geplaatst op 15 juni 2011, 16:24 uurKijk! Zo doe je dat. Een maand geleden heb ik de remake van The Wicker Man gekeken en daar kwam mijn score niet verder van twee en een halve ster. Mijn grootste verwijt was de slechte opbouw van het verhaal en feit dat de eilandbewoners raar en ongeloofwaardig neergezet werden. Al die verwijten zijn simpelweg niet van toepassing op het origineel. Deze komt dan wel uit 1973 en oogt dan ook als zodanig, maar als geheel is origineel echt beter
Het fijne is dat het verhaal direct een stuk beter wordt uitgelegd. De opbouw is zoveel logischer, waardoor je beter kan zien wat er daadwerkelijk gaande is. De speurtocht naar het vermiste meisje is interessant in beeld gebracht. Als locatie is het Schotse eiland (en haar bevolking) vele malen geloofwaardiger dan de Amerikaanse tegenhanger. Tegenwoordig zijn de rondrennende naakte dames en vrije seks in de buitenlucht niet meer shockerend. Interessant vind ik hoe de christelijke agent afzet tegen deze heidense cultus. De plottwist en het intense einde komen zo veel beter tot hun recht. De muziek past er goed bij en dat maakt het wat mij betreft ook een heel fijne cultfilm.
5,0
[permalink] geplaatst op 17 juni 2011, 22:30 uurGeweldige film!!!!
Op de één of andere manier was deze tot op vandaag altijd zoiets van ooit-nog-eens-zien.
Daarmee heb ik mezelf duidelijk tekort gaan want zou zo maar eens de beste Britse horror/mystery kunnen zijn.
Hoog op sfeer, veel folk (in combinatie met de rest van de film een hoog pagan gehalte), weinig blood en geen gore maar toch gruwels in overvloed.
En die Wicker Man is toch indrukwekkend ook al heb je de afbeelding al zo vaak gezien.
Gruweleilandje...enigszins vergelijkbaar Who Would Kill a Child? uit 1976, maar die heeft hier dus wat elementen geleend.
Meesterwerkje!
5,0
[permalink] geplaatst op 30 juni 2011, 22:01 uurNet weer gekeken. Blijft briljant. Heerlijk occult filmpje. Prachtig eiland.
4,0
[permalink] geplaatst op 1 juli 2011, 10:52 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenOnaangename film dit, maar wel erg sterk.
Ik kende de film wel van naam, maar verder wist ik er niet zoveel van. Ik liet me in feite verrassen door wat er op het beeld voorbijkwam en achteraf gezien is dit zeker een unieke kijkervaring geweest.
Het knappe aan de film is eigenlijk dat deze steeds vreemder, maar ook steeds beter wordt. De eerste helft vond ik het een aardig filmpje, maar in de tweede helft wordt de film beter en beter. De sfeer is echt apart en erg sterk. Het is beklemmend, bevreemdend, mystiek, mysterieus, naargeestig en uniek in zijn soort. De locatie is ook erg sterk trouwens. Zo’n afgelegen eiland heeft altijd iets spannends, maar met al die rotspartijen ziet het er zelfs nog dreigender uit.
Het acteerwerk is ook prima. Edward Woodward zet overtuigend een politieagent neer, die op een gegeven moment al net zo verbaast is als de kijker zelf. Christopher Lee steelt echt de show hier als compleet gestoorde hogepriester, die er in ieder geval behoorlijk vreemde ideeën op nahoudt. De film kent een paar sterke scènes. Het moment dat alle dorpsgenoten verkleed gaan feesten, zat ik echt mijn ogen uit te kijken van wat er de revue passeerde. Haast letterlijk alle gekheid op een stokje zullen we maar zeggen. Het meest indrukwekkend is uiteindelijk voor mij het einde. Daar wordt een enorme houten bouwsel getoond, waarna het niet zo moeilijk meer is te raden wat er daarna zal gebeuren.
Ja een terechte klassieker dit, die me positief verrast heeft.
4,0*
3,0
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2011, 4:06 uurKoude poep. Zie de status wel, maar zelf voel ik er in dit geval opvallend weinig voor. Zeker qua stijl gewoon veel te...oubollig. Op het einde na vond ik er maar weinig vanaf stralen. Mooie locatie, dat zeker. Maar dat wordt door meerdere omstandigheden, vaak persoonlijke ergernissen, om zeep geholpen. Bijvoorbeeld het eerste gedeelte, waarin de neus van de agent zo ver omhoog wijst dat het elitaire mannetje van de macht één brok haat bij me opwekt.
Aantal leuke momenten, maar het is vooral het einde dat goed is. De rest voelt veel te kaal aan en de muziek werkt ook maar zelden. Vond de zang tijdens zijn eerste nacht daar echt geweldig, maar dat idee kreeg ik daarna niet meer bij de zoveelste jolige zing-en-dans-sessie. Zo'n scene in de bar vond ik bijvoorbeeld véééél beter in Calvaire, dat soort nonsense zoek ik meer. Dát is pas vreemd en er heerst een extreem nare sfeer in die scene. Iets wat Wicker Man nooit wist te bewerkstelligen bij mij.
Zal vast en zeker weer op alles tegengesproken worden door de fans, die alle reden hebben om hier wat moois in te zien, maar bij mij werkt het niet. Kwam totaal niet in de film door de afwezigheid van een bepaalde sfeer, waarvan de schuld bij z'n oninteressante visuele kant ligt. Qua stijl gewoon totaal niet m'n ding. Desondanks zie ik de goede kanten nog wel. Het verhaal en enkele losse momenten die zich vooral richting het einde voordoen, blijken genoeg voor een kleine voldoende.
[permalink] geplaatst op 14 december 2011, 12:46 uurWaar is deze te krijgen met nl subs??
4,5
[permalink] geplaatst op 14 december 2011, 13:36 uurNiet volgens mij.
[permalink] geplaatst op 16 december 2011, 21:21 uurDat is jammer, dan maar eens zonder subs kijken.... Las hier onlangs een leuk stuk over in schokkend nieuws
4,0
[permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 19:27 uurSubtiel creepy, langzaam smeulende thriller die wat mij betreft nog amper gedateerd is. Op dvd ziet de film er ook nog best fraai uit. De maffe details, de bizarre personages en natuurlijk het fenomenale einde zorgen in ieder geval voor een memorabele film, die de tand des tijds glansrijk heeft doorstaan. Laat de inferieure remake links liggen, alsjeblieft.