• 15.747 nieuwsartikelen
  • 177.926 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.938 acteurs
  • 198.976 gebruikers
  • 9.370.388 stemmen
Avatar
 
banner banner

Circushart - De Droom van Oscar Carré (2012)

Documentaire | 60 minuten
3,30 5 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 60 minuten

Oorsprong: Nederland

Geregisseerd door: Leo de Boer

Met onder meer: Louann Carré, David Bronkhorst

IMDb beoordeling: Nog geen beoordeling

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Circushart - De Droom van Oscar Carré

Theater Carré viert dit seizoen zijn 125 jarig bestaan. Hoe kwam dit majestueuze theater aan de Amstel aan het eind van de negentiende eeuw tot stand? Oscar Carré was, net als Joop van den Ende nu, een man die ten koste van alles zijn droom wilde realiseren. Met de bouw van theaters in Wenen, Keulen en het beroemde theater Carré in Amsterdam wist hij uit te stijgen boven het kermisvermaak. Hij verhief het circus tot een ware kunstvorm. Aan de hand van bijzonder archiefmateriaal en kleurrijke beelden van het jaarlijkse Wereld Kerst Circus in Theater Carré brengt regisseur Leo de Boer de entrepreneur Oscar Carré weer tot leven. Het circushart klopt nog altijd in de familiedynastie. Maurice Carré sr., Oscar’s kleinzoon, heeft zijn hele leven in het circus gewerkt. En Louann Carré, Maurice’s dochter, maakte furore met een flying act waarbij ze op dertig meter hoogte, hangend aan haar haar, een jongleer-act deed. De familie woonde vijftien jaar lang in een circustrein waarmee ze het hele land doorkruisten. Louanns zoektocht naar de mythes rond haar beroemde overgrootvader vormt het hart van de documentaire.

Externe links

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van kappeuter

kappeuter (crew films)

  • 74672 berichten
  • 5981 stemmen

Morgen te zien in het Uur van de Wolf om 22:10 uur op NED 2.


avatar van Brix

Brix

  • 19675 berichten
  • 5113 stemmen

Een mooie documentaire over de legendarische circusman Oscar Carré.

Interessante wetenswaardigheden passeren de revue.

Jammer dat er wat teveel met beelden gegoocheld werd die in feite niet van de familie Carré stammen, maar van andere circusartiesten zoals de familie Strassburger (die weliswaar ook vaak in het befaamde gebouw optraden)

Enige toelichting daarbij was welkom geweest voor de niet-circuskenners, want verwarring ligt hierbij voor de hand.

De keuze van het originele fotomateriaal had m.i. ook iets ruimer mogen zijn.

Maar verder alle lof voor deze documentaire.