Genre: Animatie / Familie
Speelduur: 100 minuten
Oorsprong:
Verenigde Staten
Geregisseerd door: Robert Zemeckis
Met onder meer: Tom Hanks, Daryl Sabara en Nona Gaye
IMDb beoordeling:
6,6 (275.218)
Gesproken taal: Engels
Releasedatum: 9 december 2004
On Demand:
Bekijk via meJane
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Plot The Polar Express
"A journey like you’ve never imagined."
Een jongen die twijfelt aan het bestaan van de Kerstman, komt in een fantasiereis naar de Noordpool terecht op een magische trein. Daar zal hij de Kerstman persoonlijk mogen ontmoeten, samen met enkele andere kinderen.
Externe links
Acteurs en actrices
Hero Boy (Adult)/ Father / Conductor / Hobo / Scrooge / Santa Claus
Sister Sarah / Mother
Know-It-All
Hero Girl (stemrol)
Billy - Lonely Boy
Smokey / Steamer
Hero Boy (motion capture)
Hero Boy (stemrol)
Lonely Boy (stemrol)
Hero Girl (motion capture)
Reviews & comments
moviemafketel
-
- 19752 berichten
- 2118 stemmen
Schitterend gemaakt, maar afgezien van het begin en eind eeeeruug saai!
Hoofd-karakters behoorlijk inhoudsloos. Nee de film trok me niet echt mee het verhaal in. Ben meestal gek op kerstfilms, maar deze zal ik snel vergeten.
twinkl
-
- 8 berichten
- 288 stemmen
Voor een kinder-/kerstfilm is de sfeer wel erg grimmig.
Maar ja dat is misschien omdat ik niet in Santa Claus geloof.
DVD-T
-
- 15584 berichten
- 3170 stemmen
Ik vond het helemaal niets.
Animatie is gewoon erg druk. Zemeckis maakt zich voor een animatiefilm te druk over alle details. Daardoor komen de animaties te druk over. Dat drukke zie je ook terug doordat er te veel in een fragment wordt gepropt. Het hele kerstgevoel waar in de film over wordt gesproken is ook totaal niet aanwezig en laat je, net als de animaties zijn, leeg achter. Geen leuk moment te bespeuren en is voor een kinderfilm behoorlijk saai. De terinreis is leuk voor eventjes maar wordt ook al snel te langdraderig. De muziek was af en toe wel erg mooi. Voor de rest totaal niet interessant of ook maar een beetje meeslepend. Af en toe een leuk moment en de muziek kunnen de rest van de film helaas niet redden.
1*
Fixi88
-
- 277 berichten
- 504 stemmen
Slechte animaties en een zwak verhaal. Tom Hanks is wel leuk om te horen. Middelmatige film niet meer en niet minder.
Bokito
-
- 70 berichten
- 189 stemmen
laten we de film eens bekijken in de tijd dat hij gemaakt is.
De technieken zijn inmiddels verder gegaan wat deze film als een mooi computerspel aan je voorbij ziet gaan. De bewegingen van de personages en de gelaatsuitdrukkingen zijn niet helemaal wat het mag zijn maar toch is het geheel mooi gemaakt.
Het verhaal is wat het is, er zit een mooie boodschap in. Nee de boodschap is geloof in de Kerstman maar geloof in jezelf en haal de kracht uit jezelf.
Ik vond dit een sfeervol prentje met heel wat levendige scenes die ook op tv nog wel leuk uit de verf kwamen. Voor een film uit 2004 een mooie 3.5
Smaling
-
- 76 berichten
- 1291 stemmen
laten we de film eens bekijken in de tijd dat hij gemaakt is.
De technieken zijn inmiddels verder gegaan wat deze film als een mooi computerspel aan je voorbij ziet gaan. De bewegingen van de personages en de gelaatsuitdrukkingen zijn niet helemaal wat het mag zijn maar toch is het geheel mooi gemaakt.
Het verhaal is wat het is, er zit een mooie boodschap in. Nee de boodschap is geloof in de Kerstman maar geloof in jezelf en haal de kracht uit jezelf.
Ik vond dit een sfeervol prentje met heel wat levendige scenes die ook op tv nog wel leuk uit de verf kwamen. Voor een film uit 2004 een mooie 3.5
Sluit ik mij helemaal bij aan
wavanbuuren
-
- 4228 berichten
- 1334 stemmen
Ondanks dat het best mooi geanimeerd is, is het verhaal enorm rommelig en oversentimenteel (op het zoetsappige af).
Enkele personages waren bloedirritant (vooral dat jochie met die bril, wat een vreselijk figuurtje).
Dat niet alle animatie goed werkt is duidelijk, want enkele bewegingen zien er zo slecht uit, dat het net lijkt of je naar een aflevering zit te kijken van The Thunderbirds (waar beter in wordt "geacteerd").
Nee, dit is één van de slechtere kerst-films die ik ooit heb gezien en ik kan hem dan ook totaal niet aanraden!
1,5*
Er is al veel over deze film geschreven. Redelijk uiteenlopende reacties en waarderingen trouwens. Bovenstaande tekst van stephan dekt voor mij prima de lading. echter naar boven afgerond kom ik op **
benthe
-
- 470 berichten
- 267 stemmen
Leuke kerstfilm, brengt je goed in de sfeer. Mooie beelden en erg leuk om te kijken!
Thomas83
-
- 4147 berichten
- 3746 stemmen
Een echte Kerstfilm, die je eigenlijk alleen moet kijken als de feestdagen naderen, en die je vooral aan het begin heerlijk onderdompelt in die heerlijke Kerstsferen. Aan het begin is het allemaal zo magisch, nostalgisch, betoverend en avontuurlijk. Probleem is alleen dat ergens halverwege al die prettige dingen op niet zo goed aanwezig meer zijn. De nadruk komt wat meer te liggen op de actie (af en toe is de film letterlijk een achtbaanrit) en de zelfs voor een Kerstfilm wel mierzoete moralen. Op een gegeven moment wordt het ook wel groot, groter grootst en mis je dat verrassende een beetje. Al ziet het er allemaal nog steeds indrukwekkend uit, al die landschappen en de woonplaats van de Kerstman. Alleen wel een beetje eng dat plein vol rode mannetjes die door slechte animatie deels synchroon bewegen. Eigenlijk een beetje Noord-Koreaanse toestanden. Je kan ook veel te goed de dubbele mannetjes er tussenuit pikken, dus gewoon slecht geanimeerd.
De tekeningen zijn overigens vrijwel altijd wel prachtig, al zijn sommige animaties wat minder, net als de gezichtsanimaties van iedereen. Het kwam een beetje stijfjes over. De Kerstman blijkt zelfs een echte freak, met een veel te jong gezicht. En dan ook nog eens met de stem van Tom Hanks, dat vond ik wel het toppunt van wat je bijna voor egotripperij van zijn kant zou houden. Hij neemt vele stemmen voor zijn rekening, maar je hoort dat echt altijd, en het stoort gewoon. Zijn stem is sowieso ook echt niet geschikt voor die van de oude Kerstman. En deed hij toevallig ook de stem van die niets toevoegende cliché-brillenjongen? Die had me toch een rare stem, zeker voor een kind.
Muzikaal is de film heel erg okee, typisch een Kerstsoundtrack die gewoon sfeer schept en op de spannende momenten ook zijn werk keurig doet. Maar memorabel is het allemaal ook weer niet. Ondersteunend en veel meer niet.
De enkele zangscènes sloegen nergens op. Zo goed waren de liedjes niet, het blijft altijd een beetje belachelijk als personages plots in zingen uitbarsten (en nogal klinken als geoefende zangers), en het werd niet eens echt consequent door heel de film gedaan, zodat het een beetje rommelig overkwam, als iets wat impulsief er nog even in is gestopt.
Vooral tegen het einde vond ik het wel erg mier- en mierzoet worden, en dat gedoe rondom de geknipte boodschappen op de treinkaartjes en die stille kleine jongen was wel erg vaag uitgewerkt. Maar het is een Kerstfilm, dus wat extra zoetigheid valt dan nog wel te verdragen. Bovendien blijft het begin wel erg fijn. Jammer dat die lijn niet wordt doorgetrokken. 3.0* dan maar.
dennis1979
-
- 468 berichten
- 453 stemmen
Dit is gewoon een geweldige kerstknaller die, naar mijn bescheiden mening, het kerstgevoel oproept zoals het moet zijn. Daarnaast vind ik de computer animaties meer dan goed gelukt. Het verhaal is natuurlijk voorspelbaar maar daardoor niet minder prettig om in deze tijd van het jaar naar te kijken.
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Het begint veelbelovend maar naarmate de film vordert zakt de film helaas een beetje in. Maar verder is de film gewoon vermakelijk zo rond de kerstdagen.
3*
Ozymandias88
-
- 127 berichten
- 0 stemmen
Ik vond het erg bagger. De animatie stond me gewoon echt niet aan, te houterig,te leeg en zeer levenloos. Niks voor mij!
bibibi
-
- 6 berichten
- 0 stemmen
superleuke film, je krijgt de hele christmas-feeling tijdens het kijken van deze film!

4,0*
gukker
-
- 343 berichten
- 819 stemmen
Er viel zeker een hoop te genieten tijdens deze film.
Het kerstgevoel, Tom Hanks en natuurlijk de fantastische visuele effecten zorgden ervoor dat ik erg enthousiast ben over deze film.
Wat natuurlijk niet wegneemt dat het verhaal vol zit met clichématige boodschappen (Bij een kerstverhaal mag dit het geval zijn, maar dit was me toch echt teveel van het goede) en dat de personages waanzinnig dom bezig zijn
Maar goed, genoeg te genieten dus: 3,5*
svennie94
-
- 21 berichten
- 363 stemmen
deze film gaf me een magisch gevoel die ik niet vlug zal vergeten. Tom Hanks bewijst weer maar eens dat hij op zijn eentje een film kan dragen, samen gepaard met de mooie visuele effecten
WeZet
-
- 218 berichten
- 976 stemmen
Heerlijke kerstfilm die je een mysterieus en nostalgisch gevoel zal geven (dankzij de muziek van Zemeckis' hofcomponist Alan Silvestri). Helaas zakt het geheel want in naar het einde toe en zijn we tegenwordig verwend met betere CGI. Toch, als we het in zijn tijd zien: Heerlijk.
tukkerstein
-
- 2230 berichten
- 3574 stemmen
Deze film probeert met name door de sfeer van de animatie en de muziek (erg goede score!) een kerstsfeer op te brengen. Allemaal erg leuk gedaan, maar het verhaal is in mijn ogen niet erg goed. Vergezocht en er wordt ook op geen enkele manier geprobeerd om het enigszins realistisch over te brengen. Tuurlijk moet er fantasy zijn, maar het lijkt mij toch wel dat je als jongen van 8,9? opmerkt dat er eigenlijk geen spoorlijn een meter voor je deur loopt. En dat je niet in een paar uur naar de Noordpool rijdt vanuit de VS. En zo zijn er nog heel wat dingen die eigenlijk een beetje belachelijk zijn: de klok blijft vijf minuten voor twaalf stilstaan als het bijna kerst is. Waar slaat dat op? En waarom is de reis zo onveilig, het ziet er allemaal lekker kinderlijk avontuurlijk uit, maar de personages hadden wel 15 keer kunnen sterven. Animatie is inderdaad erg wisselend, landschappen, gebouwen, machines zien er schitterend uit, de personages zien er nauwelijks beter uit dan Toy Story uit 1995.
Maar goed, ik zit een beetje te zeuren, als jong kind kijk je er doorheen en is het waarschijnlijk een prachtige film.
2,5*
Februari
-
- 2 berichten
- 4 stemmen
Ik heb de film nu een aantal keer gezien, gisteravond voor de laatste keer.
Ik weet niet wat het is, maar die film doet iets met me. Vanaf het moment dat de jongen de trein ziet tot aan het moment dat hij er weer uit stapt wordt ik echt volledig meegenomen in het hele verhaal. Het roept een warm kerstgevoel bij me op die me er bijna toe brengt de film nog een keer te kijken.
Allereerst moet ik zeggen dat het idee van een trein die door (onberailsde) straten rijdt, kinderen ophaalt en naar de Noordpool brengt enigzins freaky doch briljant gevonden vind. Tel daar een orthodoxe en stereotype conducteur, een stel atletische obers en twee gestoorde machinisten bij op en je hebt het totaalplaatje, en dan van de trein alleen al.
Tijdens de reis naar de Noordpool krijg je te maken met drie verschillende elementen die het totaalplaatje zowel meeslepend als hilarisch maken. Om te beginnen een kinderlijk element, wat begint met een stel irritante kinderen (met de bril als leider, jemig wat krijg ik daar de kriebels van) die al een even irritant liedje zingen. Daar komt dan ook de schattige chocomel-scène bij, die de lachspieren al een beetje opwarmen.
Het tweede element komt dan voor mij als een zege, namelijk het spanningselement, dat begint met het verliezen van het kaartje (hoogst hinderlijk, moet ik toegeven), de wetloop over het dak van de trein met de ietwat eigenaardige zwerver (met als hoogtepunt het skiën over het dak, geweldig gevonden!) en natuurlijk de achtbaan aan de voorkant van de trein (mijn grootste pretpark-nachtmerrie, een heuvel met een steilheid van 179 graden). De scène op het ijs vind ik ook heel goed gevonden, het geeft echt even een 'oh oh'-moment, al weet je natuurlijk wel dat het allemaal goed komt (cliché...) .
Dan als laatste element het echte kerstgedeelte, wat wordt ingeleid door het prachtige liedje 'When Christmas comes to town' (ik kreeg er echt de rillingen van, zo mooi vond ik het!). De aankomst en het verblijf op de Noordpool maken het een echte kerstfilm, met lichtjes en lampjes, hyper-actieve elfen en een enorme boom in het midden.
De Kerstman vind ik echt geweldig (hij heeft gelijnd...XD) en ook de scène met het belletje vind ik leuk.
Het einde vind ik echter ietwat abrupt, maar alles komt toch weer goed aan het einde. Al met al maakt de film toch dat het eerste wat je doet als hij klaar is zuchten.
De animatie vond ik vernieuwend en mooi gedaan, met name de omgeving en de trein zelf. De personages werden er echter wat houterig door, zeker de hoofdpersoon (wat toch jammer is). De soundtrack van de muziek, 'Believe', maakte het voor mij weer oké, samen met de karakters van Billy en het meisje.
Dan de minpuntjes, al zijn ze gering. Ik vind dat ze Tom Hanks niet zoveel typetjes hadden moeten laten inspreken, het werd op den duur namelijk best hinderlijk. Daarnaast had ik op meer liedjes gehoopt, en niet alleen die irritante deuntjes uit de luidsprekers op de Noordpool. Als laatste vind het erg jammer dat de personages niet werden uitgediept (de hoofdpersoon had niet eens een naam), al vermoed ik dat dat expres gedaan is.
Maar uiteindelijk overwinnen de positieve kanten van de film ruimschoots van de negatieve, en dus een dikke 4,0
Drs. DAJA
-
- 4355 berichten
- 4521 stemmen
The Polar Express van Robert Zemeckis is op de nummer 6 van de Top 25 met de beste kerstfilms ooit terecht gekomen. Dit is na de Top 25 met beste horror films van de nieuwe jaren '00 mijn 2e lijst waarin dagelijks wordt afgeteld naar de nummer 1 positie. De nummer 1 wordt op kerstavond bekent gemaakt en tot die tijd wordt er dagelijks een videoreview online gezet. Check it out: Kerst Top 25, nr 6: The Polar Express | MovieSense - Online filmmagazine
Friday the 13 th
-
- 2577 berichten
- 2075 stemmen
Eén van de mooiste kerstfilms die ik ooit gezien heb. Hij heeft een sfeertje van "Alice In Wonderland" over zich. Al de locaties zijn zo betoverend mooi en magisch. Het hele avontuur is zeer aangenaam om te volgen, ook heel véél originele vondsten (die hele reis van dat meisje haar ticketje...).
Deze film heeft zoveel leuke momenten, te veel om op te noemen. Ik begrijp niet dat deze film door bepaalde users zo laag gescoord word. Origineler dan dit kan een kerstfilm toch niet worden?
De film sluit daarbij ook nog eens perfect af met dat belletje! Een aanrader voor iedereen die zich nog eens kind wilt voelen!
kobe bryant fan
-
- 445 berichten
- 355 stemmen
Slecht,slecht,slecht.
Saai verhaal waar ze op reis gewoon de banaalste dingen zoeken om toch maar wat boeiende scenes te tonen.1 lichtpunt aan deze film is de animatie en dat Tom Hanks het inspreekt voor de rest saaie film.
Djumbo
-
- 169 berichten
- 5013 stemmen
niet boeiend genoeg..... maar wel leuke stukjes.... ik vond hem echt maar matig
Matchostomos
-
- 4171 berichten
- 535 stemmen
Als één van de eerste films, zoniet de eerste, die de motion capture techniek in zijn gehele toepast, stond The Polar Express nog zichtbaar in zijn prille schoentjes. De techniek oogt nog te artificieel om een magisch en realistisch gevoel op te wekken. Enkel de meer cartooneske figuren komen beter uit de digitale verf dan de realtistisch bedoelde figuren, die eerder stijf en angstwekkende overkomen. En dat mag niet de bedoeling zijn. Het oog voor detail is dan weer selectief verspreid. Meermaals op die manier dat het opscheppend overkomt. Zo is de speelse Zemeckis uit de periode van Back to the Future reeds een lang vervlogen ‘fenomeen’.
1*
John Lee Hooker
-
- 14934 berichten
- 1625 stemmen
Zag 'm een tijdje terug, ik vond het er goed uit zien.
Die sliding op het ijs, de soep in de kantine, dat ventje bovenop met die drank. Het was allemaal wel leuk bedacht.
Ook grappig dat ze Tom Hanks hierin hebben gedropt als tekenfiguur, hij leek er aardig op.
Akkiej
-
- 236 berichten
- 531 stemmen
Destijds in de bios gezien. Als meisje van 12 was ik zeer verbaasd over hoe echt een 3D-film kon lijken. Ik vond het echt een magische film en heb toen zeer genoten. Maarja, nu 7 jaar later kan ik me eigenlijk alleen nog maar een paar scenes met de trein herinneren. Wat er daarna gebeurde, al sla je me dood. Dus dat wordt binnenkort herkijken!
RuudC
-
- 4636 berichten
- 2529 stemmen
Niet echt de tijd van het jaar om een film als deze te bekijken, maar het is niet de reden waarom ik deze film met slechts twee sterren beloon. The Polar Express is een bijna klassieke kerstfilm. Het verhaal is zeer voorspelbaar en ook hier best leuk. Ik ken betere kerstfilms, waardoor ik deze normaal gesproken drie sterren geef. Waar ik echt over val zijn de verschrikkelijke animaties. Ik geef doorgaans weinig om crappy effecten, maar het lukt me niet om naar een emotieloze computersmoel te kijken. Langzaam maar zeker begin ik de klassieke tekenfilmtijd te missen.
daxclusive
-
- 2564 berichten
- 2449 stemmen
Deze animatiefilm over kerst, verdiend toch wel een 5 ster van mij.
Het verhaal was inspirerend en prachtige camerabeelden.
Van begin tot het eind 2 jaar geleden met veel plezier en bewondering op kerstavond bekeken. Een film die ook zeker in de collectie blijft staan.
Gerelateerd nieuws

Op tv of op streaming? Zó kijk je 'The Polar Express' tijdens kerst

'The Polar Express' wordt nu al weer heel veel gestreamd: 'Tijdloze familie-ervaring'

Kerstvakantie met de kinderen: Pathé Thuis komt met de voordelige 'Holiday Kids Classics'

'Tom Hanks in gesprek met Disney over rol in nieuwe Pinocchio-film als Geppetto'
Bekijk ook

The Snowman
Animatie / Avontuur, 1982
40 reacties

Tian Mi Mi
Drama / Romantiek, 1996
5 reacties

Z
Drama / Mystery, 1969
53 reacties

Ima, Ai ni Yukimasu
Drama / Fantasy, 2004
17 reacties

Tri Orísky pro Popelku
Drama / Fantasy, 1973
14 reacties

Ronja Rövardotter
Avontuur / Fantasy, 1984
54 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.








