Genre: Actie / Thriller
Speelduur: 122 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten / Duitsland
Geregisseerd door: Wayne Kramer
Met onder meer: Paul Walker, Vera Farmiga en Cameron Bright
IMDb beoordeling:
7,3 (107.608)
Gesproken taal: Engels en Russisch
Releasedatum: 30 maart 2006
On Demand:
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Running Scared
"Every bullet leaves a trail."
Nadat een drugsdeal verkeerd loopt en sommige corrupte agenten vermoord worden, moet de maffioso Joey (Paul Walker) de wapens, gebruikt tijdens het vuurgevecht, kwijt zien te raken. Dit wordt echter ingewikkeld wanneer de jonge zoon van zijn buurman het wapen van hem afpakt en het gebruikt om zijn vader neer te schieten. Zodra dit gebeurt moet Joey de hele nacht druk in de weer om de jongen te vinden, het vuurgevecht te verdoezelen en het wapen terug zien te krijgen, terwijl zijn eigen maten en de politie achter hem aanzitten.
Externe links
Acteurs en actrices
Joey Gazelle
Oleg Yugorsky
Teresa Gazelle
Detective Rydell
Anzor Yugorsky
Tommy 'Tombs' Perello
Mila Yugorsky
Nicky Gazelle
Sal "Gummy Bear" Franzone
Dez
Video's en trailers
Reviews & comments
Near_Dark
-
- 754 berichten
- 424 stemmen
Super actiefilm !
Tijdens de grimmige zoektocht naar de jonge schutter worden alle registers van het actiegenre opengetrokken.
Hij speelt zich volledig af gedurende de nacht en is prachtig in beeld gebracht met schitterende camerastandpunten.
Er vallen geen stille momenten, de actie raast verder en neemt je mee op een wilde rit doorheen de stad, op zoek naar de revolver, waar intussen nog andere misdaadbendes naar op zoek zijn...
7,5/10
Een aanrader voor geharde actiefans 
Filmsite : http://www.newline.com/prop...
p.s. Hier in Vlaanderen ligt die overal voor 2,5 Euro of minder in de DVD-bakken, spijtig dat de mensen daardoor de indruk kunnen krijgen dat dit een slechte tot middelmatige film zou zijn.
Tharoy
-
- 313 berichten
- 511 stemmen
Alleraardige film. Acteerprestaties vallen mij op bepaalde momenten wel tegen, en de actiescènes zijn eigenlijk te weinig aanwezig. Het draait imo teveel om Oleg, die onbegrijpelijke dingen doet waardoor het allemaal erg ongeloofwaardig is.
Ook smaakt het sprookjesachtige einde een beetje vreemd; het past totaal niet bij deze donkere, harde film.
Maar goed, verder is de cinematografie bij vlagen erg goed. Helaas niet altijd. Dan vind ik Crank toch net iets beter geslaagd, als we deze twee mogen vergelijken.
3,5*
Brimmi
-
- 344 berichten
- 1362 stemmen
De twee agenten (Billy Cristal en Gregory Hines) vormen een lekker duo en de film bevat veel humor. Verhaal stelt niet veel voor en de afloop voel je al vanaf het begin aankomen maar dat is geen probleem: dit is gewoon hapklaar vermaak.
Je hebt het waarschijnlijk over een andere film met dezelfde naam: Running Scared (1986)
Deze film is namelijk niet met Christal en Hines en bevat ook niet zoveel humor...
Brimmi
-
- 344 berichten
- 1362 stemmen
Alleraardige film. Acteerprestaties vallen mij op bepaalde momenten wel tegen, en de actiescènes zijn eigenlijk te weinig aanwezig. Het draait imo teveel om Oleg, die onbegrijpelijke dingen doet waardoor het allemaal erg ongeloofwaardig is.
Ook smaakt het sprookjesachtige einde een beetje vreemd; het past totaal niet bij deze donkere, harde film.
Maar goed, verder is de cinematografie bij vlagen erg goed. Helaas niet altijd. Dan vind ik Crank toch net iets beter geslaagd, als we deze twee mogen vergelijken.
3,5*
Als je denkt dat het alleen over het zoeken van het wapen gaat en dat hij in steeds meer problemen komt, ongeveer zoals Crank, dan heb je het niet helemaal begrepen. Zoals je ook in de eindcredits ziet gaat het juist om het kind en hoe die overal bang van wordt en hoe hij al dit geweld meemaakt.
Cinemaniak
-
- 566 berichten
- 513 stemmen
Één van me favoriete films, zo hoort een thriller/actie-film te zijn.
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Erg genoten van deze film. Maar waar kwam dat einde ineens vandaan? Snapte er geen bal van.
MisterHeli
-
- 38 berichten
- 44 stemmen
Zieke film !
Zo'n film verdiend het om hoger te staan heb er erg van genoten..
Staat bij mij zeker hoog in het lijste vanaf nu.
*4,5
Leo1954
-
- 2073 berichten
- 2565 stemmen
Klasse actie/thriller. Lekker veel vaart, spannend en lekker donker sfeertje. Scene in de Ijshockey hal met het prachtige licht was een uitstekende vondst. Ik ga bij die dinner geen hamburgertje eten, daar is het niet pluis 
komerad
-
- 467 berichten
- 403 stemmen
Voor mij valt hij naar het einde toe een beetje in. Tot daar een dikke 4.
booyo
-
- 652 berichten
- 1698 stemmen
Keiharde actie film, eigenlijk heel erg genoten van de eerste 2 uur. Maar dan komen die laatste 2 minuten, wat jammer zeg. Had Joey gewoon dood laten gaan, in plaats van het zo'n walgelijk Amerikaans happy end te geven.. Die omhelzing, en die blije hoofden van de familie (inclusief Oleg natuurlijk ook), waar het beeld op stil werd gezet,
Tot dat moment een dikke 4 sterren, nu worden het er helaas maar 3,5!
3,5*
wibro
-
- 11590 berichten
- 4098 stemmen
Redelijke thriller die het niet direct van het verhaal moet hebben, maar meer van bepaalde actiescènes (de ijshalscène) en de toch wel mooie fotografie. Verreweg de beste scène vond ik die van in het huis van het gestoorde echtpaar. De malafide praktijken waar dat echtpaar zich mee bezig hield, zouden zich uitstekend lenen voor een horrorfilm. Voor de rest was "Running Scared" aardig vermaak, niet meer dan dat.
Maar dan komen die laatste 2 minuten, wat jammer zeg. Had Joey gewoon dood laten gaan, in plaats van het zo'n walgelijk Amerikaans happy end te geven.. Die omhelzing, en die blije hoofden van de familie (inclusief Oleg natuurlijk ook), waar het beeld op stil werd gezet,
Helemaal mee eens.
3,0*
Q Jones
-
- 3534 berichten
- 2910 stemmen
Ik vond het eerst een super film. Gister heb ik hem herzien en toen viel het toch allemaal net ff tegen.
Het verhaal is vergezocht, maar leuk in elkaar gezet.
De acteurs doen het allemaal wel vrij goed alleen dat mannetje Oleg vind ik echt irritant, wat speelt hij ook slecht zeg maar ja dat kan je z'n onervaren jongetje natuurlijk ook weer niet kwalijk nemen.
De uitwerking van de film vind ik echt slecht gedaan, met al die flashbacks hoe het is gegaan. Dat vond ik zeer irritant en onzinig het lijkt wel of ze dat hebben gedaan om de speelduur langer te maken.
Dan het verschrikkelijke taalgebruik, het is de hele tijd fack dit en fuck dat, ik begon me daar na een tijdje zo aan te ergeren het slaat ook gewoon nergens op. Kijk een paar keer kan wel maar elk personage begon te schelden als hij iets moest zeggen. Dat vond ik echt zo overdreven en dom.
Ik vind de film na herzien een leuke actie film maar meer niet.
Lennert
-
- 2412 berichten
- 1401 stemmen
Ondanks het feit dat Walker de helft van de tijd weinig interessants te zeggen heeft en de 'fucks' je om de oren vliegen, is Running Scared een zeer effectief, spannende film waarbij je als kijker jezelf voortdurende zit af te vragen of het nog erger kan worden dan de situatie nu al is.
Regisseur Kramer speelt mooi met de belichting (let vooral op de prachtige scene in het hockeystadion) en brengt de actie goed en bloederig in beeld. Het fijne hiervan is nog dat we geen moment hoeven te verliezen met saaie dialogen of overdreven dramatische scenes, maar om de haverklap weer in een spannende achtervolging of shootout terecht komen.
Een extra pluimpje nog voor het script, want de uiteindelijke ontknoping (Walker als undercover agent) zag ik toch niet meteen aankomen. Een absolute aanrader!
Karentje77
-
- 87 berichten
- 149 stemmen
Ik vond deze film fantastisch! Had hem ooit eens deels op tv gezien, maar had hem niet helemaal kunnen uitkijken en daarna gezocht gezocht gezocht naar die film, want 'k was de titel ervan vergeten en nu had toevallig mijn vriend die bij. De film bevatte de hele mikmak die ik wil zien in een film! Een dikke pluim! En ik vond het einde ook lekker verrassend!
u.alreadyknow
-
- 29 berichten
- 28 stemmen
een van de weinige films die me elke seconde bleef boeien en geen moment saai werd ! *5*
Actionfreak
-
- 454 berichten
- 0 stemmen
It's Not How Far You Go For The Truth. . . It's How Fast You Get There.
Running Scared heb ik een jaartje of twee geleden in de Budget bak bij nota bene Bart Smit gevonden. Aangezien ik Paul Walker een meer dan prima acteur vind deze dvd toen gekocht.
Gister heb ik Running Scared dan eindelijk gekeken met best lage verwachtingen door het Bart Smit gebeuren, maar Running Scared verraste mij erg zelfs zo dat ik het een 4,5* waard vind.
Running Scared is een Groffe/rauwe actiefilm, dit is al te zien aan het fenomenale begin van de film waarin een geweldige shootout plaatsvind die steengoed in beeld is gebracht, niet alleen het bloed vloeit rijk ook de special effects zijn rijk vertegenwoordigd in deze scene/film.
Na deze openings scene was de toon dus al gezet waarna Running Scared met hetzelfde caliber groffe spanning/actie door borduurt.
Ook komen erflinke plottwisten voor die je echt niet ziet aankomen, wat mij betreft goed werk van de regisseur. En niet te vergeten: naast de special effects is ook het camera werk anders dan gewoonlijk, dat past perfect in het plaatje van deze film.
Ik vond Paul Walker het erg goed doen, geen puntje op aan te merken, ik vond die rus ook goed gecast al had ik ook graag Mickey Rourke in die rol gezien als russische-maffia.
Jammer is dat ik die ultieme "5* vibe" niet voelde, want Running Scared bevat alles voor een uitstekende film maar niet dat beetje extra.
Wat mij betreft is dit absoluut geen B film maar een dikke A film!
Ik geef Running Scared 4,5* en een plekje in mijn top 10.
wavanbuuren
-
- 4228 berichten
- 1334 stemmen
Wat een waardeloze film. Totaal onlogische en ongeloofwaardige scenes wisselen elkaar in een enorm tempo af en de film zit boordevol plotgaten. De cameravoering is daarbij enorm irritant en er wordt slecht geacteerd, met name door Walker en de dames. Idiootste voorbeeld van ongeloofwaardigheid is wel de scene met de kindermoordenaars, waarbij onze heldin tegelijkertijd het echtpaar onder schot houdt en (succesvol) mond op mondbeademing toepast.
Tot overmaat van ramp is de hele film ook nog eens doorspekt met expliciet en excessief geweld, maar dat schijnt "cool" te zijn tegenwoordig, getuige ook de belachelijk hoge waardering.
Verder is het einde ook nog eens waardeloos. Van een beetje plottwist ben ik niet vies, maar met deze draai werd het aantal plotholes meteen verdubbeld. Maar goed, het publiek slikt het kennelijk allemaal voor zoete koek.
0.5*
foxyboy
-
- 40 berichten
- 176 stemmen
Inderdaad ook relatieve lage verwachting gezien de slechts 2 sterren in de Veronica-gids ( !! ?? ). Is uitstekende film, verrassend einde met volop actie/vaart er in.
KrimpenDrummer
-
- 89 berichten
- 199 stemmen
Allemachtig zeg, wát een film..!
In het begin wou ik hem bijna al gelijk uitzetten, omdat ik dacht dat het gefilmd was in 'The Office US' stijl... maar gelukkig heb ik die stijl daarna niet meer terug gezien. Anders had die film 2 sterren gekregen.
Ik heb tot de laatste minuut 4 sterren willen geven, maar het einde deed mij even verbijsteren, maar ik denk dat ik het begrijp, en daarom geef ik hem nog een extra halve ster voor originaliteit.
Een ijskoude, keiharde thriller. Een paar echt zieke stukjes. Het stukje waar Oleg gevangen wordt gehouden is werkelijk huiveringwekkend. Ik snap niet hoe hij weet dat ze hem wat wilden aandoen, maar op het moment dat Teresa in het huis gaat zoeken is ijzingwekkend, en het moment dat ze hem vind met een zak over het hoofd is echt even schrikken.
Het stuk waar hij die pucks in zn gezicht krijgt is even akelig.
Het verhaal is vaak niet te begrijpen, ik dat ik m nog eens ga kijken. Misschien koop ik 'm wel, vind het wel een echt sterke film.
Het einde: als ik het goed begrijp heeft hij zijn eigen begrafenis in scène gezet om van alles af te zijn, en een nieuw leven te beginnen? Ik vond het einde echt heel erg, waar werkelijk alle personages in de film dood zijn, behalve Teresa en de jongens. Ik ben blij met dit einde, dat maakt het goed voor mij, anders had ik met een heel nare nasmaak gezeten over deze film nu.
Bottleneck
-
- 8233 berichten
- 2123 stemmen
Sterk begin.
Lekker snelle editing en grof geweld, dacht een soort Lock, Stock.. te gaan zien maar dan minder gericht op komedie. Na een uurtje kakt het allemaal helaas een beetje in met scenes die net te lang duren en het tempo eruit halen, zoals bij de pedo's en in de ijshockey-hal. Had allemaal wel een halfuurtje korter mogen duren.
En het einde kom óp zeg... wat een onzinnige twist en emotietjes (raar woord 
Q Jones
-
- 3534 berichten
- 2910 stemmen
Ja dat einde was echt te belachelijk voor woorden, echt zo van o laten we alles maar weer goed komen en er een zogenaamde twist ingoeien.
gerrit019
-
- 97 berichten
- 1152 stemmen
Naar aanleiding van de score 3,7 zaterdag opgenomen en gister helemaal startklaar in de bank gaan hangen om um te gaan kijken.
Wellicht dat mijn verwachtingen iets te hoog waren. PW koppel ik iets teveel aan de 2f2f reeks en zijn rol vond ik hier niet slecht maar hoogdravend vond ik hem nou ook niet qua acteren en tekst. Dat "russische" jongetje daarentegen vond ik erg goed acteren.
Film loopt in het begin lekker & tegen het eind komen de plotwendingen wel erg snel.
Paradise Boy
-
- 92 berichten
- 594 stemmen
Uitstekende rauwe en fitsende actiethriller met een zeer behoorlijke soundtrack overgoten met een vleugje drama. Kortom een echte aanrader voor mensen die houden van keiharde spetterende actie en die er geen bezwaar tegen hebben om dit alles in sneltreinvaart opgediend te krijgen.
SSS
-
- 91 berichten
- 170 stemmen
Tot overmaat van ramp is de hele film ook nog eens doorspekt met expliciet en excessief geweld, maar dat schijnt "cool" te zijn tegenwoordig, getuige ook de belachelijk hoge waardering.
0.5*
Ik denk dat iedereen wel een romantische film had verwacht (net als jij) ondanks dat er Actie / Thriller staat aangegeven! 
Q Jones
-
- 3534 berichten
- 2910 stemmen
Ik snap zijn reactie wel het was allemaal zo te. Vooral dat taal gebruik sloeg nergens op. Dit heeft niks meer met acteren te maken.
Het laatste nieuws

Met een 9,0 één van de beste recente series: is seizoen 2 net zo goed?

Duistere horrorthriller 'Malignant' komt zeer binnenkort naar Netflix

'Slow Horses'-ster doorbreekt stilzwijgen over James Bond: 'Heel vleiend'

James Bond-ster keert 007-reeks na 9 jaar de rug toe: 'Ik denk er zelden aan'
Bekijk ook

The Boondock Saints
Actie / Misdaad, 1999
1.457 reacties

Das Experiment
Drama / Thriller, 2001
775 reacties

Hodejegerne
Thriller / Misdaad, 2011
276 reacties

Felon
Misdaad / Drama, 2008
604 reacties

Disconnect
Drama / Thriller, 2012
148 reacties

The Count of Monte Cristo
Avontuur / Actie, 2002
185 reacties
Gerelateerde tags
undercoveragentijshockeybratva (russische maffia)racismepedofielhead blown off politieonderzoekpistol whipankle holsterbreaking finger schotverborgen identiteitfemale-frontal-nudity
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








