The Butterfly Effect (2004)

5610 stemmen | gemiddelde 3,91
Verenigde Staten / Canada
Sciencefiction /
Thriller113 minuten / 120 minuten (director's cut)
geregisseerd door
Eric Bress en
J. Mackye Grubermet
Ashton Kutcher,
Amy Smart en
Kevin SchmidtDe twintigjarige student Evan Treborn (Ashton Kutcher) beschikt over een unieke maar levensgevaarlijke gave. Hij is in staat terug te keren naar zijn verleden. Voor Evan, die geplaagd wordt door schuldgevoelens, lijkt het de ideale manier om de levens van zijn vrienden - en vooral dat van z'n ex-liefje Kayleigh - weer op de rails te krijgen. Maar Evan houdt geen rekening met het zogenaamde 'butterfly-effect', de ijzeren wet die bepaalt dat de allerkleinste wijziging in het verleden een enorme weerslag heeft op de toekomst. Al snel verliest hij de controle over zijn gave. De gevolgen zijn niet te overzien...Deze film staat op nummer 86 in de top 250
» volledige top 250
4,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 11:34 uurwavanbuuren schreef:
Als je niet eens kan zien wat voor stem ik heb gegeven zou ik maar snel van moviemeter afgaan als ik jou was en heel alleen met jezelf op je kamertje een nieuwe bril gaan uitzoeken.
Bovendien ben ik al drie dagen bezig met meer dan voldoende goeie argumenten gegeven, dus je opmerking slaat werkelijk als een tang op een varken. Dat jullie blinde volgers die niet kunnen verkroppen is een ander verhaal. Dat zegt meer over jullie bekrompenheid dunkt me. Op deze manier valt er simpelweg niet te discussieren, immers jullie staan nergens voor open.
Inderdaad een fout van mij dat ik 0.5 schreef en niet 1.0. Maar wat maakt het uit, die 0.5 verschil? Het principe blijft hetzelfde. Jij geeft een top 250 film een heel laag cijfer en gaat daarmee recht tegen de massa in. Vervolgens zeg je dat ik daar niet voor open sta. Dat is niet waar. Mijn kritiek is niet zozeer op jouw beoordeling, maar meer op de gebrekkige argumenten die je hiervoor geeft.
Ik sta erg open voor afwijkende meningen, mits goed onderbouwd. Dat heb je niet gedaan. Jij mag dan wel het idee hebben dat je je mening goed onderbouwd hebt, maar als de rest van de gebruikers dit niet vinden, is hij niet goed onderbouwd! Jij hoeft ons met je argumenten niet te overtuigen, maar je moet ons wel duidelijk maken waarom je dit vindt. Als jij dan vervolgens op een heel goed onderbouwde tegenreactie van nakada geen goed antwoord wil geven dan moet je inderdaad van MovieMeter afgaan.
Als ik jou was zou ik niet gaan klagen over geen mogelijkheid tot discussie: die wordt je door maxroelofs, nakada en nu ook door mij voldoende gegeven. Als jij de tegenpartij afdoet als bekrompen figuren, is er inderdaad geen mogelijkheid tot discussie, maar dat is dan helemaal jouw schuld. Ik ben geen bekrompen blinde volger: ik heb bijvoorbeeld een film met 1.93 als gemiddelde in mijn top 10 staan.
1,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 11:54 uurMooi verhaal, maar je leest simpelweg niet (mooi geillusteerd door het feit dat je niet eens mijn waardering van 1,0 niet goed had gelezen). Ik heb een stuk of zes voor mij zwaarwegende argumenten gegeven waarom ik het een prul vindt. Me dunkt een stuk betere onderbouwing dan de meeste afwijkende stemmen hier op MM.
Maar om jouw luiheid te bevredigen hier nog een opsomming.
* Slecht acteerwerk
* Standaard saaie cameravoering
* Lelijk kleurgebruik
* Diverse plotholes met een doorsnede van een kilometer (nader gespecificeerd)
* Zeer onlogische gedragingen door de personages (nader gespecificeerd)
* continuiteitsfouten van de regisseur. (nader gespecificeerd)
Jouw "probleem" is vermoedelijk een andere, namelijk dat je deze argumenten niet (h)erkent. Om mij dan te beschuldigen van het niet onderbouwen is ridicuul.
Om mij vervolgens aan te zeggen dat ik moviemeter moet verlaten na acht jaar trouwe dienst is zelfs ronduit onbeschoft. Je staat dus kennelijk niet open voor argumenten van anderen, dus noem ik je bekrompen.
Bijvoorbeeld Nakada probeert in te gaan op mijn opmerkingen, waardoor een (in mijn ogen) dialoog ontstaat. Met jouw gebral is daar totaal geen opening voor.
4,5
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 14:29 uurJeetje, ik probeer een fatsoenlijke recensie over deze film te lezen, maar ik heb het gevoel dat hier alleen maar gedaan wordt aan bekvechten. Wie kan de meest inhoudelijke, best onderbouwde en diepste recensies schrijven.. heel jammer
4,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2011, 15:01 uurGewoon op meningen klikken Annemijntjee.
4,0
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2011, 13:57 uurwavanbuuren schreef:
Mooi verhaal, maar je leest simpelweg niet (mooi geillusteerd door het feit dat je niet eens mijn waardering van 1,0 niet goed had gelezen). Ik heb een stuk of zes voor mij zwaarwegende argumenten gegeven waarom ik het een prul vindt. Me dunkt een stuk betere onderbouwing dan de meeste afwijkende stemmen hier op MM.
Maar om jouw luiheid te bevredigen hier nog een opsomming.
* Slecht acteerwerk
* Standaard saaie cameravoering
* Lelijk kleurgebruik
* Diverse plotholes met een doorsnede van een kilometer (nader gespecificeerd)
* Zeer onlogische gedragingen door de personages (nader gespecificeerd)
* continuiteitsfouten van de regisseur. (nader gespecificeerd)
Jouw "probleem" is vermoedelijk een andere, namelijk dat je deze argumenten niet (h)erkent. Om mij dan te beschuldigen van het niet onderbouwen is ridicuul.
Om mij vervolgens aan te zeggen dat ik moviemeter moet verlaten na acht jaar trouwe dienst is zelfs ronduit onbeschoft. Je staat dus kennelijk niet open voor argumenten van anderen, dus noem ik je bekrompen.
Bijvoorbeeld Nakada probeert in te gaan op mijn opmerkingen, waardoor een (in mijn ogen) dialoog ontstaat. Met jouw gebral is daar totaal geen opening voor.
De hele tijd dat gezeur over dat fout geciteerde cijfer: dat was een foutje. Het maakt ook niks uit, want het principe blijft hetzelfde. Ik kan je reacties best goed lezen en toch je cijfer fout citeren en dat heb ik dan ook gedaan.
Het maakt me niets uit dat je al 8 jaar op MovieMeter zit, dan nog vind ik je bewering dat jij je mening over de film alleen maar aan jezelf hoeft te verantwoorden behoorlijk stompzinnig. Als je op MovieMeter een hoog gewaardeerde film slecht beoordeelt dan kun je er donder op zeggen dat je dat moet verantwoorden. Als jij dan zo reageert, snap ik niet waarom je bij MovieMeter bent gegaan.
Je zegt dat ik niet open sta voor je argumenten. Citeer maar eens een zin waarin ik dat zeg of waaruit dat blijkt.
Je maakt een verschil tussen de reactie van Nakada en 'mijn gebral'. Ook opmerkelijk, want Nakada's reactie noemde je eerst ook 'nonsens'. Je bent dus nogal van mening verandert.
Je bewering dat je in dialoog bent gegaan met Nakada verbaasd me. Je zegt gewoon letterlijk tegen Nakada dat je jouw mening niet hoeft te verantwoorden en dat je het alleen met jezelf eens hoeft te zijn. Met andere woorden: Nakada begint met een gespreksonderwerp en jij zegt “daar wil en ga ik niet over praten“. Ik weet niet wat in jouw ogen een dialoog is, maar dat volgens mij niet. Die 2 zinnetjes waarin je wel op hem reageert noem ik geen deel van een dialoog. Je reageert alleen op een klein stukje dat je wel goed uitkomt, de rest laat je voor wat het is.
Dat noem ik een gebrekkige onderbouwing. Je “nader gespecificeerde“argumenten komen daardoor nogal zwak op mij over. Daarom vind ik je cijfer zwak onderbouwd. Alleen argumenten vind ik persoonlijk niet genoeg. Ingaan op de kritiek op je argumenten komt ook bij onderbouwing kijken. Dat heb je naar mijn mening niet genoeg gedaan.
Natuurlijk kunnen jij of andere gebruikers vinden dat je dit wel goed gedaan hebt. Dat is dan een meningsverschil. Ik vind het alleen stom dat je eerst in discussie gaat en zodra je er geen zin meer in hebt zegt dat je jezelf niet hoeft te verantwoorden. Zeg dan gewoon niks meer.
[permalink] geplaatst op 30 oktober 2011, 20:20 uurWat off-topic verwijderd. Nu weer over de film graag.
3,5
[permalink] geplaatst op 10 november 2011, 21:54 uurTamelijk interessante film. Ashton Kutcher, van wie ik normaal niet heel erg veel verwacht, zet een sterke prestatie neer. Hetzelfde gaat op voor Amy Smart. De film heeft je meteen in zijn greep en blijft dat ook het hele speelduur lang vast houden. In het begin vond ik het allemaal best vaag, maar gelukkig wordt dit verbeterd zodra Evan eenmaal wat ouder wordt. En het wordt ook allemaal wel duidelijker. Dus haak niet direct af in het begin, wat ik bijna had gedaan. Ergens uit nieuwsgierigheid wilde ik zien hoe dit ging aflopen. En de afloop zelf, was dan ook erg mooi. De beslissing die Evan maakt, lijkt inderdaad de beste. Ook bevatte de film interessante personages (behalve die 'punker-vriend' van Evan, dat personage vond ik niet zo interessnat). De film is niet altijd even sterk, en het is ook niet echt mijn genre. Maar desondanks vond ik het toch een heel bijzondere film! Hij krijgt ook een dikke voldoende.
3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 15 november 2011, 19:16 uurAnnemijntjee schreef:
Jeetje, ik probeer een fatsoenlijke recensie over deze film te lezen, maar ik heb het gevoel dat hier alleen maar gedaan wordt aan bekvechten. Wie kan de meest inhoudelijke, best onderbouwde en diepste recensies schrijven.. heel jammer
Gewoon een beetje je best doen, dan kun je die recensies echt wel vinden hoor. Daarnaast kunnen sommige mensen het wel leuk vinden om met elkaar te discussiėren over de film. Dan moet je niet gelijk zo zeuren.
4,5
[permalink] geplaatst op 15 november 2011, 19:17 uurDee Al schreef:Annemijntjee schreef:
(quote)
Gewoon een beetje je best doen, dan kun je die recensies echt wel vinden hoor. Daarnaast kunnen sommige mensen het wel leuk vinden om met elkaar te discussiėren over de film. Dan moet je niet gelijk zo zeuren.
Of gewoon op meningen drukken

[permalink] geplaatst op 18 november 2011, 9:34 uurIk dacht een paar recensies te kunnen lezen over deze film.
Jammer dat hier zoveel gekankerd word, kan dan niemand een ander z'n mening respecteren?
Wat maakt het uit dat iemand deze film 1 of 5 sterren geeft.
En lopen hier niet wat modjes rond die deze rotzooi kunnen verwijderen?
3,5
[permalink] geplaatst op 18 november 2011, 12:52 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen@ wavanbuuren en Boordappel en anderen die vermeende plotholes zien
Ten eerste vind ik het logisch als we het over SF hebben, met onderwerp
tijdreizen, dat het (voor mij in ieder geval) van te voren al duidelijk is dat het niet de realiteit betreft en hoogstwaarschijnlijk ook nooit in werkelijkheid zal kunnen plaatsvinden.
Anders is SF altijd visionair en zal altijd werkelijkheid worden. En dat is niet zo in mijn ogen.
Ik heb echter ook in mijn recensie gezet dat ik enkele onwaarschijnlijkheden ook wat onoverkomelijk vond (voor mij!! dus, wellicht niet voor anderen).
Ten tweede heb ik een andere visie op de film, waar ik inmiddels steeds zekerder van ben, die anderen ook mogen aanhangen

en waarbij er geen plotholes in de film bestaan. Ik denk namelijk dat de hoofdpersoon
terugkijkt op zijn leven, terwijl hij in een inrichting verblijft wegens een psychiatrische aandoening. Hij kijkt terug en wilde dat dingen anders verlopen waren en bedenkt zich hoe dat zou kunnen hebben plaatsgevonden en hoe hij dan die dingen veranderd zou hebben. Pure fantasie dus, van de hoofdpersoon, tevens voor hem een leerproces.
Er wordt ook meerdere malen gezegd dat hij zo op zijn vader lijkt. Ik denk dat zijn vader ook een
psychiatrische aandoening had en in een inrichting zat en een dromer was.
Iedereen lijkt de beelden van
de inrichting en wat daar gebeurt totaal over het hoofd te zien en deze niet in hun uitleg te betrekken. Dat verbaast mij dan weer.
Als je de film dus als een fantasy ziet met verwijzingen naar een vermeende SF mogelijkheid in de ons bekende realiteit
(tijdreizen bestaat tenslotte nog steeds niet) zijn er geen plotholes in deze film, doch
slechts fantasieėn en wensdromen van een psychiatrisch patient..
Voor mij heeft deze tweede uitleg een tweede laag aangebracht in de film, waardoor ik 'm hoger waardeer dan ik zou doen als het uitsluitend SF zou kunnen betreffen.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 november 2011, 14:06 uurNog eens deze thriller/drama her bekeken en hij blijft de moeite waard. Ashton Kutcher laat zien dat hij wat meer in z'n mars heeft dan een slome puber te spelen.
Een origineel verhaal ook die een eerste kijkbeurt waarschijnlijk wat verwarrend zal zijn.
Wel geen film die je jaarlijks kunt herbekijken, maar om de zoveel jaar is hij zeker te doen.
4,0
[permalink] geplaatst op 18 december 2011, 0:12 uurGoed stukje regie werk van Eric Bress, kortom goede film...