• 17.974 nieuwsartikelen
  • 184.416 films
  • 12.787 series
  • 35.283 seizoenen
  • 659.065 acteurs
  • 201.039 gebruikers
  • 9.514.179 stemmen
Avatar
 
banner banner

The Uprising (2026)

Drama / Historisch | 127 minuten
2,91 34 stemmen

Genre: Drama / Historisch

Speelduur: 127 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / Duitsland / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Paul Greengrass

Met onder meer: Andrew Garfield, Jamie Bell en Stephen Dillane

IMDb beoordeling: 6,2 (11.795)

Releasedatum: 8 oktober 2026

Plot The Uprising

Tijdens de Engelse Boerenopstand van 1381 groeit de eenvoudige Wat Tyler uit tot de leider van het verzet tegen de jonge koning Richard II. Met een leger van gewone burgers neemt hij het op tegen de troepen van de Kroon in een strijd voor gerechtigheid en overleving. Zijn daden maken hem tot een legendarisch symbool van verzet.

Externe links

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van filmkul

filmkul

  • 2715 berichten
  • 2392 stemmen

Redelijk historisch drama. Het deels waargebeurde verhaal is best aardig maar is wat uitwerking betreft redelijk clichématig en vergelijkbaar met vele genregenoten. Het eerste deel van de film had wat meer diepgang mogen hebben en voelt wat vluchtig aan.. Het middenstuk is wat saaier. Het laatste kwart daarentegen maakt een hoop goed en is best spannend. Het einde met een knipoog naar Robin Hood is best leuk bedacht. Visueel verder aardig in beeld gebracht met mooie settings en decors en typisch Greengrass camerawerk, als of je er midden in zit als kijker. Het acteerwerk is verder dik in orde met een goede geloofwaardige rol van Garfield. 3.0/3.5