132.191 gebruikers | 82.795 films | 30.189 regisseurs | 3.421.265 berichten | 4.774.747 stemmen
 
locatie: Films » Blow Out (1981) » Info

Blow Out (1981)

 

 

Blow Out (1981)
426 stemmen | gemiddelde 3,48
mijn stem:
Verenigde Staten
Thriller
107 minuten

geregisseerd door Brian De Palma
met John Travolta, Nancy Allen en John Lithgow

Wanneer Jack, een geluidsman voor B-films, op een avond buiten geluiden aan het opnemen is voor zijn films, is hij er getuige van dat een auto in het water belandt. Jack weet één van de inzittenden, Sally, te redden. Als blijkt dat de overleden bestuurder van de auto een belangrijk senator was, voert men druk op Jack uit om alles te vergeten. Jack, die als geluidsexpert zeker weet dat hij voor het fatale ongeluk een schot heeft gehoord, begint een obsessieve zoektocht naar de ware aard van het zogenaamde ongeluk.

Vanaf 27 maart te koop op DVD
» alle films die je binnenkort kunt kopen


 

 

gebruiker
bericht

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 juni 2011, 11:58 uur
Gister voor het eerst op 35mm mogen bewonderen, maakt nog veel meer impact en bovendien wordt een heel spectrum aan details zichtbaar dat op het tv-scherm aan je voorbij gaat. Muziek Donaggio is ook nog steeds onovertroffen, wist me tezamen met DePalma's fantastische beeldregie en de bijzonder fijne cast in de slotminuten nog tot een traan te roeren. Ik ga volle bak naar 5*!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 juni 2011, 12:05 uur
^O^

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Blow Out (€ 9,50)
gratis verzending

Blow Out (€ 9,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Blow Out (€ 9,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 augustus 2011, 12:29 uur
Films die (deels) over filmmaken gaan hebben bijna altijd een streepje voor valt me op en deze mag er ook zijn (filmnerds O-)) Gave opening, ongelukscene en een aardig grote-stadssfeertje hangt er, mede dankzij het primaire-kleurgebruik en de belichting. Gedurende de hele film is het beeldwerk best mooi en afwisselend, of het nou om een uil op de voorgrond gaat of de constant ronddraaiende camera in Jacks werkruimte waarbij steeds meer filmspoelen gaan draaien.

Het hele reconstructie-gebeuren is boeiend maar los van Jacks zoektocht kakt het helaas wat in halverwege. Vind de vertolking van Sally en Burke vrij plastisch en de relatie tussen Sally en Jack komt van begin af aan niet natuurlijk over. Ook het spanningsaspect van de film werkt niet optimaal, misschien omdat ik Lithgow maar moeilijk los kan zien van z'n opvallende sitcom-rol. Gelukkig zijn de eindscenes weer erg sterk en heeft de film als tijdsdocument meer in huis dan de standaard-misdaadthriller.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 oktober 2011, 15:05 uur
Een film die niet echt de tand des tijds heeft doorstaan naar mijn idee. Hij had meer weg van een jaren 70 film dan eentje uit 1981 (als ik hem bvb vergelijk met The Shining die ik recent nog zag) en dat drukt de sfeer voor mij.

Het verhaal idee was wel origineel maar daar kon eigenlijk weinig spannends mee, en dat was het dan ook zelden op het laatste kwartiertje na.

John Travolta speelde goed, maar z'n tegenspeelster (Nancy Allen) vond ik eerder irritant overkomen met haar eentonige stemmetje.

Tussendoor de stukjes waarin er gezocht wordt naar de ideale scream queen voor de douche scene waren wel lollig, en het was verrassend wie de stem uiteindelijk zal worden..

Volgens mij een film die ik beter had gevonden in zijn eigen tijd, maar nu viel hij tegen door de veroudering.

2 sterren

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 oktober 2011, 23:05 uur
Intelligente thriller van cult regisseur de Palma. John Travolta in een schitterende rol als geluids technicus van een b-film. Deze ziet per ongeluk een ongeluk in een park waar hij toevallig aanwezig was om wat geluid op te nemen. Toevallig wordt hij daarna belaagd en wordt er ingebroken in z'n huis. Wat gebeurd er in vredesnaam? De film ontaard in een techno thriller waarbij het plot heel inventief wordt ontrafeld. Een Hitchcock.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 december 2011, 23:17 uur
Ook in deze tweede samenwerking tussen John Travolta en Brian De palma (na Carrie) toont deze laatste hoe inventief hij kan zijn met filmmateriaal. En het inspireerde Travolta om een goede prestatie neer te zetten. Helaas zijn er al te veel dergelijke politieke samenzweringsfilms gemaakt. Er zaten ook een beetje te veel toevalligheden/onlogische zaken in. De allerlaatste scène was wel erg sterk.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 december 2011, 23:27 uur
StevenMighty schreef:
(als ik hem bvb vergelijk met The Shining die ik recent nog zag)
:?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 december 2011, 18:32 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ik vond de film vermakelijk, de 80's (mss een beetje 70's) gevoel was overduidelijk aanwezig :) Goed verhaal!
John Travolta steekt met kop en shouders boven de rest qua acteerprestaties. Nancy Allen vond ik echt niet goed, mss kenmerkende acteerprestaties van de jaren 80.

Rogyros schreef:
Wat ik aan deze film jammer vind is dat de moordenaar wel gepakt is. Maar het complot achter de moord op de gouverneur, waar het allemaal om te doen was, is nooit opgelost. Er is ook amper aandacht aan gegeven. John Travolta vermoordt de moordenaar en dat is het eigenlijk. Gebeurt er niets meer met zijn vindingen? Spreekt hij niet meer met de echte Donahue (verslaggever)? Wie zit er achter het moordcomplot op de gouverneur? De film hield gewoon op.


De film was in het water gegooid, het enige bewijs samen met de geluidsopname. Van de film was er geen kopie.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 januari 2012, 0:33 uur
De laatste scene maakt deze film. Anders was het een onvoldoende, maar nu zit ik op een dikke 3 *.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 16:18 uur
Dat meisje acteert heel slecht en is irritant maar Travolta doet het dan toch goed genoeg om het goed te maken, zit wat spanning in, een beetje humor, zeker vermakelijk.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 20:26 uur
Prima film met een goed verhaal, sterk camerawerk en Travolta in een aardige rol.

De intro is gelijk al een sterk begin van de film waarmee de toon voor de rest wordt gezet. Travolta, die ik normaal gesproken niet heel erg hoog in aanzien heb, doet het goed als geluidsman van b-films. Zijn voorkomen past in de sfeervolle wereld die De Palma met het boeiende camerawerk en belichting neer weet te zetten. Samen met het onderhoudende verhaal heeft deze film me, ondanks wat vervelende bijrollen en knullige scenes, weten te verassen met een voortdurende spanning en een geslaagd eind.

3,5*