• 15.742 nieuwsartikelen
  • 177.917 films
  • 12.203 series
  • 33.971 seizoenen
  • 646.932 acteurs
  • 198.970 gebruikers
  • 9.370.282 stemmen
Avatar
 
banner banner

Kabloonak (1994)

Drama | 103 minuten
3,00 2 stemmen

Genre: Drama

Speelduur: 103 minuten

Alternatieve titel: Nanook

Oorsprong: Canada / Frankrijk

Geregisseerd door: Claude Massot

Met onder meer: Charles Dance, Adamie Quasiak Inukpuk en Seporah Q. Ungalaq

IMDb beoordeling: 7,2 (133)

Gesproken taal: Engels

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Kabloonak

Robert Flaherty, een Amerikaan met Ierse wortels, maakte rond 1920 de eerste documentaire over het leven van de eskimo's. Tijdens zijn ontdekking van 'het Grote Noorden' ontstaat een vriendschap met Nanook, de held van de film.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Kabloonak is een aardige film over hoe Robert Flaherty de grondlegger werd van de documentaire. In de jaren '10 van de vorige eeuw ging ie naar het noorden van Canada om daar de Inuït vast te leggen op film. Als hoofdpersoon koos ie Nanook, een superstoere eskimo-jager, met wie hij op jacht ging. Veel zette hij in scene (toch wel iets wat altijd bij het docugenre is blijven kleven), maar het eindresultaat Nanook of the North is toch heel knap en leuk om te zien en een echte aanrader.

Deze film laat zien hoe moeizaam die productie verliep. Echt heel veel dingen gaan mis en dan heb je ook nog die bittere kou waar ie mee moet dealen. Flaherty wordt tot het uiterste getergd! Ook krijg je nog wat gebruiken en cultuur van de Inuit mee, wat altijd interessant is om te zien. Anyway, geen briljant meesterwerk, daarvoor is Kabloonak te eenvoudig opgezet, maar wel okee dus.