Ju-on 2 (2003)
Alternatieve titel: Ju-on: The Grudge 2

204 stemmen | gemiddelde 3,08
Japan
Horror /
Fantasy95 minuten
geregisseerd door
Takashi Shimizumet
Kei Horie,
Yui Ichikawa en
Shingo KatsurayamaActrice Harase Kyoko weet niets van de vloek 'ju-on', die ontstaat door de wrok van iemand die in kwade toestand overlijdt. Als blijkt dat ze zwanger is, overweegt ze te stoppen met haar werk. Toch accepteert ze een klus voor een paranormale televisieshow, waarvoor ze naar een met geesten bevolkt huis gaat. In dit huis is ooit een vrouw vermoord door haar man en hun zesjarige zoon is spoorloos verdwenen. Alle mensen die hierna in het huis hebben gewoond, zijn op onverklaarbare wijze overleden. Al snel krijgt Harase's vriend een auto-ongeluk en krijgt ze zelf een miskraam. Toch voelt ze dat er nog iets in haar buik leeft.
[permalink] geplaatst op 10 maart 2009, 10:23 uurIets lagere verwachtingen na het zien van zijn matige voorganger, maar vanaf het begin is duidelijk merkbaar dat Ju-on: The Grudge 2 stukken beter is. Cinematografisch stukken beter met een sterkere cast en interessantere personages. Daarnaast is het fragmentarische hier juist in het voordeel van de film. Betere scares, spanning en sfeer met toch wel enkele interessante en spannende scènes. Al met al is deze tweeluik (uit een reeks van 4) een best aardige kennismaking met Shimizu.
4,5
[permalink] geplaatst op 8 juni 2009, 15:16 uur2de is inderdaad beter.
3,5
[permalink] geplaatst op 20 juni 2009, 16:50 uurZoals veel mensen zeggen, vind ik deze ook beter dan de tweede.
Het verhaal is interessanter en de scenes spannender.
Er zit geen verschil in het acteerwerk, dat blijft even matig.
Maar in zo een spannende film als deze maakt het niet zo uit.
De 'Deaths' in deze film waren wel weer beter, enger eigenlijk.
Het chronologische verband blijft even verwarrend als in de eerste film, maar pakt aan het eind toch leuk uit.
Kortom: Weer een toppertje van Shimizu. Leuke scenes, meer spanning, goede sfeer, leuk verhaal. *3,5
4,0
[permalink] geplaatst op 10 juli 2009, 17:15 uurFantastische horror film, mijn favoriete horror ook. De sfeer is geweldig, ieder moment kan er wat gebeuren! En ieder eng stukje is ook ECHT ENG! Dus daar slaagt ie dik in. Ik vind hem zelf ook beter dan de eerste, hoewel ik die ook heel goed vind, vind ik de dreiging hier beter! Heb deze al vaak gezien, en meestal heb ik het met horrors dat ik ze maar een keer hoef te zien, want anders zijn ze niet spannend meer! Maar deze blijft spannend! Thank you Shimizu!
4,0
[permalink] geplaatst op 9 februari 2010, 16:38 uurBeter dan het 1e deel.
Beter verhaal en enger!
4,0
[permalink] geplaatst op 7 februari 2011, 3:03 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenDe vierde Ju-on film, en ook hier verloopt het verhaal net als bij zijn voorgangers niet in chronologische volgorde. De sfeer is weer net zo griezelig als bij de andere films en er zijn weer een hoop enge scènes. Memorabele scènes zijn de kruipende pruik die op een huiveringwekkende manier in Kayako's geest verandert. En natuurlijk de scène als het koppel wordt opgehangen door Kayako's haren en als dan duidelijk wordt waar het vreemde geklop vandaan komt. Voor de rest zijn er nog meer akelige momenten zoals videobeelden waarop geesten te zien zijn (dat soort scènes doen het altijd goed bij mij), en natuurlijk ook wel het einde. Maar wat dus ook heel erg belangrijk is bij de Ju-on films is de sfeer, ook op momenten dat het rustig is blijf je gespannen naar het scherm kijken omdat je weet dat er elk moment iets kan gebeuren. Het beste is om de Ju-on films 's nachts te kijken met alle lichten uit terwijl je fijn in bed licht te griezelen, al besef ik dat zelfs de warme dekens van je bed ook geen bescherming bieden tegen de vloek van Kayako.
4,0
[permalink] geplaatst op 17 mei 2011, 17:34 uurJu-On 2
Hele leuke film, zeer spannend, goede sfeer. Ju-on 2 is leuker dan the grudge 2. Ook erg leuke voorkant. Het verhaal is op zich wel best goed. Ik weet niet zeker of deze leuker is dan deel 1, maar ik weet wel dat ze allebei fantastisch zijn.
Is dit het 4de deel, want wat zijn de andere delen dan??
Edit: ooh ja, met Ju-on: the curse. Ik weet het weer.
3.5 verhoogt naar 4.0
4,0
[permalink] geplaatst op 8 november 2011, 22:14 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenJu-On 2 is een nog geslaagdere versie van het eerste deel. Het eerste deel is al geniaal, sfeervol en doodeng. Dit deel doet daar nog een schepje bovenop. Dit tweede deel is op bijna alle vlakken nog net iets beter, wat het tot een érg sterke horrorfilm maakt.
Ju-On 2 is net als zijn voorganger een film waarbij je niet teveel op het verhaal hoeft te letten, op de acteerprestaties hoeft te letten. Want dat is allemaal niet bijster goed, wel is Ju-On 2 doodeng, de ene 'scare' na de ander, het ene schrikmoment na de ander. Het houdt niet op.
Iedere geestverschijning is weer een ervaring op zich in dit tweede deel, geen enkel is echt met elkaar te vergelijken. Maar iedere enge scène is ook écht eng, een constant niveau wordt vastgehouden gedurende de gehele 90 minuten.
Voorbeeldjes van geniale momenten waren de redenen dat er steeds op de muur werd geklopt, de geest die de printer steeds duidelijker uitprint. De gehele film bestaat uit een soort van lange fragmenten, iedere persoon in de film krijgt er een, dit werkt in dit deel van Ju-On echt in het voordeel van de film. Het tempo blijft er supergoed inzitten en je verveelt je geen moment.
De sfeer in dit filmpje is weer heerlijk aanwezig, altijd blijf je op je hoede als je naar deze film kijkt, je weet dat het nooit lang stil blijft.
Het angstaanjagende geluid dat de geest maakt is weer heerlijk aanwezig af en toe, de natte vlekken in de grond en de scène in het huis waar het zich in deel 1 afspeelde zijn nog enkele voorbeeldjes van de pure genialiteit.