• 15.975 nieuwsartikelen
  • 179.032 films
  • 12.272 series
  • 34.078 seizoenen
  • 649.208 acteurs
  • 199.267 gebruikers
  • 9.389.736 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Good Shepherd (2006)

Drama / Thriller | 167 minuten
2,88 1.543 stemmen

Genre: Drama / Thriller

Speelduur: 167 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Robert De Niro

Met onder meer: Matt Damon, Angelina Jolie en Robert De Niro

IMDb beoordeling: 6,7 (112.026)

Gesproken taal: Engels, Russisch, Spaans en Duits

Releasedatum: 15 februari 2007

  • On Demand:

  • CANAL+ Bekijk via CANAL+
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot The Good Shepherd

"The untold story of the most powerful covert agency in the world."

Edward Wilson (Matt Damon) is een ijverige student aan de universiteit van Yale. Daar wordt hij gerekruteerd door het geheime genootschap Skull and Bones, een kweekvijver voor toekomstige wereldleiders. Zijn scherpe geest, onkreukbare reputatie en zijn oprechte geloof in de Amerikaanse normen en waarden maken van Edward Wilson een uitstekende kandidaat voor een bloeiende carrière bij de overheid en hij wordt tijdens de Tweede Wereldoorlog overgeplaatst naar het OSS - de voorloper van de geheime dienst CIA. Als een van de grondleggers van de CIA, werkend in een organisatie waar je op je hoede moet zijn, wordt Wilsons idealisme al snel op de proef gesteld door een groeiend gevoel van onbehagen.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Edward Bell Wilson

Margaret Ann Russell

Sam Murach

Arch Cummings

Bill Sullivan

Senator John Russell, Sr.

Dr. Fredericks

Hanna Schiller

Philip Allen

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kos

kos

  • 46714 berichten
  • 8868 stemmen

Deze film heeft een beetje het Syriana-probleem vrees ik. Allerlei kids die een actiefilm met sterren verwachten en een ingewikelde, min of meer politieke film, voor de kiezen krijgen.

Toch slecht gemarket (of juist niet).


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Jammer dat het nog barweinig fatsoenlijke recensies opgelevert heeft.


avatar van buttista

buttista

  • 30 berichten
  • 29 stemmen

160 minuten is erg lang en de verwachtingen te hoog gespannen. Aardig verhaal maar veel te langdradig. Toch maar uitgezeten. 2,5*


avatar van christophel

christophel

  • 396 berichten
  • 436 stemmen

Tjonge wat een langdradig iets, heb het nog geen half uur

uitgehouden , krijgt van mij geen punten


avatar van danuz

danuz

  • 12935 berichten
  • 0 stemmen

The Good Shepard is volgens mij zowat de eerste spionagefilm die me daadwerkelijk wist te boeien. Hier eindelijk is geen met actie overgoten Hollywood spektakel, maar een rustig opbouwende film (met Hollywood trekjes, dat wel). Ik durf zelfs het woord "intelligent" uit te spreken, want dat was hij best.
Een film zonder een te éénduidige moraal, die ook niet perse voor nog tegen de CIA of de politieke spellen is (althans, zo interpreteerde ik het).

De Hollywood trekjes komen vooral naar voren in de overdadige soundtrack en de soms wat geforceerde romances en dramatische escapades. Maar bij een film als deze neem ik dat voor lief. Want vermakelijk en onderhoudend vond ik hem zeker.
Damon en de rest van de kast zitten goed in hun rollen en zelfs met Jolie had ik weinig moeite, alhoewel haar karakteristieke gezicht toch wat vreemd stond tussen de rest van de cast.
Het verhaal blijft van begin tot eind boeiend en wist vooral te overtuigen in zijn constante spanning, zonder in lompe acties te vervallen.
Veel dialoog en interessante dramaturgische ontwikkelingen. Het einde kwam zeker niet als mokerslag, was ook best te verwachten, maar irriteerde mij niet. Jammer dat hij de film daar iets teveel richting Edward getrokken werd.

De settings en de aankleding is zag er erg goed verzorgt uit en geeft je een mooie inkijk in de jaren ’40-’60.

Interessante film, alhoewel voor mij geen echte hoogvlieger, simpelweg omdat het mijn genre niet is. De reden dat ik hem zag was dan ook omdat ik meegevraagd werd naar de bios.
Met de lengte had ik overigens absoluut geen moeite, ik verwachtte dan ook geen actie/spektakelfilm (zoals ik haast alleen teruglees hier op het forum)..

3,5*


avatar van aphexfreak

aphexfreak

  • 220 berichten
  • 667 stemmen

Goed geacteerde film over de C.I.A.

Ik heb me geen moment verveeld, prachtig gefilmd en goede vertolkingen van de hele cast.

Robert De Niro heeft al eens eerder bewezen dat hij een goed pruduct kan neerzetten en maakt met deze film eigenlijk een soort veredelde remake van A Bronx Tale maar dan met als leidraad de C.I.A inplaats van de mafia.

Wrom zo'n laag gemiddelde hier trouwens?

4*


avatar van moviemeterman

moviemeterman

  • 50 berichten
  • 309 stemmen

saai, maar intrigerend. Lang en toch te kort... 2,5


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

Ik kan de mensen die deze film traag vinden niet helemaal ongelijk geven; het verschil is alleen dat ik dit persoonlijk helemaal niet als negatief ervaar. Slaapverwekkend, niet te volgen; na dit gelezen te hebben zag ik het wel een beetje somber in. Maar ik heb genoten, ruim twee en een half uur lang, van degelijk acteerwerk en prachtige sfeervolle beelden. En van een goed verhaal, dat inderdaad wel enige oplettendheid vereist want het valt in het begin niet mee om te onthouden wie wie is en waar die dan bij hoort.

Geen actie, wie dat wil zien kan de film maar beter overslaan, maar wie bovenstaande kan waarderen moet de film zeker een kans geven!


avatar van pimke

pimke

  • 17 berichten
  • 145 stemmen

Alle flms van robert de niro en joe pesci samen vind ik tot nu toe toppers, maar als ik hier alles reacties lees hoef ik volgens mij niet eens te beginnen aan deze film...


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

pimke schreef:

Alle flms van robert de niro en joe pesci samen vind ik tot nu toe toppers, maar als ik hier alles reacties lees hoef ik volgens mij niet eens te beginnen aan deze film...

Zij hebben in deze film een zeer bescheiden rol, dus specifiek voor hun hoef je niet te gaan. Maar persoonlijk vind ik hem wel een aanrader! Kom op, dan kan je daarna zelf oordelen


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Leuk, een stukje van meer dan twee zinnen en nog redelijk positief ook. Binnenkort eens checken of hij echt zo onderschat is als ik verwacht.


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

Goodfella_90 schreef:

Leuk, een stukje van meer dan twee zinnen en nog redelijk positief ook. Binnenkort eens checken of hij echt zo onderschat is als ik verwacht.

Doen Als ik er meer verstand van zou hebben zou ik een lap tekst schrijven waar je u tegen zegt, maar ik hou het maar bij mijn bescheiden mening dat ik een ieder aanmoedig om deze fraaie film te gaan bekijken. (las ik ergens ook niet iets over een nominatie voor beste art-direction? Dat is niet voor niets hoor!)


avatar van PaulieWalnuts

PaulieWalnuts

  • 1239 berichten
  • 815 stemmen

orange schreef:

Ik ben fervent fan van de Nero en van Damon.

Ik zie het... De Niro heet ie...

Ik ga deze snel kijken, ben benieuwd.


avatar van Goodfella_90

Goodfella_90

  • 10408 berichten
  • 2596 stemmen

Norma schreef:

(quote)

(las ik ergens ook niet iets over een nominatie voor beste art-direction? Dat is niet voor niets hoor!)

Klopt, bij verscheidene festivals waaronder de Oscars.


avatar van Samm

Samm

  • 16 berichten
  • 7 stemmen

Ik vind al die baggere recensies nogal jammer. The Good Shephard is volgens mij vooral door mensen gekeken die een actie-film verwacht hadden. Jammer, want als je gewoon niet te veel verwacht had (dat had ik dus) was hij best te doen


avatar van Inperfections

Inperfections

  • 108 berichten
  • 182 stemmen

Langdradig, saai, vaag.

En ik vind Elephant geniaal, dus ik ben wel iets gewent.


avatar van dutchtuga

dutchtuga

  • 16970 berichten
  • 4101 stemmen

Gezien je top 10 niet echt eigenlijk.


avatar van Mr_White

Mr_White

  • 2067 berichten
  • 0 stemmen

Interessante film die vooral het eerste uur je aandacht goed weet vast te houden. Jammer dat er iets teveel subplots bijgehaald zijn want hierdoor werd de film wel wat langdradig. Gelukkig werd er een boel gecompenseerd door de sterke acteurs. Ook leuk om Joe Pesci weer eens te zien, al was het maar voor 5 minuten in een overbodig subplot.


avatar van Armenia_NL

Armenia_NL

  • 10 berichten
  • 142 stemmen

Echt een goede film!!

5*

En mensen zeg niet dat het een saai film was!!


avatar van tunderace

tunderace

  • 2 berichten
  • 1 stemmen

Ik heb na het zien van deze film de behoefte gekregen om een reactie hier op dit forum te geven. Mijn persoonlijke mening over deze flim is dat hij met zulke grote spelers totaal niet voldoet aan mijn verwachting en ik hem ook erg saai vind. Jammer

op de cover staat de niro twee maal afgebeeld?

in de film zie ik dat niet echt terug, wederom Jammer.


avatar van PaulieWalnuts

PaulieWalnuts

  • 1239 berichten
  • 815 stemmen

Vond de film wel goed eigenlijk. Mooie sfeerbeelden. Het is een rustige film, maar dat bevalt me wel. Alleen het einde is vreemd, leek wel een drie-dubbel einde.

3,5


avatar van papaEd

papaEd

  • 525 berichten
  • 475 stemmen

Op zich een aardige film mocht van mij wel wat korter duren,begon op het laatst echt langdradig te worden.

Karakters zijn goed weggezet door de acteurs.

3.0*


avatar van papaEd

papaEd

  • 525 berichten
  • 475 stemmen

Armenia_NL schreef:

Echt een goede film!!

5*

En mensen zeg niet dat het een saai film was!!

Vond het wel zaten niet echt spannende/schokkende fragmenten in,meer flaschbacks dat wel.


avatar van deejayp

deejayp

  • 14 berichten
  • 31 stemmen

Zzzzz.....zzzzz......zzzzz....


avatar van Norma

Norma

  • 3463 berichten
  • 5088 stemmen

papaEd schreef:

(quote)

Vond het wel zaten niet echt spannende/schokkende fragmenten in,meer flaschbacks dat wel.

Is een film zonder spannende of schokkende momenten dan per definitie saai?


avatar van Moxomagic

Moxomagic

  • 13 berichten
  • 10 stemmen

Dijk van een film. ...!!!


avatar van mpdrie

mpdrie

  • 11 berichten
  • 30 stemmen

Hij was echt te onoverzichtelijk en te niet bindend.

Je krijgt geen hoogte van de totale verhaallijn als je een jaartal mist en dan loopt alles door de war.

Heb hem een 2,5 gegeven, zeker geen aanrader!


avatar van MFEO

MFEO

  • 682 berichten
  • 38 stemmen

Goeie degelijke film.

Erg interessant om te zien hoe CIA is ontstaan.

Aanrader!!!

(Maar niet voor de Dumb and Dumber bioskoop bezoeker)

4*


avatar van titan

titan

  • 1609 berichten
  • 4419 stemmen

Wat is hier aan de hand? Is deze film in de verkeerde bioskopen beland? Is het tegenwoordig te veel moeite een film van 160 minuten zonder al te veel actiescenes of een hoog tempo uit te zitten?

Anders kan ik het lage gemiddelde voor deze film niet verklaren. De Niro levert een degelijk en boeiend werkje af met een uitstekende rol voor (de iets te jong ogende) Damon als zwijgzame en trouwe dienaar van het vaderland, dat de volle 160 weet te boeien doordat je als kijker ook niet weet wie je moet vertrouwen. 3,5*.


avatar van sdiepen1985

sdiepen1985

  • 14 berichten
  • 12 stemmen

Nee ik vond de film ook niks en had er ook veel meer van verwacht ben in slaap gevallen