Trash Humpers (2009)

50 stemmen | gemiddelde 2,21

Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Drama78 minuten
geregisseerd door
Harmony Korinemet
Rachel Korine,
Brian Kotzue en
Travis NicholsonPortret van het alledaagse leven van een aantal 'outcasts' in een klein stadje in de VS. De even onzinnige als baldadige daginvulling bestaat uit niets meer of minder dan 'kattenkwaad', vandalisme, spelen met merkwaardige attributen als poppenledematen, en praten en ruziën over niets. Maar er is ook ruimte voor zang, dans en intimiteit.
4,0
[permalink] geplaatst op 5 februari 2010, 14:33 uur@danuz: Nee maar ik zou ook niet willen beweren dat Korine er was geweest zonder Woolfson. Grandrieux was ook vaste prik, maar blijkbaar presteert die minder dan Dumont.
Maar goed we hadden het hier over videokunst met bejaarden door een orginele geest..
4,5
[permalink] geplaatst op 5 februari 2010, 22:38 uurTrash Humpers verteld ons over een groep volwassen mensen die in een viertal de stad doortrekken om gemaskerd bizarre activiteiten uit de grond te stampen. Dit verschild van (zoals de titel al vermeld) tegen afvalcontainers oprijden tot al rondfietsend babypoppen over de grond slepen en zelfs tot moord en vandalisme. Gefilmd met een belabberde videocamera die ons moet doen geloven dat het geheel een documentaire is, kunnen we tezamen met de totale lak aan verhaal concluderen dat we geen hoogwaardige cinema aanschouwen.
En toch is dit een heerlijke geflipte filmervaring doorspekt met een bizar soort humor waarin herhaling, absurditeit en vooral de zinloosheid van achterlijke handelingen de hoofdtonen zijn. Ronduit hilarisch is een scene waarin één van onze gemaskerde vrienden door twee gigantische prostituees in een slaapkamer rondom zijn kruis wordt gestreeld terwijl een derde "Silent Night, Holy Night" zingt. Het is haar vreemde timing en bijzondere plaatsing van clues die deze afschrikwekkend ogende film tot een bescheiden meesterwerk maakt. Humor als in Trash Humpers zul je niet snel in een andere film zien, laat staan vergeten.
4,0
[permalink] geplaatst op 7 februari 2010, 17:15 uur make it.. make it.. don't fake it.. HÈ HÈ HÈ HÈÈ!!
4,5
[permalink] geplaatst op 1 april 2010, 1:06 uurQuerelle schreef:
make it.. make it.. don't fake it.. HÈ HÈ HÈ HÈÈ!!
Three little devils, went over the wall...
4,0
[permalink] geplaatst op 11 augustus 2010, 18:39 uurToch maar een halfje erbij. Dit soort anarchistische kolder (zowel filmisch als inhoudelijk) kom je maar zelden tegen.
4,0
[permalink] geplaatst op 30 augustus 2010, 8:41 uurgoed nieuws!!
Warp brengt de film binnenkort uit op DVD, digital download, VHS en 35 mm (slechts 3 kopieen in het laatste formaat, dus wees er snel bij... en neem 7500 pound mee)
in de US verschijnt de film tegelijkertijd ook op DVD in standaard en special editions
zowel UK als US uitgaven zijn regio vrij
3,5
[permalink] geplaatst op 26 september 2010, 18:34 uurHarmony Korine is of een genie of neemt zijn fans enorm in de maling. Na drie "normale" films, komt hij nu met een gevonden film. Een groep "bejaarden" die de ergste kattekwaad uithalen en eigenlijk gewoon debiel doen. Voeg daarbij de kwaliteit van een oude VHS tape en het beeld is compleet. Anarchie!
Voor mij persoonlijk werkt dit erg goed, maar ik kan me voorstellen dat dit door het grote publiek uitgekotst wordt. Het is namelijk erg goedkoop en je raakt na een tijdje gestoord door het liedje dat Harmony Korine (hij is het namelijk die steeds de camera bedient) zingt.
Als ik lees dat enkele users tranen in de ogen hadden van het lachen, vind ik dat erg vreemd. Het is inderdaad grappig, maar qua humor ontstijgt dit niet het niveau van Jack-Ass. Visueel vind ik alles wel kloppen. De VHS kwaliteit werkt in het voordeel van deze film, en brengt de humor van Korine beter uit de verf.
Hoewel ik Trash Humpers de minste film van Korine vind, blijf ik hem een bijzondere regisseur vinden. Echt zo'n regisseur die eigenwijs is om lekker zijn eigen ding blijft doen en zich niets aantrekt van critici.
3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 26 september 2010, 18:58 uurDit is toch echt wel anders dan Jack-Ass hoor.
3,5
[permalink] geplaatst op 26 september 2010, 19:46 uurIs het ook, maar ik zie toch wel enkele vergelijkingen. Zo heb je in Jack-Ass (de serie) Johnny Knoxville, die als bejaarde asociaal doet en knallen een paar andere gasten met een winkelwagentje de bosjes in (hier wordt dat gedaan met een rolstoel).
1,0
[permalink] geplaatst op 29 september 2010, 16:58 uurDit drama van Korine doet wat mij betreft het woordje drama
eer aan. Ik heb het in dit geval niet over het genre, maar over het feit dat Trash Hupers ronduit slecht is.
Waar in Gummo en Julien Donkey-Boy de situaties nog
humoristisch, pijnlijk, triest, wat dan ook waren, ze voelde oprecht.
Ik een aantal seconden ingetogen kunnen lachen, maar Trash humpers blijft een geforceerd projectje
dat zijn weg via Warp op DVD en VHS wist te manoeuvreren.
De film is zelfs te koop op 35mm tegen een belachelijke prijs.
Als ik de videoband daadwerkelijk ergens had gevonden
en was gaan bekijken zou ik 'm, denkend met een grap van een stel sukkels uit de buurt te maken te hebben, nooit hebben afgekeken.
Dat het één groezelig zooitje is als een oude VHS en er af en
toe bedienigs-elementen in beeld zijn voegt ook werkelijk niets toe.
De soundtrack, een liedje dat door de Korine's gezongen wordt,
komt vaker terug binnen de 78 minuten van Humpers dan
John Barry's James Bond Thema in alle Bond-films bij elkaar.
Kortom: het lijkt een mislukte, veel te lange videoclip van Aphix Twin en de muziek is ook nog klote!
Nog net niet waardeloos, maar enorm slecht:
1 ster voor de sportieve garderobe van Rachel Korine
die prima past bij haar Tai Chi oefeningen en 3 paar grote
billen op een bed.
Het had waardeloos geweest als ik dit prulwerkje in 3D had
moeten aanschouwen!
3,5
[permalink] geplaatst op 29 september 2010, 18:16 uurFatMike schreef:
Het had waardeloos geweest als ik dit prulwerkje in 3D had
moeten aanschouwen!
Die komt er ook nog aan... 3D in Blu-Ray kwaliteit!
3,5
[permalink] geplaatst op 29 oktober 2010, 22:43 uurTsjah eh wat moet ik hier over zeggen. Echt heel wat anders dan zijn andere films. De vergelijking met Jackass vind ik wel treffend, al is dit wel minder ranzig en dom, maar wel minstens zo puberaal soms/
Een beeldkwaliteit waar Jon Moritsugu jaloers op zou zijn (ja sorry, nog niet op Moviemeter) en sketch-segmenten bepalen deze film. Doelloos en vreemd zijn twee te concrete woorden voor deze film. Ziekelijk gelach en gezang als soundtrack, dat was nog wel het positiefste. Verder moet je het maar allemaal over je heen laten komen, mijn verhaal is klaar.
Lastig met de score. Ik kan dit wel waarderen, maar heb het idee dat te hoog dit 'product' onrecht aan zou doen. 3.5
4,0
[permalink] geplaatst op 31 oktober 2010, 14:10 uurIk moet blijkbaar nog een hoop van Jackass kijken

Grote verschil bij mij is de hoge standaard van absurdisme en het feit dat hier een afgebakend wereldje wordt geschetst zonder iets daarbuiten. Alsof de personages die je ziet, altijd zo zijn en hun eigen regels en waarheden hebben. Consequent doorgevoerd absurdisme dus. De mensen in Jackass zijn niet echt personages, maar gewoon acrobaten in de "normale" wereld die absurde dingen doen. Maar goed, als je veel van Jackass hebt gezien maak je die vergelijking misschien wat sneller.
0,5
[permalink] geplaatst op 22 december 2010, 16:40 uurQuerelle schreef:Ik moet blijkbaar nog een hoop van Jackass kijken

Grote verschil bij mij is de hoge standaard van absurdisme en het feit dat hier een afgebakend wereldje wordt geschetst zonder iets daarbuiten. Alsof de personages die je ziet, altijd zo zijn en hun eigen regels en waarheden hebben. Consequent doorgevoerd absurdisme dus. De mensen in Jackass zijn niet echt personages, maar gewoon acrobaten in de "normale" wereld die absurde dingen doen. Maar goed, als je veel van Jackass hebt gezien maak je die vergelijking misschien wat sneller.
Interessant wat je hier vertelt. Ik vind dat Korine dit inderdaad altijd wel goed weet te doen.
Je wordt de hele tijd in die absurde wereld gehouden, je voelt je soms een voyeur bij het kijken van zijn films. De mens(elijk)heid lijkt ver te zoeken in zijn films, dat maakt zijn films absurder dan die van David Lynch of Werner Herzog...
Het probleem is echter dat Korine zeer kortzichtig is en absoluut geen studie maakt van de onderwerpen in zijn films, althans, zo komt het bij mij over.
Je zit dus minstens 90 minuten naar niks te kijken, geen diepgang, geen persoonlijkheid en geen hoop. Wat overblijft is dus het aanzien van een soort freakshow. In mijn ogen is dat pover.
Dit is tot nu toe zijn meest verschrikkelijke project (nooit gedacht dat hij Gummo kon overtreffen...) en een belediging voor film en absurdisme.
Ik heb Mister Lonely en Julien Donkey-Boy ook gezien. Deze vond ik vreemd genoeg veel beter.
Mister Lonely is origineel en gaat tenminste ergens over. Julien Donkey-Boy is zijn beste film en vooral echt goed geacteerd (door Herzog, Sevigny en de schizofrene jongen). Deze film heeft mij verbaasd, omdat hij empathie opwekt. Je voelt wat die jongen door moet maken, al is het nog zo ver van je bed. Dat is wat ik wil, een film die mij raakt en niet enkel shockeert.
Ik denk dat die film zelfs een psychologische meerwaarde heeft, o.a. dus door het sterke acteren, maar ook door het camerawerk en het script.
Mijn top 4 van hem is dus:
1. Julien Donkey-Boy (3,5 sterren)
2. Mister Lonely (2 sterren)
3. Gummo (0,5 ster)
4. Trash Humpers (0,5 ster, maar eigenlijk nog veel lager)
Even de inhoud van Trash Humpers:
Een paar gekken rijden tegen containers (nee, dit is geen grapje...), slaan TV's kapot, zingen irritante liedjes bij de camera... that's it!
Wederom pretentieus en waardeloos. Op sommige momenten weet het Gummo qua misselijkmakendheid en zinloosheid te overtreffen. Dat is erg knap....
0,5 ster, nogmaals omdat het niet lager kan op deze site!
4,0
[permalink] geplaatst op 2 februari 2011, 21:34 uurKrijgt komende lente zowaar nog een bioscooprelease in Nederland (door Filmfreak).
2,5
[permalink] geplaatst op 2 februari 2011, 21:59 uurIk was ook verbaast...zou beter op VHS kunnen verschijnen.
3,5
[permalink] geplaatst op 3 februari 2011, 0:31 uurWat een onzin, bios release. Filmfreak prima, maar breng gewoon de dvd. Kunnen we lekker met zn allen op groot scherm VHS kwaliteit gaan kijken, boeiend,
0,5
[permalink] geplaatst op 3 februari 2011, 15:35 uurVreselijke slechte film het gaat nergens over , kun je ook echt niet met Jack ass vergelijken , dit is echt geen humor of drama maar meer een ramp productie.
3,5
[permalink] geplaatst op 3 februari 2011, 15:53 uurWaarom je het überhaupt afkijkt is me een raadsel. Ik had na 10 minuten al door dat het nergens over ging. Als je dat niet bevalt kun je nog beter gaan dwergwerpen, alles is zinniger dan stug voor de buis te blijven zitten,.
[permalink] geplaatst op 11 april 2011, 19:06 uur
4,0
[permalink] geplaatst op 11 april 2011, 21:58 uurDat stukje in de filmkrant had ik ook gelezen, uiteraard niet mee eens. Het leek of de reviewer een idee had over wat de film zou moeten/willen zijn en daarna de film afkeurd omdat ie niet aan dat idee zou voldoen zonder zich ook maar een seconde af te vragen of die gedachte uberhaupt wel klopte... zwake review
0,5
[permalink] geplaatst op 13 april 2011, 20:37 uur25min volgehouden!!! volledige bagger!!! kun je films ook een min cijfer geven deze krijgt m. echt de afgelopen 20 jaar niet zo iets slechts gezien
[permalink] geplaatst op 15 april 2011, 10:40 uur'Poëzie in perverse provocaties'
'Harmony Korine is een van de origineelste filmmakers van Amerika'
Vrij Nederland
'De titel dient letterlijk genomen te worden'
'Elke diepere interpretatie komt voor eigen rekening'
De Volkskrant
'De enige ster die deze onzin verdient is een werpster'
Movie 2 Movie.nl
'Hoewel Korine met zijn film op eigenzinnige en gedurfde wijze een bepaalde interessante, en misschien zelfs noodzakelijke, thematiek weet aan te snijden, hoeven we niet echt blij te zijn met deze release'
Deadline.nl
'Toedeledoki. Nul sterren'
De Telegraaf
'Surreal, scary, disturbing, but also melancholic and beautifully put together something you definitely should see'
Overdose.am
Zelfs
Schokkend Nieuws kon er niets mee.
[permalink] geplaatst op 26 mei 2011, 14:47 uur
[permalink] geplaatst op 26 mei 2011, 16:19 uurAls het al een verdediging is dan vind ik het niet sterk. Met adjectieven als mooi, geweldig, fantastisch en inspirerend komt het publiek niet verder in het begrip van de film.
Met de allereenvoudigste middelen, een zeer laag budget, maar een paar geweldige ideeën heeft Harmony Korine een film gemaakt waar ik al dagen over loop na te denken en waarvan ik steeds in de lach schiet.
Wat zijn dan die geweldige ideeën en tot welke inzichten is Holman zoal gekomen in zijn overpeinzingen?
4,0
[permalink] geplaatst op 14 oktober 2011, 23:56 uurMasterpiece!
3,0
[permalink] geplaatst op 24 november 2011, 13:15 uurZeer dubbel gevoel bij deze prent. Langs de ene kant is Korine in zijn opzet geslaagd met dit anarchistisch project:
Trash Humpers voelt nergens georchestreerd of doorzichtig aan en lijkt een authentieke, totaal wereldvreemde 'home movie from hell'. Daarnaast beviel ook de humor me bij momenten (de 'deprimerende' sokkenpoppen, het betoog waarom de mens geen nood heeft aan een hoofd..

)
Maar als feature film werkt dit voor mij helaas toch niet. De film heeft door zijn eindeloze opeenstapeling aan 'weirdness' een nogal afstompend effect en verliest al snel zijn impact. Zeer langdradig en monotoon dus, zelfs voor een film van zulke korte speelduur.
[permalink] geplaatst op 26 januari 2012, 22:34 uurEerst wou Korine deze film op VHS'en zetten en deze op willekeurige locaties plaatsen, zonder dat iemand zou weten wat het nu echt was. Geniaal idee, en de film leent zich daar uitstekend voor... Maar als speelfilm mist het eigenlijk elke vorm van impact. De VHS/home video-stijl vond ik wel super.