Giù la Testa (1971)
Alternatieve titels: A Fistful of Dynamite, Duck, You Sucker, Once Upon a Time... the Revolution

393 stemmen | gemiddelde 3,66
Italië
Western /
Actie157 minuten / 138 minuten (Amerikaanse versie)
geregisseerd door
Sergio Leonemet
James Coburn,
Rod Steiger en
Romolo ValliHet verhaal speelt zich af in Mexico tijdens de revolutie in 1913. Juan is de leider van een bandietenfamilie, die graag de grote bank van Mesa Verde wil beroven. Bij toeval ontmoet hij John Mallory, een IRA explosieven expert, die op de vlucht is voor de Britten. Juan haalt John over om de bandieten te helpen met het beroven van de bank. John heeft ondertussen contact gelegd met de revolutionaire mensen en is van plan zijn dynamiet voor hun plannen te gebruiken.
3,0
[permalink] geplaatst op 5 oktober 2008, 17:53 uurVandaag gekocht en heb de trailer alvast bekeken, lijkt me een vermakelijke avonturenwestern.
4,5
[permalink] geplaatst op 17 oktober 2008, 12:36 uurgisteren avond weer gezien op die MGM movie channel (gratis te zien op Nederland digital + kanalen) en was verbaasd dat ze het hadden uitgezonden in super widescreen! deze political adventure drama dat afspeelt tijdens de Mexicaanse Revolutie in de dagen van Pancho Villa is helaas GEEN western maar ik kan ook begrijpen waarom sommige er bij bljiven dat het wel een sort western is vanwege Leone`s eerdere films. Ben ook blij dat er dus geen paarden werden bereiden door Robert De Niro of Jennifer Connolly in Once Upon A Time In America (anders was dat voor velen misschien een gangster western geworden!!)
zoals eerder vermeld, deze film heeft 4 erkende titels (afhankelijk van land van vertoning): once upon a time in the revolution, giu la testa, duck you sucker en zo ver ik weet alleen in america: a fistful of dynamite.
deze film is een aanrader met geweldig soundtrack van Ennio Morricone. ga ook mijn stem met halfje verhogen want hoe vaker ik deze film zie hoe beter het wordt. dus nu 4.5 waard hier op MM
4,5
[permalink] geplaatst op 17 oktober 2008, 13:32 uurtrouwens, als aanvulling op mijn eerder bericht ...
deze film speelt af in of rond 1914 - 1915
als voorbeeld, hier een andere film dat tijdens de Mexican Revolution afspeelt die niet als een western worden beschrijven...
VIVA ZAPATA! (met Marlon Brando) speelt af rond 1910
http://www.moviemeter.nl/film/4997
of deze Drama / Romantiek (geen Western!) beschreven LA CUCARACHA van 1959 dat ook afspeelt tijdens de Mexican Revolution:
http://www.moviemeter.nl/film/43940
4,0
[permalink] geplaatst op 3 november 2008, 21:20 uurGoede film al 4x naar gezien en nog niet moe.
3,5
[permalink] geplaatst op 9 november 2008, 14:31 uurDe film is toch wel grotendeels opgezet als Western. Slechts de aanwezigheid van een motor en auto's maken een film nog geen Western. Maakt overigens allemaal niet uit want het is wel een vermakelijke film. Niet bepaald Leone's beste maar zeer goed te hebben.
5,0
[permalink] geplaatst op 14 december 2008, 9:12 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEpitaph schreef:
Vandaag gekocht en heb de trailer alvast bekeken, lijkt me een vermakelijke avonturenwestern.
Tsja zo is deze film helaas gemarket en zo in de vergetelheid geraakt (wegens minder succes als avonturenfilm)
IMO de meest volwassen Leone "western", eigenlijk meer een post-western (auto's rijden al en het geheel speelt zich af tijdens de Mexicaanse revolutie). De film druipt van de melancholie (en vergiffenis), getuige de briljante flashback scenes. Eigenlijk is in de eerste fenomale scene al duidelijk dat we hier niet met een standaard western verhaaltje te maken hebben, maar welhaast een sociaal-kritische analyse (de geweldige koets scene en flashback scenes naar Ierland)
Of de geweldige analyse van Juan Miranda omtrent het fenomeen revolutie:
I know what I am talking about when I am talking about the revolutions. The people who read the books go to the people who can't read the books, the poor people, and say, "We have to have a change." So, the poor people make the change, ah? And then, the people who read the books, they all sit around the big polished tables, and they talk and talk and talk and eat and eat and eat, eh? But what has happened to the poor people? They're dead! That's your revolution. Shhh... So, please, don't tell me about revolutions! And what happens afterwards? The same fucking thing starts all over again!
Of de schitterende soundtrack, en het grappige gebruik van stijlmiddelen (de "Banco de Mesa Verde" halo zou men kunnen afdoen als kitscherig, ik vond het een geweldige vondst)
Waarschijnlijk mijn favoriete film ooit dus ik ben lichtelijk bevooroordeeld, maar om dit slechts als avonturenfilm af te doen, nee dan mis je toch wel wat....
Ik raad deze film vooral aan voor mensen die al bekend zijn met Leone's andere werk. Mijn rating mag duidelijk zijn:
5,0
Blu-Ray versie wacht ik wel op, ja

3,5
[permalink] geplaatst op 30 januari 2009, 14:31 uurLeuke Sergio Leone film, maar minder dan z'n andere films.
4,0
[permalink] geplaatst op 12 februari 2009, 15:52 uurLeuke western.
3,0
[permalink] geplaatst op 5 maart 2009, 17:06 uurVerrassend en knap begin van de film, daarna een beetje langdradig en zelfs vervelend. Daarna wordt het avontuurlijk en dat is de film toch wel in de eerste plaats, hoezeer men er dramatiek, emotie en begrippen over revolutie heeft willen instoppen.
Coburns rol is op zijn lijf geschreven en Rod Steiger kan vele rollen aan en doet het uitstekend.
De muziek is mooi en filmisch is het geheel zekerlijk vakkundig gemaakt.
4,0
[permalink] geplaatst op 6 maart 2009, 12:21 uurMeerdere malen gezien en ik vind het nog steeds een prima film daarom ook van 3.5 naar 4

.
[permalink] geplaatst op 7 maart 2009, 16:56 uurDe enigste western van Leone die ik nog moet kijken, ik hoop dat deze film ooit nog eens op TV komt of dat ik hem eens kan huren.
1,5
[permalink] geplaatst op 17 maart 2009, 12:14 uurOf dit een western is laat ik in het midden. (denk ik.)
Dat ik er geen fluit aan vond wil ik wel gezegd hebben. Typisch Leone af en toe, maar ik vond hier de spanning ontbreken, ook het acteren vond ik maar mager, of juist teveel. Het verhaal boeide me ook al niet, dus blijft er weinig anders over dan dit als mijn eerste Leone-film te beschouwen die ik een onvoldoende geef.
1,5*
ps. Natuurlijk is dit geen western, maar een actie/avonturen/oorlogsfilm.
3,5
[permalink] geplaatst op 18 maart 2009, 21:33 uurMovsin schreef:
Verrassend en knap begin van de film, daarna een beetje langdradig en zelfs vervelend. Daarna wordt het avontuurlijk en dat is de film toch wel in de eerste plaats, hoezeer men er dramatiek, emotie en begrippen over revolutie heeft willen instoppen.
Coburns rol is op zijn lijf geschreven en Rod Steiger kan vele rollen aan en doet het uitstekend.
De muziek is mooi en filmisch is het geheel zekerlijk vakkundig gemaakt.
Coburns intro is geniaal

[permalink] geplaatst op 5 mei 2009, 11:03 uurVeronica gaf m twee sterren, maar aangezien Veronica zonder enige twijfel erg slechte reviews schrijft ga ik deze wel kijken. Sergio Leone is gewoon een meester.
5,0
[permalink] geplaatst op 30 mei 2009, 16:11 uur
3,5
[permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 8:55 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenLekkere explosieve oorlogs/western, die zijn titel in ieder geval behoorlijk waarmaakt. Het eerste gedeelte van de film is erg sterk met ook een sterke intro van Coburn, die ik sowieso erg sterk vind spelen. Rustig en mysterieus tegelijk, met een sterke gelaatsuitdrukking, waar Leone net zoals in zijn andere films dankbaar gebruik van maakt om flink op in te zoomen met de camera. Rod Steiger is echter iets minder. Hij doet qua uiterlijk een beetje aan Eli Wallach denken, maar is zoals anderen ook al aangeven, zeker niet zo leuk en sterke persoonlijkheid als hij.
Verder gebeurt er van alles, hoop actie, hoop explosies en een aantal leuke momenten, al valt het laatste gedeelte van de film wel enigszin uit de toon als de kinderen van Steiger vermoord zijn en de film een stuk serieuzer en grimmiger van toon wordt. Desondanks is het een leuke zeer genietbare westerns met een aardig verhaal dat Leone als geen ander op zijn eigen karakteristieke manier op het witte doek heeft weten over te brengen.
3,5*
3,5
[permalink] geplaatst op 31 juli 2009, 13:36 uurNa mij er al die jaren tegen verzet te hebben dan toch eindelijk bekeken vandaag.
Waarom verzet?
Vooral omdat ik niet echt dol ben op de periode- (en films over) de Mexicaanse revolutie.
Dat ik desondanks toch nogal wat films met dit thema gezien heb is in tegenspraak met die weerzin geef ik toe.
Hoe dan ook, ik stelde tot mijn verrassing vast dat de film mij veel beter beviel dan verwacht.
Na een kwartiertje kijken vloog de overige speelduur als vanzelf voorbij.
Dat Coburn goed zou zijn, daar twijfelde ik bij voorbaat al niet aan, en hij ís goed, zéér goed zelfs...
Met het negatieve commentaar op Steiger ben ik het helemaal niet eens, want ook hij speelt uitstekend.
Vergelijkingen met Eli Wallach (die beslist een goed karakter acteur was) gaan voor mij niet op.
Wanneer ik naar de staat van dienst van Steiger kijk, dan zie ik een top acteur . Ik noem als voorbeeld:'In the heat of the night',en 'On the waterfront', of 'Mussolini'.
Hij heeft misschien soms verkeerde keuzes gemaakt in zijn carrière, maar dat doet geen afbreuk aan zijn capaciteiten als acteur.
Ik geef toe dat het een heel andere Steiger is die ik in 'Giù la testa' zie.
Zijn 'komische' kant kende ik nog niet.
Maar dat is niet de enige kant die hij hier laat zien.
Verder is dit ongetwijfeld de grootst opgezette Leone film.
De (vaak massale)actie scènes, en executies zijn overweldigend, en beklijvend.
De wreedheid en stompzinnigheid van oorlogen en revoluties komen duidelijk tot uiting in deze film.
Een western is het eigenlijk niet, al leunt het thema er wel tegenaan.
Met de muziek had ik wat meer moeite.
De liefelijke melodietjes die de meest tragische gebeurtenissen onderlijnen werken vreemd voor mij.
Ook al zal dat met opzet zo gedaan zijn.
Maar verder vind ik dit een goede film.
4,0
[permalink] geplaatst op 18 augustus 2009, 11:53 uurErg gaafe Zapata western. Toch jammes dat Leone zich hierna vooral op het produceren van westerns richte.
4,5
[permalink] geplaatst op 24 augustus 2009, 17:40 uurViva Leone!
De beste zapata western vind ik hierna starring pancho villa en dan viva zapata. Mooie film bij het begin erg grappig later steeds tragischer
die simpele (mooie) muziek tijdens de tragische gebeurtenissen die stukken laten me ontroeren.
3,0
[permalink] geplaatst op 12 september 2009, 11:41 uurSteiger doet Wallach.
En ik vind het vermakelijk. Coburn doet een accent. En ik vind het soms storend. De schmierende Steiger lijkt er met het zijne beter mee weg te komen.
Heb de 157 minuten-versie gezien. Het verhaal is wat mij betreft het zwakste punt van deze western. Het hele revolutie-geneuzel kwam bij mij i.i.g. weinig binnen. Niet boeiend genoeg gebracht, dit i.t.t. de characters. De film drijft dan ook op de twee hoofdrolspelers.
Met name de eerste helft is erg sterk, maar wat daarna volgt is van een minder hoog niveau. Het is een inkoppertje, maar deze film houdt weinig stand tegenover de andere westerns van Leone. Hij is leuk, echter geen meesterwerk. De meesterlijke, en tot in den treure herhalende, muziek van Morricone ten spijt.
Goed.
4,5
[permalink] geplaatst op 23 september 2009, 16:07 uurApster schreef:
Wel de minste van zijn westerns.
Dit neem ik terug, dat wordt dus A Fistful Of Dollars. Ik denk dat ik deze bijna even hoog schat als de rest van zijn westerns. Jammer dat het gemiddelde steeds verder zakt

4,0
[permalink] geplaatst op 21 november 2009, 14:03 uurWeer een heerlijke film van Leone. De humor is zo lekker subtiel, de sentimenten liggen er niet al te dik bovenop, hoewel wel erg aanwezig. Zeer goede rollen van Coburn en Steiger, ze hebben een leuke chemie samen.
- "Hey, can I tell you something?"
- "What?"
- "Fuck you!"
En geweldig hoe Steiger het Mexicaanse accent doet, eat that Pacino!

5,0
[permalink] geplaatst op 26 november 2009, 19:37 uur
4,0
[permalink] geplaatst op 3 december 2009, 1:14 uurApster schreef:Apster schreef:
(quote)
Dit neem ik terug, dat wordt dus A Fistful Of Dollars. Ik denk dat ik deze bijna even hoog schat als de rest van zijn westerns. Jammer dat het gemiddelde steeds verder zakt
Ik neem aan dat je de films niet op volgorde hebt gezien en daardoor de waarde van A Fistful of Dollars bent vergeten?
Het blijft toch een zeer invloedrijke film!
Als er dan één minder moet zijn is het wel deze, maar vind al de films van Leone van top kwaliteit.
4
5,0
[permalink] geplaatst op 3 december 2009, 2:17 uur
5,0
[permalink] geplaatst op 9 december 2009, 11:36 uurWie komt er zaterdag?
3,5
[permalink] geplaatst op 9 december 2009, 11:43 uurAls je nu eens zoiets in Lux houdt ben ik er bij.
5,0
[permalink] geplaatst op 11 december 2009, 13:36 uurkos schreef:
Als je nu eens zoiets in Lux houdt ben ik er bij.
Als ze me vragen, kom ik.
3,5
[permalink] geplaatst op 1 februari 2010, 23:40 uurOm deze film een mindere van Leone te noemen voelt niet goed. Daarmee doe ik de film te kort. Maar het is duidelijk dat het niet zo'n episch meesterwerk is zoals hij wel eens heeft gemaakt.
Gelukkig is ook deze film erg onderhoudend. Leone neemt de tijd maar dat werkt als vanouds erg prettig in bepaalde scènes. Helaas is het laatste deel van de film wat minder en blijft het niveau niet zo hoog als tijdens de introductie.
De acteerprestaties vond ik goed en de muziek van Morricone is weer heerlijk, maar ook deze heb ik ooit beter gehoord. Misschien moet je dit niet eens vergelijken met zijn andere werk, maar onbewust kan ik dit niet vermijden.
De setting en het verhaal zijn onderhoudend en goed uitgevoerd. In deze Leone viel me ook nog eens extra zijn typische humor op. Die ik zeker kan waarderen.
Weer een ruime voldoende voor Leone, waar ik nu bijna alles van gezien heb. Ik kan nu dus gerust stellen dat hij één van mijn favoriete regisseurs is.
3.5*