132.214 gebruikers | 82.863 films | 30.189 regisseurs | 3.422.012 berichten | 4.776.158 stemmen
 

Isao Takahata

 

 

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 mei 2006, 12:05 uur
Na Miyazaki ook maar een lijstje voor zijn Ghibli collega Takahata, waarvan ik maar liefs twee films op 5* + top 10 positie heb staan.

- My Neighbors the Yamadas (5*)
- Only yesterday (5*)
- Hotaru no Haka (4,5*)
- Sero hiki no Gôshu (3,5*)
- Heisei Tanuki Gassen Pompoko (3*)
- Taiyo no Oji: Horusu no Daiboken(2,5*)

Nog een aantal films moet ik nog van hem zien, waarvan de docu Yanagawa Horiwari Monogatari het hoogst op mijn verlanglijstje staat.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 mei 2006, 13:47 uur
Wat mij betreft duidelijk de betere van Miyazaki. Takahata's films zijn verdacht gevoelig voor animatiefilms. Vaak wordt er gefocust op erg menselijke zaken, ook wanneer de film zich in een groter geheel afspeelt (Hotaru no Haka). Ik vind een oorlogsfilm uit het standpunt van de burger dan ook veel interessanter. Heeft voor mij twee volmaakte meesterwerken gemaakt.

Only Yesterday is nog zo'n apart filmpje. Het gaat werkelijk nergens over (een meisje gaat op onstress vakantie naar een boerderij) maar het sfeertje is meer dan idylisch en de personages krijgen alle ruimte om zich te ontwikkelen. Die kleine zaken die in andere films totaal over het hoofd gezien worden, krijgen tijd en ruimte in Takahata's films.

Daarbij is hij ook de enige regisseur die in een langspeelfilms van de typische Ghibli look heeft durven afwijken, en meteen een standaard gezet heeft in digitale animatie. Yamada's mag dan simpel zijn qua designs, de animatie behoort tot de mooiste die er is. Een zeker realisme dat Takahata als regisseur kenmerkt.

Wat betreft toekomstige films, hij is bezig met 3 projecten, maar er zijn voor zover ik weet nog geen einddatums vastgelegd.

Leuk om weten is dat Hotaru no Haka en Tonari no Totoro tegelijktijd in de bios gereleased werden in Japan. Dat omdat verwacht werd dat Hotaru no Haka een te zware dobber zou zijn. Beiden zijn echter befaamd geworden, al zijn het wel zo'n beetje de uiteenlopendste films die Ghibli tot op heden geproduceerd heeft.

Lijstje :

5.0* Hotaru no Haka
5.0* Houhokekyo Tonari no Yamada-kun
4.5* Omohide Poro Poro
4.0* Heisei Tanuki Gassen Pompoko
3.5* Sero hiki no Gôshu
3.0* Taiyo no Oji: Horusu no Daiboken

De live action film van Hotaru no Haka is niet door Takahata geregisseerd (zal zo meteen een correctie indienen). Verder ben ik vooral benieuwd naar Jarinko Chie, die een gelijkaardige openscene kent als Yamada's :).

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 mei 2006, 8:13 uur
Ik ben toch meer een Miyazaki-man :)

4,5* Hotaru no Haka
4,5* Houhokekyo Tonari no Yamada-kun
4* Omohide Poro Poro

Hoop binnenkort ook Heisei Tanuki Gassen Pompoko te zien, die is het aan pindakazen.

 

kiriyama
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 november 2006, 18:48 uur
Alleen hotaru no haka (5*) gezien maar wil ook snel eens wat meer van de beste man bekijken. Dan eens zien wie er beter is, hij of Miyazaki.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 juni 2007, 22:07 uur
Goed nieuws, schijnbaar bezig met een nieuw project.

http://www.nausicaa.net/miyazaki/newspro/latest_news.sh...

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 juli 2010, 23:07 uur
Inmiddels 3 jaar minus een dag verder zonder nieuw project en ik zie op anidb dat er deze maand een nieuwe film is uitgekomen.


Het betreft een filmversie van de serie Anne of Green Gables, die ik echter nog nooit gezien heb, maar die ook door Takahata geregisseerd is. Helaas geen nieuw materiaal, animenewsnetwork weet te melden dat het een compilatie van de serie betreft. Ik ben in ieder geval erg benieuwd.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 augustus 2010, 18:48 uur
Schijnbaar toch al een poosje bekend dat er een nieuw project aan zit te komen. Is bij mij niet op de radar verschenen.

Het betreft een verfilming van het gelijknamige verhaal Taketori monogatari (The tale of the Bamboo Cutter).

Meer info: GhibliWorld.com - The Ultimate Ghibli Collection Site - NEWS & UPDATES

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 augustus 2010, 10:39 uur
Ah, bedankt voor de info! Ik ben erg benieuwd. Er staat geen datum vast zie ik, dus hopelijk betekent dat niet dat we eindeloos moeten wachten.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 augustus 2010, 20:30 uur
Volgens imdb zit de film al in de post productie
dus ik vermoed dat hij volgend jaar in Japan gereleased gaat worden.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 augustus 2010, 21:21 uur
Dat is goed nieuws. Nou, ik kijk ernaar uit!