132.211 gebruikers | 83.401 films | 30.189 regisseurs | 3.421.965 berichten | 4.776.038 stemmen
 

South Park: Bigger, Longer & Uncut (1999)

 

 

South Park: Bigger, Longer & Uncut (1999)
2134 stemmen | gemiddelde 3,62
mijn stem:
Verenigde Staten
Animatie / Komedie
81 minuten

geregisseerd door Trey Parker
met de stemmen van Trey Parker, Matt Stone en Mary Kay Bergman

Als vier achtjarige jongens uit het kleine dorpje South Park naar binnen weten te glippen bij een film van hun helden Terrance en Phillip, breekt de hel los. Ze nemen alle scheldwoorden over die ze in de film horen, en de moeders geven de Canadese komieken hier de schuld van. Het loopt uit op een oorlog tussen Amerika en Canada, waar Satan en z'n levenspartner Saddam zich ook mee gaan bemoeien.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 november 2009, 16:45 uur
Ach, het laatste seizoen heeft een paar echt memorabele momenten, heb er zeer van genoten _O_
Een film om het definitief af te sluiten zou zeer welkom zijn.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 november 2009, 16:55 uur
Ik vond het alleszins een verbetering op seizoen 12, maar daarmee is nog bijzonder weinig gezegd.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

South Park - Bigger, Longer & Uncut (€ 6,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

South Park - Bigger, Longer & Uncut (€ 7,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

South Park - Bigger, Longer & Uncut (€ 8,49)
exclusief € 0,99 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 december 2009, 22:10 uur
Grappige, vuilgebekte film met een hoog tempo en evenhoge grapdichtheid. Niet overal even sterk en er zijn iets teveel liedjes naar mijn smaak, maar er valt genoeg te lachen. Het is gelukkig niet echt een nadeel als je de serie niet volgt, zoals ik.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 december 2009, 15:31 uur
Geniaal, super, te gek. ik heb hem nu al 1000 keer gezien en hij blijft leuk. De beste musical ooit gemaakt.
South Park mogen ze nooit mee stoppen en t wordt alleen maar beter per seizoen.
Love to SP

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 december 2009, 12:32 uur
echt een geinige film

dit is echt hel leukste south park avontuur van allemaal!

 

Avatar
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2009, 16:48 uur
Stuk minder dan de series. Het feit dat deze film zo hoog scoort zegt werkelijk veel over de algemene stemmer hier, zonder iemand te willen aanvallen.

De film is bij momenten grappig en Cartman is gelukkig de Cartman van de series, keihard dus. Maar voor de rest werkte de film me ook evenveel op de zenuwen. Die liedjes die om de twee minuten komen en waar de humor vaak ver te zoeken is. Dan af en toe een harde opmerking in de film (richting de staat, richting God, ..), maar die zijn zo fake als het maar kan zijn. Het komt allemaal veel te gemaakt over, "hard om maar hard te zijn". Voor de rest had ik het gevoel het al allemaal gezien te hebben: de relatie Satan-Sadam, Kyle's mom is a bitch, .. Erg origineel is die dus ook al niet.

2,5 sterren. Paar keer goed kunnen lachen, maar al bij al een (lichte) teleurstelling. Had er een stuk meer van verwacht.

 

Avatar
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 december 2009, 22:28 uur
Film Pegasus schreef:
Na herziening m'n score toch verhoogd tot 4*. Deze verfilming van een animatiereeks is beter gelukt dan Simpson the movie.


Auw! :o

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2009, 3:25 uur
slechter dan de serie. de film heeft een hoog poep en pis gehalte, dat heeft de serie natuurlijk ook, maar de serie is meer up to date en de onderwerpen hebben een nog scherper controversieel randje. toch heerlijk om naar te kijken, maar ik kijk liever naar de serie.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2009, 13:21 uur
jeroentjuhhhhh schreef:
Ach, het laatste seizoen heeft een paar echt memorabele momenten, heb er zeer van genoten _O_
Een film om het definitief af te sluiten zou zeer welkom zijn.


Na Seizoen 15 zijn ze van plan om te stoppen en inderdaad af te sluiten met een film. Dat hoop ik ook wel. Ik vond deze film al te gek
inderdaad een tweede film zeer welkom

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2009, 13:22 uur
benniebensco schreef:
Geniaal, super, te gek. ik heb hem nu al 1000 keer gezien en hij blijft leuk. De beste musical ooit gemaakt.
South Park mogen ze nooit mee stoppen en t wordt alleen maar beter per seizoen.
Love to SP


Helaas gaan ze wel stoppen

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2009, 13:27 uur
Jordy schreef:
die liedjes waren echt geweldig, bijna allemaal! en er zaten ZOVEEL goede grappen in deze film... dat al die zwarte soldaten als schild moesten vormen voor de blanken, bill gates die doodgeschoten werd, van die kleine grapjes als "heaven: population 716" en dan "hell: population 3241234114"...

ik lig elke keer weer compleet in een deuk bij deze film. Het was ook de enige keer in m'n leven (naast SHREK) dat de HELE bios anderhalf uur in een complete deuk lag


Ik was te klein om naar South Park in de bios te gaan maar ik had echt in een gelegen.ik ga zeker naar de tweede

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 januari 2010, 23:18 uur
Zo sterk als de betere afleveringen van de serie is de film geenszins, daarvoor zijn Trey Parker en Matt Stone door de jaren heen toch teveel gegroeid in creatief opzicht. Wat deze film echter wel een heerlijk eigen gezicht geeft is de prachtige combinatie van aftandse animatie en oubollige, maar oh zo aanstekelijke, liedjes.

Voor de doorgewinterde filmkijker zal de film allang niet meer choqueren, maar de bedoeling van de makers ligt dan ook niet in het willen provoceren omwille van het provoceren, maar om de discussie over censuur gaande te houden.

Al met al een zeer vermakelijke film, die de liefhebbers van de serie met gemak zal vermaken. Of de casual filmkijker hier ook zo over denkt zal me benieuwen.

 

83Utreg!
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2010, 4:03 uur
Toen ik deze voor het eerst zag kende ik southpark niet. En wat een openbaring was het! Maatschappijkritische humor onder een masker van onderbroekenlol. Zeker is deze film qua verhaal en humor in de serie al lang 10 keer overtroffen, maar het blijft een juweeltje.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2010, 23:15 uur
Net iets beter dan de gemiddelde aflevering in de serie. Maar ik vind dat ze diezelfde moeite ook wel aan de serie mogen besteden. Weer een leuk southpark verhaaltje, southpark grappen maar verder niet echt iets bijzonders. De liedjes waren soms wel leuk, maar verder had deze film niets meer te bieden dan een aflevering (behalve de tijd dan).

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 februari 2010, 21:27 uur
Ik vind de afleveringen mooier. vandaar 3*

 

kramersietse
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 februari 2010, 5:59 uur
Ben de zaal uitgerend na een uurtje ofzo.

South Park doet het geweldig als serie, niet als film nee. Het moet wel grappig blijven natuurlijk en geen karikatuur. Op een gegeven moment is het wel veel van hetzelfde.

Een aflevering per dag of zelfs week is genoeg voor mij, dan blijft het voor mij iedere keer weer leuk en verrassend, zelfs de herhalingen.

Zou de film ook een idee van de makers van de serie zijn geweest? Hoop het niet namelijk, heb net zoveel respect voor die gasten na al die jaren plezier.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 februari 2010, 10:38 uur
Hij is wel geregisseerd en ingesproken door dezelfde...

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 februari 2010, 18:03 uur
Haha een leuke en echt grappige film. Zeker bestemd voor mensen met gevoel voor humor. Een dikke 5 ster van mij :P

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 februari 2010, 21:34 uur
Zatten vermakelijke stukjes in maar
de korte 5 minuten tv filmpjes zijn leuker zo'n lange speelduur wordt al gauw flauw

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 februari 2010, 0:50 uur
juhnzun schreef:
Zatten vermakelijke stukjes in maar
de korte 5 minuten tv filmpjes zijn leuker zo'n lange speelduur wordt al gauw flauw


Je bedoelt 22 minuten denk ik? Maar ik ben het met je eens, dit is te lang.

 

kramersietse
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 februari 2010, 20:23 uur
Een aflevering van South Park waarin de Mexicaanse president en vlag een rol spelen, zal toch te zien zijn op de Mexicaanse MTV. Volgens de muziekzender kan dat nu omdat de Mexicaanse regering toestemming heeft gegeven.

Pinewood Derby wordt uitgezonden op 4 april. Er zit een karikatuur in van president Felipe Calderón die voor de Mexicaanse vlag staat. De aflevering zou eigenlijk op 8 februari al uitgezonden worden, maar omdat je toestemming moet hebben om de vlag, het nationale symbool van het land, te vertonen, kon dat niet.

Fans beschuldigden MTV van censuur.

Nos teletekst vandaag.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 april 2010, 17:40 uur
De serie heb ik nooit echt gevolgd, in mijn hele leven misschien een aflevering of vier gezien. De film is op sommige punten best grappig, maar dat houd hij niet de hele speelduur vol. Het wordt op begeven moment allemaal een beetje te flauw. Wel een paar geslaagde grappen. Zoals ze bijvoorbeeld de Terrance en Phillip film gaan zien. Maar zoals al eerder gezegd, 81 minuten is wel wat te lang voor deze film.

2,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 april 2010, 22:55 uur
Dan toch maar eens gekeken naar deze zogezegd ‘cruciale’ animatiefilm. Het leek me in eerste instantie wat vroeg voor South Park om hieraan te beginnen. Na amper twee volledige seizoenen waagden ze zich reeds aan een langspeelfilm. Jammer dat ze niet even gewacht hebben tot hun ware gloriedagen, die zich rond seizoen acht situeren. Afijn, dat bleek uiteindelijk nog het minste van mijn zorgen te zijn.

Wat me het meest stoorde was het hoge musicalgehalte. Ik kan me niet herinneren dat dit zich in de normale afleveringen vaak voordeed, en zeker hier bleek het uiterst vervelend. Sommige teksten zijn wel komisch, maar werken absoluut niet in de liedjes. Het voelt allemaal wat geforceerd aan, alsof ze extra tijd aan het innemen waren. Moesten de liedjes geschrapt worden, dan zouden ze met moeite een uur kunnen vullen.

Het verhaal was redelijk mager. Ik ben sowieso al geen fan van Terrance & Philip, maar de hele oorlog tussen Canada en de VSA kon me warempel nog minder bekoren. De enige interessante aspecten waren de scènes in de hel, met een zeer leuke intrede van Satan. Een zeer aimabel personage mijns inziens, en zeker in samenspraak met de opzichtige Saddam Hoessein. En ook ‘de mol’ sprak me aan. Helaas moesten deze figuren ook uiteindelijk hun zangstemmen bovenhalen.

Voor de rest krijg je als fan een heleboel referenties naar de serie voorgeschoteld. Ik denk dat ongeveer elke inwoner van South Park te zien was, alsook gebouwen en andere details. De humor ging zich na verloop van tijd steeds meer openbaren en de kenmerkende controversiële boodschappen worden uitgepakt. De typische kritieken op de maatschappij zijn naar goede gewoonte half zichtbaar.

Tot slot een prent die het best kan omschreven worden als een zeer matige, lang uitgesponnen aflevering die wel op de lachspieren werkt, maar op de keper beschouwd niet spitsvondig genoeg is.

3,00 (2,75)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 juli 2010, 14:05 uur
De serie is toch velen maler grappiger. Natuurlijk is het nooit gemakkelijk om van een aflevering van 20 minuten, in eens 81 minuten te maken. De kracht van de serie lag juist door in 'slechts' 20 minuten een verhaaltje te vertellen dat een knipoog is naar de actualiteit, en natuurlijk om zoveel mogelijk grappen te spuien.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 november 2010, 21:11 uur
een geweldige film. als Cartman niet in die film had gezeten was dit echt minder sterk geworden

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 november 2010, 17:04 uur
Vreemd, ik ben een grote fan van de televisieserie, met alss hoogtepunt de seizoen 4 t.e.m. 11. De laatste 2 seizoenen vind ik zoals velen ook wat minder.

Deze film trek ik echter totaal niet. Vind hem ronduit zwak.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 december 2010, 19:52 uur
Blijft toch een heel erg leuke film.

De serie vind ik echt geweldig. Toch knap dat een animatie serie over een paar jochies zo lang kan lopen. Het was een kwestie van tijd voor er een film kwam. En gelukkig is die er gekomen. Met net zo veel inspiratie als de serie hebben Stone en Parker ons getrakteerd op anderhalf uur gevloek, actie, politiek incorrecte grappen en een erg leuk onderwerp om lekker tegen het censuur aan te schoppen. Grapdichtheid is ontzettend hoog, al werken een aantal grappen niet even goed als de andere. Ook de insteek om er een soort musical van te maken is een briljante keus geweest. Leukste moment blijft toch wel het over en weer fuck als ze in de klas zitten. Stan, Kyle, Cartman en Kenny blijven gewoon leuk om te volgen.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 december 2010, 16:02 uur
Beetje achterhaald om deze 11 jaar na data te gaan kijken. Je moet je even verplaatsen in de wereld van 1999 (net als bij Dr. Strangelove). Film is niet helemaal actueel meer maar heb toch heel erg gelachen. Ben ook een groot fan van de serie.

 

CannabisFristi
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 december 2010, 4:18 uur
Concentriekampen voor Canadezen...... _O^,onder leiding van de moeders van de 4 jongens uit South Park,Colorado.
Zitten een hoop lackwekkende grappen in ,zoals Cartmann die telkens als hij scheld een schok krijgt.
En de relatie tussen Satan en Saddam, ....geweldig politiek incorrect _O_
Uiteindelijk toch wel goed gelukte film,maar ik kijk toch liever een paar afleveringen van South Park dan een hele film.
Laatste seconden van de film het allerhardst gelachen,Kenny die naar de hemel gaat na zn wens.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 december 2010, 15:36 uur
Is en blijft een gouwe ouwe. blijft genieten deze film.