• 15.761 nieuwsartikelen
  • 178.096 films
  • 12.215 series
  • 33.986 seizoenen
  • 647.094 acteurs
  • 199.025 gebruikers
  • 9.373.063 stemmen
Avatar
 
banner banner

Apolonia, Apolonia (2022)

Documentaire | 116 minuten
3,32 11 stemmen

Genre: Documentaire

Speelduur: 116 minuten

Oorsprong: Denemarken / Polen / Frankrijk

Geregisseerd door: Lea Glob

Met onder meer: en Apolonia Sokol

IMDb beoordeling: 7,1 (1.007)

Gesproken taal: Deens, Engels, Frans en Pools

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Apolonia, Apolonia

Apolonia Sokol leidde een sprookjesachtig bestaan in de ogen van de Deense filmmaker Lea Glob, toen zij Apolonia in 2009 voor het eerst portretteerde. De getalenteerde Apolonia werd geboren in een undergroundtheater in Parijs en groeide op in een kunstenaarsgemeenschap. Als twintiger studeert ze aan de Beaux-Arts de Paris, een van de meest prestigieuze kunstacademies van Europa. Door de jaren heen keerde Lea Glob telkens weer met haar camera bij de charismatische Apolonia terug en ontstond een bijzondere band tussen de twee jonge vrouwen. Het resultaat is dit dertien jaar omspannende portret van een jongvolwassen vrouw die haar plek zoekt in de kunstwereld.

logo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van jorrit3

jorrit3

  • 89 berichten
  • 597 stemmen

Je moet jezelf wel heel wat vinden om je dertien jaar te laten volgen. En dat vind ze ook, onze Apolonia.

Vandaar dat al in de titel haar naam twee keer moet vallen.

De wereld draait om ik en mezelf, een beter keuze voor beste film kon de jury van Idfa in 2022 natuurlijk niet maken. Jammer dat Apolonia niet zoals God die ook voorbij komt zwart is en uiteindelijk niet lesbisch blijkt te zijn. Dit laatste is vooral ook jammer voor vriendin, die geruisloos uit het leven van Apolonia en de documentaire verdwijnt, om op het eind toch nog even op te duikelen, maar dan is haar plaats allang ingenomen door documentairemaakster zelf, waarvan we ineens ook wel en wee moeten delen.

je krijgt haar eigen bijna-dood te zien, heftig allemaal, beetje onduidelijk waarom dat er nu ook nog bij moest.

Kijk mij eens, veel plezier met verder in de spiegel staren.