Speed (1994)

2692 stemmen | gemiddelde 3,465
Verenigde Staten
Actie /
Thriller116 minuten
geregisseerd door
Jan de Bontmet
Keanu Reeves,
Sandra Bullock en
Dennis HopperDe agenten Jack Traven en Harry Temple redden een groep mensen uit een gesaboteerde lift, zodat het brein achter de sabotage, Howard Payne, zijn losgeld wel kan vergeten. Payne besluit een nieuwe uitdaging voor Traven op te zetten: hij plaatst een bom op een stadsbus. Als de bus beneden de 50 mijl per uur zal gaan rijden, zal de bom exploderen. Aan Traven om samen met de passagier Annie Porter de andere passagiers in veiligheid te brengen.
djelle
[permalink] geplaatst op 27 augustus 2011, 18:38 uurWelke scene is dan bijvoorbeeld zo belachelijk slecht en waarom? Ik vind dit een prima gemaakte actiethriller die er nog maar weinig verouderd uitziet.
4,0
[permalink] geplaatst op 28 augustus 2011, 21:06 uurSpeed blijft ook na de zoveelste kijkbeurt en na 17 jaar zijn kijkwaarde behouden. Ach, natuurlijk zitten er een paar scènes in waarbij je je vraagtekens kunt zetten, maar het gaat om de actie en die is uitstekend in beeld gebracht, met dito muziek.
De meeste kritieken komen niet verder dan commentaar op de springscène met de bus en de gezichtsuitdrukkingen van Reeves, maar wat zitten we elkaar allemaal lekker na te praten. Veel andere scènes maken dit ruimschoots goed.
Een dikke 4*
3,0
[permalink] geplaatst op 7 september 2011, 23:26 uurOok weer terug gezien. Vond het vroeger top, nu kan een zesje er net mee door, tja, alle kritieken kloppen wel. Is niet echt over nagedacht.Gooi er maar flink wat actie in, en het publiek pikt het wel. Beetje dat idee.Mijn 3 sterren zijn voor het gevoel van vroeger over de film, en m'n dochter van 13 die hem wel top vond!
Maar, wat hebben de filmmakers toch bijgeleerd, afgelopen jaren....
5,0
[permalink] geplaatst op 8 september 2011, 15:23 uuréén van de betere actiefilms ooit gezien... spanning en actie blijft er goed in zitten.
movie-edje
[permalink] geplaatst op 19 september 2011, 17:04 uurNa 50x gezien te hebben.
blijft deze film zijn kracht houden.
Bravo Jan de Bont!
4,5
[permalink] geplaatst op 30 september 2011, 18:59 uurGeweldige actiefilm over een bus die boven de 50 mijl per uur moet blijven rijden, anders ontploft er een bom. Een simpel maar bijzonder effectief plot. De film heeft een enorme vaart en is voorzien van veel actie en humor. Spectaculair en uitstekend stunt- en camerawerk. Een spanningsverhogende score van Mark Mancini (die later veel gekopieerd zou worden). Dennis Hopper is perfect gecast als de maniakale bad-guy, Keanu Reeves is overtuigend en Sandra Bullock is leuk en aandoenlijk in een rol die haar doorbraak betekende. Dit regiedebuut van cameraman Jan de Bont is met gemak één van de beste actiefilms van de jaren '90.
4,0
[permalink] geplaatst op 29 oktober 2011, 20:27 uurLeuke film. Ben persoonlijk wel nieuwsgierig waarom zoveel mensen hier zich ergeren aan Bullock. Zo erg is 't niet toch? Ik vind haar wel een leuke actrice. Maar smaken verschillen natuurlijk. Zeer vermakelijke film, veel spannende momenten. 4*
3,5
[permalink] geplaatst op 1 november 2011, 14:38 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenOdanks zijn leeftijd een prima film om te bekijken.
met de actie zit het meer dan goed in de film. Alleen de realiteit vind ik een probleem.
Het moment dat ze over het gat heen springen of door het metrostation de weg op glijden blijven dingen die onmogelijk zijn. Echt een nadeel.
Ook zijn "Jack" en "Annie" af en toe gewoon irritant qua gedrag en woordkeuze. Op het moment dat ze op de straat liggen in de metro zegt "Annie": Je bent bij me gebleven. "Jack": Ik had niets anders te doen
Aan dat soort "Grappen kan ik me mateloos irriteren in een film. Hou het dan bij een cliché.
Wel maken mensen als "Ortiz" deze film leuk.
Qua verhaal en beelden is het een goede film.
De cast vind ik een stuk minder.
3.5*
3,5
[permalink] geplaatst op 7 november 2011, 0:26 uurlekkere actie thriller met een flinke vaart er in.
sommige stukjes waren erg ongeloofwaardig maar dat mag de pret niet drukken.
vind dat onze Jantje goed werk heeft af geleverd.
4,5
[permalink] geplaatst op 24 januari 2012, 18:55 uur'k blijft het een zeer goeie film vinden, die spannend blijft. Dennis Hopper is ook zalig al de bad-guy

Alleen wat jammer dat de dvd bitter weinig extra's heeft: enkel een trailer

een making-off ging misschien nog leuk geweest zijn.
4,5
[permalink] geplaatst op 27 februari 2012, 2:35 uurNeem dan ook de special edition (heb hem zelf ook, gewoon van Bol.com bv)

die bied erg veel extra's, waaronder 2 audiocommentaren, meer dan een half uur aan 'achter de schermen' beelden van diverse special effects, intervieuws, verwijderde scenes en nog een dik 20 minuten durende making of. En nog vanalles
Herzien, deze film ziet er nauwelijks/niet gedateerd uit, erg veel actie, mooie score en meer dan prima acteerwerk voor een actiefilm! Na Terminator 2 komt deze toch dik op de tweede plaats, met daarop volgend weer Total Recall voor mij.
4.5 blijft staan.
[permalink] geplaatst op 28 maart 2012, 16:13 uurmovie-edje schreef:
Na 50x gezien te hebben.
blijft deze film zijn kracht houden.
Bravo Jan de Bont!
helemaal mee eens, deze film is een juweeltje

3,5
[permalink] geplaatst op 6 juni 2012, 13:01 uurSpeed is en blijft een leuke film, hoewel ik moet zeggen dat ik hem jaren geleden nog veel beter vond.
Het concept is erg sterk. Een rijdende bus, waarin een bom zit, die ontploft, als de bus onder een bepaalde snelheid komt. Op die manier creëer je automatisch al een bepaalde spanning. En die spanning weet regisseur goed te benutten hier. Het camerawerk is goed en draagt er toe bij dat de actiescènes er bijna allemaal behoorlijk goed uitzien.
Het acteerwerk is in orde. Reeves en Bullock zijn geen wereldacteurs, maar hier hebben ze wel een sterke chemie met elkaar, waardoor ze samen een leuk koppel vormen. Dennis Hopper is daarnaast een vermakelijke psychopaat. Speed is een erg vermakelijk filmpje en tot op heden nog altijd de Bont zijn beste werk.
3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 6 juni 2012, 13:32 uurgeweldige film
3,5
[permalink] geplaatst op 13 juni 2012, 18:12 uurWas erg origineel en vernieuwend in 1994(waar blijft de tijd!) en hij is nog steeds leuk om te zien.
3,5
[permalink] geplaatst op 26 juli 2012, 16:23 uurHeerlijk hersenloos vermaak van de bovenste plank. Een anderhalfuur durende adrenalinekick, verzekerd van enerverend camerawerk en natuurlijk Dennis Hopper.
4,0
[permalink] geplaatst op 8 september 2012, 17:00 uurheerlijke film. verhaal is er niet en dat is maar goed ook! Hiervan zouden ze een reboot moeten maken met Statham ipv total recall...
4,0
[permalink] geplaatst op 13 september 2012, 22:41 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenRaar dat ik deze nog nooit had gezien. Heroïsche actiefilm met een lekker tempo en een hoge spanningsboog. Reeves loopt er bij alsof hij iedereen elk moment een pak slaag kan geven, maar acteren kan hij absoluut niet, maarja dat maken de one-liners des te grappiger. Hopper is daar in tegen weer sterk. Bullock enigszins irritant.
Maar vond het een lekkere adrenaline rush, alleen het einde, gedeelte in de metro, had niet gehoeven.
4*
3,5
[permalink] geplaatst op 20 november 2012, 21:03 uurNet als toen ik 'm ik weet niet hoe lang geleden voor het eerst als klein jongetje zag: geweldige actiefilm. Hij duurt alleen wel een tikkeltje te lang, waardoor ik 'm met 3,5* beoordeel in plaats van 4,0*. Maar desalniettemin: een actiefilm zoals het hoort. Top!
5,0
[permalink] geplaatst op 20 januari 2013, 19:30 uurWas ondertussen ruim vijf jaar geleden dat ik dé aktieknaller van de jaren negentig nog heb gezien. Meestal laat ik films met Keanu Reeves links liggen, maar hier geeft het niet dat zijn acteerprestatie's meestal ondermaats zijn. Het gaat om aktie en spanning en dat is in deze film overvloedig aanwezig. Leuke rol voor Dennis Hopper en Jeff Daniels.
4,5
[permalink] geplaatst op 25 januari 2013, 0:56 uurspanning van begin tot eind! 1 van de mooiste films!
2,5
[permalink] geplaatst op 12 maart 2013, 22:45 uurSlappe nikszeggende film met een simpel stom verhaal.
3,5
[permalink] geplaatst op 12 maart 2013, 23:13 uur
3,5
[permalink] geplaatst op 13 maart 2013, 18:50 uurBlijft een heel mooie film vind ik, spannend van begin tot eind. Ik vond Bullock en Reeves erg goed in deze film.
4,0
[permalink] geplaatst op 13 maart 2013, 20:18 uurTja, als je bij dit soort films over het verhaal gaat klagen dan snap je er ook vrij weinig van wat mij betreft. Het gaat duidelijk om die actie en die is gewoon goed.
3,5
[permalink] geplaatst op 13 maart 2013, 23:25 uur
Helemaal mee eens. Een 3,5.
3,0
[permalink] geplaatst op 15 maart 2013, 11:54 uurWat n quote! van die Howard Payne, nadat een vrouw uit de bus valt, als gevolg van een ontploffing.
Interactive TV, Jack! Wave of the future. en dat al in 1994.
Even snel nog wat over de film.
Heel slecht, heel ongeloofwaardig, heel fout en toch bleef ik kijken naar de prul, omdat ie zo spannend is.