• 18.076 nieuwsartikelen
  • 184.921 films
  • 12.852 series
  • 35.408 seizoenen
  • 653.722 acteurs
  • 201.172 gebruikers
  • 9.522.343 stemmen
Avatar
 
banner banner

South Park: Bigger, Longer & Uncut (1999)

Animatie / Komedie | 81 minuten
3,59 2.449 stemmen

Genre: Animatie / Komedie

Speelduur: 81 minuten

Oorsprong: Verenigde Staten

Geregisseerd door: Trey Parker

Met onder meer: Trey Parker, Matt Stone en Mary Kay Bergman

IMDb beoordeling: 7,7 (225.144)

Gesproken taal: Engels

Releasedatum: 3 februari 2000

  • On Demand:

  • meJane Bekijk via meJane
  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play

Plot South Park: Bigger, Longer & Uncut

"UH-OH."

Als vier achtjarige jongens uit het kleine dorpje South Park naar binnen weten te glippen bij een film van hun helden Terrance en Phillip, breekt de hel los. Ze nemen alle scheldwoorden over die ze in de film horen, en de moeders geven de Canadese komieken hier de schuld van. Het loopt uit op een oorlog tussen Amerika en Canada, waar Satan en z'n levenspartner Saddam zich ook mee gaan bemoeien.

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Stan Marsh / Eric Cartman / Gregory / Satan / Mr. Garrison / Mr. Hat / Phillip Niles Argyle / Randy Marsh / Clyde Donovan / Tom - News Reporter / Midget In A Bikini / Canadian Ambassador / Bombardiers / Mr. Mackey / Army General / Ned Gerblanski / Christophe - Ze Mole (or The Mole) / Big Gay Al (singing) / Adolf Hitler / Additional stemrols (stemrol)

Kyle Broflovski / Kenny McCormick / Saddam Hussein / Terrance Henry Stoot / Big Gay Al / Ticket Taker / Stuart McCormick / Jimbo Kearn / Gerald Broflovski / Butters Stotch / Additional stemrols (stemrol)

Liane Cartman / Sheila Broflovski / Sharon Marsh / Carol McCormick / Wendy Testaburger / Clitoris / Additional stemrols (stemrol)

Chef Jerome McElroy (stemrol)

Ike Broflovski (stemrol)

Ike Broflovski (stemrol)

Ike Broflovski (stemrol)

Man in Theater (stemrol)

Woman in Theater (stemrol)

Bebe Stevens (stemrol)

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:

Jordy schreef:

die liedjes waren echt geweldig, bijna allemaal! en er zaten ZOVEEL goede grappen in deze film... dat al die zwarte soldaten als schild moesten vormen voor de blanken, bill gates die doodgeschoten werd, van die kleine grapjes als "heaven: population 716" en dan "hell: population 3241234114"...

ik lig elke keer weer compleet in een deuk bij deze film. Het was ook de enige keer in m'n leven (naast SHREK) dat de HELE bios anderhalf uur in een complete deuk lag

Ik was te klein om naar South Park in de bios te gaan maar ik had echt in een gelegen.ik ga zeker naar de tweede


avatar van Lennert

Lennert

  • 2412 berichten
  • 1401 stemmen

Zo sterk als de betere afleveringen van de serie is de film geenszins, daarvoor zijn Trey Parker en Matt Stone door de jaren heen toch teveel gegroeid in creatief opzicht. Wat deze film echter wel een heerlijk eigen gezicht geeft is de prachtige combinatie van aftandse animatie en oubollige, maar oh zo aanstekelijke, liedjes.

Voor de doorgewinterde filmkijker zal de film allang niet meer choqueren, maar de bedoeling van de makers ligt dan ook niet in het willen provoceren omwille van het provoceren, maar om de discussie over censuur gaande te houden.

Al met al een zeer vermakelijke film, die de liefhebbers van de serie met gemak zal vermaken. Of de casual filmkijker hier ook zo over denkt zal me benieuwen.


avatar van 83Utreg!

83Utreg!

  • 827 berichten
  • 0 stemmen

Toen ik deze voor het eerst zag kende ik southpark niet. En wat een openbaring was het! Maatschappijkritische humor onder een masker van onderbroekenlol. Zeker is deze film qua verhaal en humor in de serie al lang 10 keer overtroffen, maar het blijft een juweeltje.


avatar van huVILEub

huVILEub

  • 3081 berichten
  • 537 stemmen

Net iets beter dan de gemiddelde aflevering in de serie. Maar ik vind dat ze diezelfde moeite ook wel aan de serie mogen besteden. Weer een leuk southpark verhaaltje, southpark grappen maar verder niet echt iets bijzonders. De liedjes waren soms wel leuk, maar verder had deze film niets meer te bieden dan een aflevering (behalve de tijd dan).


avatar van mrron

mrron

  • 72 berichten
  • 211 stemmen

Ik vind de afleveringen mooier. vandaar 3*


avatar van kramersietse

kramersietse

  • 356 berichten
  • 0 stemmen

Ben de zaal uitgerend na een uurtje ofzo.

South Park doet het geweldig als serie, niet als film nee. Het moet wel grappig blijven natuurlijk en geen karikatuur. Op een gegeven moment is het wel veel van hetzelfde.

Een aflevering per dag of zelfs week is genoeg voor mij, dan blijft het voor mij iedere keer weer leuk en verrassend, zelfs de herhalingen.

Zou de film ook een idee van de makers van de serie zijn geweest? Hoop het niet namelijk, heb net zoveel respect voor die gasten na al die jaren plezier.


avatar van huVILEub

huVILEub

  • 3081 berichten
  • 537 stemmen

Hij is wel geregisseerd en ingesproken door dezelfde...


avatar van Charmides

Charmides

  • 414 berichten
  • 1315 stemmen

Haha een leuke en echt grappige film. Zeker bestemd voor mensen met gevoel voor humor. Een dikke 5 ster van mij


avatar van juhnzun

juhnzun

  • 670 berichten
  • 0 stemmen

Zatten vermakelijke stukjes in maar

de korte 5 minuten tv filmpjes zijn leuker zo'n lange speelduur wordt al gauw flauw


avatar van canciser

canciser

  • 938 berichten
  • 558 stemmen

juhnzun schreef:

Zatten vermakelijke stukjes in maar

de korte 5 minuten tv filmpjes zijn leuker zo'n lange speelduur wordt al gauw flauw

Je bedoelt 22 minuten denk ik? Maar ik ben het met je eens, dit is te lang.


avatar van kramersietse

kramersietse

  • 356 berichten
  • 0 stemmen

Een aflevering van South Park waarin de Mexicaanse president en vlag een rol spelen, zal toch te zien zijn op de Mexicaanse MTV. Volgens de muziekzender kan dat nu omdat de Mexicaanse regering toestemming heeft gegeven.

Pinewood Derby wordt uitgezonden op 4 april. Er zit een karikatuur in van president Felipe Calderón die voor de Mexicaanse vlag staat. De aflevering zou eigenlijk op 8 februari al uitgezonden worden, maar omdat je toestemming moet hebben om de vlag, het nationale symbool van het land, te vertonen, kon dat niet.

Fans beschuldigden MTV van censuur.

Nos teletekst vandaag.


avatar van simonvinkie

simonvinkie

  • 2271 berichten
  • 827 stemmen

De serie heb ik nooit echt gevolgd, in mijn hele leven misschien een aflevering of vier gezien. De film is op sommige punten best grappig, maar dat houd hij niet de hele speelduur vol. Het wordt op begeven moment allemaal een beetje te flauw. Wel een paar geslaagde grappen. Zoals ze bijvoorbeeld de Terrance en Phillip film gaan zien. Maar zoals al eerder gezegd, 81 minuten is wel wat te lang voor deze film.

2,5*


avatar van dave

dave

  • 1079 berichten
  • 885 stemmen

Dan toch maar eens gekeken naar deze zogezegd ‘cruciale’ animatiefilm. Het leek me in eerste instantie wat vroeg voor South Park om hieraan te beginnen. Na amper twee volledige seizoenen waagden ze zich reeds aan een langspeelfilm. Jammer dat ze niet even gewacht hebben tot hun ware gloriedagen, die zich rond seizoen acht situeren. Afijn, dat bleek uiteindelijk nog het minste van mijn zorgen te zijn.

Wat me het meest stoorde was het hoge musicalgehalte. Ik kan me niet herinneren dat dit zich in de normale afleveringen vaak voordeed, en zeker hier bleek het uiterst vervelend. Sommige teksten zijn wel komisch, maar werken absoluut niet in de liedjes. Het voelt allemaal wat geforceerd aan, alsof ze extra tijd aan het innemen waren. Moesten de liedjes geschrapt worden, dan zouden ze met moeite een uur kunnen vullen.

Het verhaal was redelijk mager. Ik ben sowieso al geen fan van Terrance & Philip, maar de hele oorlog tussen Canada en de VSA kon me warempel nog minder bekoren. De enige interessante aspecten waren de scènes in de hel, met een zeer leuke intrede van Satan. Een zeer aimabel personage mijns inziens, en zeker in samenspraak met de opzichtige Saddam Hoessein. En ook ‘de mol’ sprak me aan. Helaas moesten deze figuren ook uiteindelijk hun zangstemmen bovenhalen.

Voor de rest krijg je als fan een heleboel referenties naar de serie voorgeschoteld. Ik denk dat ongeveer elke inwoner van South Park te zien was, alsook gebouwen en andere details. De humor ging zich na verloop van tijd steeds meer openbaren en de kenmerkende controversiële boodschappen worden uitgepakt. De typische kritieken op de maatschappij zijn naar goede gewoonte half zichtbaar.

Tot slot een prent die het best kan omschreven worden als een zeer matige, lang uitgesponnen aflevering die wel op de lachspieren werkt, maar op de keper beschouwd niet spitsvondig genoeg is.

3,00 (2,75)


avatar van Rizz

Rizz

  • 303 berichten
  • 1812 stemmen

De serie is toch velen maler grappiger. Natuurlijk is het nooit gemakkelijk om van een aflevering van 20 minuten, in eens 81 minuten te maken. De kracht van de serie lag juist door in 'slechts' 20 minuten een verhaaltje te vertellen dat een knipoog is naar de actualiteit, en natuurlijk om zoveel mogelijk grappen te spuien.


avatar van sjano1244

sjano1244

  • 75 berichten
  • 0 stemmen

een geweldige film. als Cartman niet in die film had gezeten was dit echt minder sterk geworden


avatar van Rafke Pafke

Rafke Pafke

  • 475 berichten
  • 216 stemmen

Vreemd, ik ben een grote fan van de televisieserie, met alss hoogtepunt de seizoen 4 t.e.m. 11. De laatste 2 seizoenen vind ik zoals velen ook wat minder.

Deze film trek ik echter totaal niet. Vind hem ronduit zwak.


avatar van DVD-T

DVD-T

  • 15584 berichten
  • 3170 stemmen

Blijft toch een heel erg leuke film.

De serie vind ik echt geweldig. Toch knap dat een animatie serie over een paar jochies zo lang kan lopen. Het was een kwestie van tijd voor er een film kwam. En gelukkig is die er gekomen. Met net zo veel inspiratie als de serie hebben Stone en Parker ons getrakteerd op anderhalf uur gevloek, actie, politiek incorrecte grappen en een erg leuk onderwerp om lekker tegen het censuur aan te schoppen. Grapdichtheid is ontzettend hoog, al werken een aantal grappen niet even goed als de andere. Ook de insteek om er een soort musical van te maken is een briljante keus geweest. Leukste moment blijft toch wel het over en weer fuck als ze in de klas zitten. Stan, Kyle, Cartman en Kenny blijven gewoon leuk om te volgen.


avatar van jipt

jipt

  • 3473 berichten
  • 3530 stemmen

Beetje achterhaald om deze 11 jaar na data te gaan kijken. Je moet je even verplaatsen in de wereld van 1999 (net als bij Dr. Strangelove). Film is niet helemaal actueel meer maar heb toch heel erg gelachen. Ben ook een groot fan van de serie.


avatar van CannabisFristi

CannabisFristi

  • 49 berichten
  • 0 stemmen

Concentriekampen voor Canadezen...... ,onder leiding van de moeders van de 4 jongens uit South Park,Colorado.

Zitten een hoop lackwekkende grappen in ,zoals Cartmann die telkens als hij scheld een schok krijgt.

En de relatie tussen Satan en Saddam, ....geweldig politiek incorrect

Uiteindelijk toch wel goed gelukte film,maar ik kijk toch liever een paar afleveringen van South Park dan een hele film.

Laatste seconden van de film het allerhardst gelachen,Kenny die naar de hemel gaat na zn wens.


avatar van AntiChrist

AntiChrist

  • 33 berichten
  • 38 stemmen

Is en blijft een gouwe ouwe. blijft genieten deze film.


avatar van A bag of sand

A bag of sand

  • 14 berichten
  • 54 stemmen

jipt schreef:

Beetje achterhaald om deze 11 jaar na data te gaan kijken. Je moet je even verplaatsen in de wereld van 1999 (net als bij Dr. Strangelove). Film is niet helemaal actueel meer. Ben ook een groot fan van de serie.

helemaal mee eens


avatar van TimZor

TimZor

  • 528 berichten
  • 407 stemmen

vanaaf weer eens herkeken en weet dat hij totaaaaaal niet meer actueel is. maar het bleef evengoed weer leuk om deze film weer een keer te herzien. Misschien dat ik als ik destijds een stem gegeven had direct een 5 gegeven zou hebben. Maar blijf nu na de herkijkbeurt steken op een 4 wat al zeker niet verkeerd is.


avatar van The One Ring

The One Ring

  • 29974 berichten
  • 4109 stemmen

TimZor schreef:

vanaaf weer eens herkeken en weet dat hij totaaaaaal niet meer actueel is.

Niet meer actueel? Vloeken in films wordt in Amerika nog steeds afgestraft met een hogere leeftijdskeuring terwijl geweld minder problemen oplevert. Zie de lichte ophef over het gebruik van het f-woord in The King's Speech in Amerika. En is Amerika werkelijk gestopt met andere landen beschuldigen van dingen waar ze zich zelf ook schuldig aan maken? En is Celine Dion niet nog steeds een goede reden om Canada plat te bombarderen? Ik vind deze film juist verrassend goed overeind blijven. Slechts enkele culturele verwijzingen zijn wat veroudert, maar de hoofdsatire staat nog steeds.


avatar van sarah--

sarah--

  • 30 berichten
  • 203 stemmen

Blaaaame Canada!


avatar van ibendb

ibendb

  • 5090 berichten
  • 3275 stemmen

Toffe film.

Wel komisch dat ik deze niet mocht zien destijds van mijn ouders vanwege de scheldwoorden...


avatar van JustMike

JustMike

  • 3218 berichten
  • 751 stemmen

ja, maar het waren niet een paar scheldwoorden, het was echt de hele film door!!
Met bv:
donkey raping shit eater
asslicking unclefucker
etc.


avatar van ibendb

ibendb

  • 5090 berichten
  • 3275 stemmen

nee, Echt? mij niet opgevallen...


avatar van Jessen0wnt

Jessen0wnt

  • 3199 berichten
  • 2633 stemmen

Don't call me fat, you fucking jew!

Errug vermakelijke en leuke film, al veel fragmenten bekeken via internet, maar wist eigenlijk niet dat ze afkomstig waren van de film, dacht gewoon uit de afleveringen. Dan toch maar even de hele film kijken zodat je het in het geheel kan plaatsen. Vlotte film, leuke liedjes, BLAME CANADA!, (kwamen die uit ''Oliver''?) en zeer droge maar fijne humor. Kan altijd wel lachen, en het leuke aan South Park is, is dat er een soort van vage kritische boodschap in zit. Zo vind ik het geniaal hoe het ''censorship'' eigenhandig wordt aangepakt, heerlijk. De film zit eigenlijk net zoals de aflevering heel sterk in elkaar, weet zichzelf niet al te serieus te nemen en weet daarom verschrikkelijk te boeien. Gewoon een geinige film, meer niet. 3,5 ster


avatar van kauwstaaf

kauwstaaf

  • 49 berichten
  • 84 stemmen

Grappig. Ik ben een South Park fan. Wel erg repetitief. In mijn opinie had het beter geweest hier een enkele aflevering van te maken. Het verhaal heeft te weinig om het lijf, maar ze blijven grappig en ze houden je aandacht er wel bij. Leuk om één keertje gezien te hebben en daar houden we het bij.


avatar van Emma'

Emma'

  • 148 berichten
  • 286 stemmen

Geweldige film. Dit is de tweede keer dat ik 'm zie en ik denk dat zelfs als ik 'm nog tien keer zou zien ik 'm leuk zou blijven vinden. Veel gelachen, die humor is echt geweldig. 4,5*