• 18.040 nieuwsartikelen
  • 184.740 films
  • 12.827 series
  • 35.388 seizoenen
  • 659.067 acteurs
  • 201.137 gebruikers
  • 9.518.932 stemmen
Avatar
 
banner banner

Speed Racer (2008)

Actie / Familie | 135 minuten
2,64 461 stemmen

Genre: Actie / Familie

Speelduur: 135 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten / Australië / Duitsland

Geregisseerd door: Lilly Wachowski en Lana Wachowski

Met onder meer: Emile Hirsch, Christina Ricci en Susan Sarandon

IMDb beoordeling: 6,1 (85.363)

Gesproken taal: Engels en Japans

Releasedatum: 7 mei 2008

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Speed Racer

"Go!"

Speed Racer (Emile Hirsch) is een jongeman uit een familie die wordt gedomineerd door racen. Hij wil meedoen aan 'The Crucible', een race die door het hele land gaat en waarbij Speed Racer zijn broer omkwam. Alles loopt op wieltjes, totdat Speed Racer wordt benaderd door 'Royalton Industries', een bedrijf dat niet het beste met hem voorheeft.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Alle Media

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van MarcieMarc

MarcieMarc

  • 109 berichten
  • 0 stemmen

Geniaal gemaakt


avatar van jipt

jipt

  • 3472 berichten
  • 3528 stemmen

In de Matrix hebben de Wachowski's laten zien dat ze geweldige cineasten zijn en hun montage en camerawerk heel vernieuwd werk (vechttraining Matrix ) Maar in Speed Racer gaat alles nog een stapje verder.

Aan de ene kant prachtig, aan de andere kant stront vervelend.

Heb echt niks met het verhaaltje, de personages en alle onzin waar ze voorstaan. De scènes met alleen maar dialogen waren daarom ook volledig kut te noemen.

Aan de andere kant vond ik de totaal gestoorde omgeving geweldig, waren de race scènes fantastisch geregisseerd en de montage totaal vernieuwend.

Balanceer tussen een 0,5 en een 5 maar toch wel voldoende voor dit grensverleggende filmpje


avatar van Naomi Watts

Naomi Watts

  • 54554 berichten
  • 3155 stemmen

jipt schreef:

Balanceer tussen een 0,5 en een 5

Hiermee zeg je eigenlijk alles over Speed Racer. Zo'n film is het inderdaad.


avatar van what is truth

what is truth

  • 468 berichten
  • 969 stemmen

hele blije setting. goed neergezet.


avatar van DiskjockeyEast

DiskjockeyEast

  • 428 berichten
  • 365 stemmen

zelfde als koken.. peper en zout in je eten is lekker, maar teveel peper en zout en het wordt smerig... Zelfde als bij deze film.... afrader!


avatar van groente12

groente12

  • 315 berichten
  • 0 stemmen

Visueel zeer indrukwekkend. Een prima film dat het origineel zeker eer aan doet.


avatar van tommykonijn

tommykonijn

  • 5262 berichten
  • 2447 stemmen

Gisteravond voor het eerst sinds 2008 Speed Racer nog eens gezien. Aangezien ik de Wachowski's de laatste tijd erg kan waarderen vond ik het tijd om deze nog eens te zien.

De algemene conclusie is dat dit toch wel het minste Wachowski product is wat ik heb mogen zien. Slecht wil ik deze film echter totaal niet noemen. Het felle, mooie kleurgebruik en de overdonderende actie is prima in beeld gebracht. Sowieso verloopt de film, ondanks het vrij lange speelduur, erg snel. Het ziet er af en toe een beetje té gelikt uit, maar in een film als deze vormt dat nog niet zo'n probleem. Wel inderdaad opvallend om te zien dat het ene shot oogverblindend mooi was en het volgende erg lelijk.

De races zijn het absolute hoogtepunt van de film, maar de film weet sowieso niet te vervelen. Ook het acteerwerk van de cast is vrij goed. Emile Hirsch, John Goodman en Susan Sarandon doen het stuk voor stuk naar behoren. Het jochie en z'n aap vond ik wat minder. Een beetje 'gemaakt' grappig en ze lijken om de een of andere reden een beetje in de verkeerde film rond te dwalen. Dat was eigenlijk het meest opvallende minpunt. Vaak lijken de makers niet helemaal zeker te weten of ze nou op de jonge of oude doelgroep moeten mikken. De twee eerder genoemde clowns duiden duidelijk op een jong publiek, terwijl de dialogen tussen de volwassenen mij vaak niet erg interessant lijken voor de kleineren. Hoe het ook zij, ik denk wel dat ze er in geslaagd zijn om beide groepen op bepaalde fronten tevreden te stellen.

Speed Racer is een vermakelijke film. De acteurs, de actie en de vlotte montage zijn opvallende pluspunten. De film is niet bepaald sterk, maar wel een erg genietbare wegkijker geworden. Ik zie dat ik vijf jaar geleden aan het twijfelen was tussen twee cijfers, maar nu krijgt hij absoluut het voordeel van die twijfel.

3*


avatar van larsk0

larsk0

  • 81 berichten
  • 258 stemmen

Met paddo's op in de bioscoop...beste film ooit....nuchter op de bank....mwoah....


avatar van Decec

Decec

  • 6865 berichten
  • 8771 stemmen

Helaas deze film kan ik geen beoordeling geven...

Geschikt voor jeugdfilm...

Saai...


avatar van RuudC

RuudC

  • 4636 berichten
  • 2529 stemmen

Vol goede moed begonnen, maar gaandeweg werd het echt steeds moeilijker de film te volgen. Ik ben nog altijd dol op Cloud Atlas, maar kan erg weinig met The Matrix trilogie. Ik hoopte dat Speed Racer kwalitatief er tussenin zou zitten, maar dit mag met recht de slechtste film van de Wachowsky broer en zus genoemd worden. Het eerste wat opvalt zijn de kleuren, die zo fluoriserend zijn, dat je tanden spontaan afbreken. Ik houd best van felle kleuren, maar dan alleen in oude animes. Speed Racer gaat gewoon een stap te ver.

Wat is nog meer irritant? Praktisch alles wel. Het acteerwerk is overdreven (of gewoon ronduit slecht), de personages zijn debiel en het verhaal is voorspelbaar. Paulie Litt is met afstand de slechtste acteur die ik in het afgelopen jaar gezien heb. Meneertje kan volgens de introductie enkel en alleen denken aan auto’s, maar jaagt al snel snoepvoorraden. Zo zit Speed Racer overigens vol met dat soort dingen. Het liefst wilde ik in de film stappen en Spritle een flinke draai aan zijn oren geven.

Eerlijk gezegd ben ik dan ook geen fan van racefilms, maar er zijn een handvol die ik best kan waarderen. Met name Redline, dat groots en spectaculair is. De races in Speed Racer zijn me veel te nep en tenenkrommend. Als regisseur moet je toch weten dat stunts waarbij het de bedoeling is dat auto’s in de lucht botsen er op het witte doek spuuglelijk uitzien. Sterker nog, het getuigt van pure wansmaak. Het zijn van die zeldzame gevallen waarin ik mijn handen op mijn gezicht houd en door de vingers spiek om te zien of het echt waar is dat ik net naar zulke kitsch heb zitten kijken. Het maakte me allang niet meer uit wie er zou winnen, zo lang het maar afgelopen was.

Behalve de kleuren, oogt de hele film als een typische overgeacteerde kinderserie uit de jaren negentig. Iedereen die maar wat aanklooit met een verhaal dat echt nergens op slaat, waarbij je van een kilometer afstand kan ruiken wie goed en wie slecht is en wie geheimen heeft. Als je iemand een nare verrassing wilt bezorgen, laat diegene deze film kijken.


avatar van FILM!BOY!

FILM!BOY!

  • 246 berichten
  • 1804 stemmen

Aan de ene kant een prachtige en fasinerende fantasywereld met prachte racebanen en mooi in beeld gebrachte races. Aan de andere in de fantasywereld ontzettend kinderachtig gemaakt en vervelend. Het kleine broertje van Speed mag er wel wezen in de film, maar what the fack doet die irritante aap de hele in de film. Hij heeft geen rol die iets uitmaakt voor de film en had er beter uitgebleven. Het verhaal pakte me nooit echt. Al die hoofden die contant voor je beeld langsgaan, zijn ook ontzettend irritant. Er zaten af en toe secens in waarvan ik denk: "Wat heeft dit in godsnaam te maken met deze film/het verhaal te maken???" Nog even nasyngroniseren in het Nederlands en het is een echte kinderfilm. Op het randje 3,0


avatar van Onderhond

Onderhond

  • 87737 berichten
  • 13162 stemmen

Apart gevalletje.

Heb de originele serie nooit gezien, maar denk dat er qua sfeer niet veel overeind is gebleven. Eerder de setup en de personages, maar het werk van de Wachowski's hier is volgens mij te eigen om een rechtlijnige adaptie te zijn.

De kleuren zijn zeker wennen in het begin. Wat kitsch, vaak ook ietwat goedkoop, maar doorheen de film valt wel een zekere stijlvastheid op. Lijkt me niet dat de twee dit als een serieus technisch wonder beschouwden, wel als een duidelijk gestileerde film.

Echt mooi vond ik het niet, behalve de races dan. Doen sterk denken aan Running Man en Redline natuurlijk, al hebben die hun mosterd waarschijnlijk bij dezelfde bron gehaald. Erg karikaturaal en cartoonesque, maar zeker wel charmant.

Acteerwerk is wat vervelend, vooral de hoofdpersonages komen nergens goed uit de verf. De bijrolletjes (zoals een Goodman) zijn beter te pruimen, behalve dan dat ventje met z'n aap. Daarin herken je wel duidelijk de anime-invloed, alleen is de omzetting naar Hollywood helemaal niet te pruimen.

Verhaaltje is ook simpel, niet erg maar er had best nog wat meer actie in mogen zitten. Nu wordt er nog teveel tijd besteed aan een plotje dat toch niet boeit.

Wanneer het vooruit gaat is dit best leuk filmvoer, de Wachowski's wisten duidelijk waar ze mee bezig waren. Dat het niet voor iedereen is, is ook wel duidelijk, maar da's eerder een kracht dan een tekortkoming voor een blockbuster als dit.

3.0*


avatar van jipt

jipt

  • 3472 berichten
  • 3528 stemmen

Deze herzien en is echt een heerlijke geflipt campy filmpje volle fantastische ideeën en gekkigheid. Alle minpunten daargelaten. van de 3* naar 4,5*


avatar van missl

missl

  • 3866 berichten
  • 5977 stemmen

Film duurt lang. Wel mooi kleurgebruik maar verder een wat suffig verhaaltje.


avatar van Decec

Decec

  • 6865 berichten
  • 8771 stemmen

Een matige familie/sport/SF film...

Leuk voor jeugdfilm...

Flauw verhaal...

Flauw acteerwerk...

Goed HD breedbeeld...

Prima achtergrond geluid/muziek

(Dolby Digital)...

Niet leuk gemaakte SF film...

Niet te moeite waard...


avatar van shrink

shrink

  • 2172 berichten
  • 2439 stemmen

Is dit nu een kinderfilm of voor volwassenen? Nou het is echt een kinderfilm, alleen snappen mijn kinderen het niet omdat ze te jong zijn om de ondertiteling te lezen. Niet goed dat men geen nederlandse taalkeuze hebben gedaan. Nu is de film voor niemand geschikt, want voor volwassenen is het veel te kinderachtig.


avatar van blackwolves

blackwolves

  • 704 berichten
  • 685 stemmen

mooie sf actie kinder film mooie computer animatie met leuke beelden

het lijkt om de disney film tron maar hier zijn het autos. goed in elkaar gestoken mooie beelden en kleuren en mooie wagens toch zeker een goede kinder sf film


avatar van Tarkus

Tarkus

  • 6409 berichten
  • 5315 stemmen

Tarkus schreef:

Hoewel ik nog nooit had gehoord van de serie 'Speed Racer', was ik na het zien van de trailer wel nieuwsgierig naar deze film.

En ik moet zeggen, hij heeft me zeer aangenaam verrast.

Akkoord, het is allemaal wat fel overdreven, de decors met zeer felle kleuren dat het bijna pijnlijk aan de ogen word, de raceactie is onbeschrijflijk en onrealistisch, maar het maakt het allemaal des te leuker en lekker spannend.

Je weet niet waar je je aan kan verwachten en dat vind ik nu net goed aan deze prent.

De acteerprestaties zijn zeer goed, het moet trouwens niet makkelijk zijn geweest voor de acteurs om hun emoties en reacties goed te kunnen weergeven in een omgeving waar je alleen een blue-screen ziet, want dat is het toch deze film, een heel avontuur opgebouwd in een special effects wereld, die wel op een animatiefilm lijkt, maar dan met levende karakters.

Ik heb me met het bekijken van deze film kostelijk geamuseerd, en vooral ook het aapje heeft me prettige momenten bezorgd.

Ik weet dat de film niet bij iedereen in de smaak is gevallen, maar kijk er nog eens naar, en vergeet even de harde realiteit, je zal versteld staan hoe mooi een film als dit dan kan zijn.

En als raceliefhebber, de wagens zagen er toch 'cool' uit .. niet ???

Snap de vele slechte kritieken wel die er ondertussen op de film zijn gekomen, maar ik blijf hem na het herbekijken goed vinden.


avatar van IH88

IH88

  • 9902 berichten
  • 3205 stemmen

“Racing hasn't changed, and it never will.”

Aardige film. De special effects vond ik er wat goedkoop uitzien, en het verhaal zelf is matig en soms een beetje kinderlijk. Maar de racescènes zijn vermakelijk, en met een acteur als John Goodman zorg je er ook voor dat er wat humor en luchtigheid in de film zit. Want soms is Speed Racer ook wel erg serieus, en vooral Matthew Fox benadert het materiaal alsof hij in een Oscar genomineerde arthouse film speelt. Gezien de belachelijke twist op het einde is dat wel begrijpelijk, maar dan nog is het eerder lachwekkend dan emotioneel.


avatar van AardeWerk

AardeWerk

  • 367 berichten
  • 802 stemmen

Ik hou van deze film. De prachtige kleuren, geweldige effecten etc.etc.Ik begrijp al die slechte recensies niet. Ook na 3x kijken blijf ik het een geweldige film vinden. Maar ja, smaak is persoonlijk. Ik kan net zoveel van deze film genieten als bijv. van een film van Tarkovski. Kurosawa, Kieslowski, Jarmusch, Lynch, Malick, Bertolucci, de Taviani's etc. En in mijn perceptie is het niet slechts een kinderfilm. Een zwaar onderschatte film, zoals ook enkele andere Wachowski films erg ondergewaardeerd worden. Jammer, want uit al hun films blijkt hoe geniaal deze 2 zijn.....


avatar van Basto

Basto

  • 12775 berichten
  • 7593 stemmen

De 4k die volgende maand uitkomt schijnt echt fantastisch beeld en geluid (Atmos) te hebben.

Kijk er naar uit.


avatar van Basto

Basto

  • 12775 berichten
  • 7593 stemmen

De 4k uitgave van deze film is goede kandidaat voor de beste demo disc. De kleuren spatten werkelijk van het scherm en de atmos track is ook erg fijn.

Maar de grootste troef is de film zelf. Bijna 20 jaar oud, maar het heeft meer weg van een film die volgend jaar uitkomt met enorm creative montage en hyperkinetisch camerawerk. De film was zijn tijd echt decenia vooruit. De visuals zijn echt verbluffend.

Het verhaal stelt wellicht weinig voor, maar daar gaat het noet om. Het draait om de vormgeving en de energieke racescenes die echt onnavolgbaar en oogverblindend zijn.

De film mag dan geflopt zijn, toen die uitkwam, maar ik voorspel mede dankzij deze waanzinnige 4k uitgave een als maar groeiende status als cultklassieker.

5*

De 2,64 die de film nu scoort is echt idioot laag.