Uli Edel
[permalink] geplaatst op 8 december 2008, 13:07 uurGeweldige regisseur. Ik ben erg benieuwd naar Der Baader Meinhof Complex maar vind hem vooral geweldig van het meesterlijke Christiane F. de rauwe manier waarop hij in die film ellende laat zien is in mijn ogen nog nooit geevenaard. Ook The Last Exit To Brooklyn is erg goed maar je ziet dat z'n stijl daar iets meer een trucje wordt.
Leuke trivia is dat hij ook heeft meegeregiseerd aan Twin Peaks.
[permalink] geplaatst op 10 december 2008, 1:31 uurIk heb vandaag Der Baader Meinhof Complex gezien en ben absoluut overtuigt van de enorme hoeveelheid talent die dit genie bezit. De manier waarop hij de kijker op intense wijze meesleept in de emoties van het moment (van de personaes) is hoogst bijzonder. Zijn psychologische utwerking bevat geen verhalen over jeugd of dialogen over waarom mensen zich zo gedragen als dat ze doen, Edel laat het de kijker ervaren door met een slimme en originele filmische aanpak te komen die niets minder dan overdonderend is. Hopelijk krijgt hij nog een paar keer vaker de gelegenheid om deze unieke stijl uit te werken zoals bij Christiane F. en Der Baader Meinhof Complex.
[permalink] geplaatst op 14 december 2008, 9:58 uurVind zowel Christiane F als Baader Meinhof een enorme gemiste kans.
[permalink] geplaatst op 17 december 2008, 10:22 uurWat vond je dan minder aan Christiane F.?
[permalink] geplaatst op 6 januari 2009, 2:10 uurMisschien het wankelende script?
[permalink] geplaatst op 13 januari 2009, 23:52 uurIk heb geen wankelend script gezien...
[permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 21:30 uurIk weet niet in hoeverre hier je mag spoileren, ook MET spoilertags, maar wat dacht je bijvoorbeeld van de grote afwezigheid van de moeder?
[permalink] geplaatst op 19 januari 2009, 0:48 uurDie was juist erg goed gedoceerd. Je ziet ook dat ze in het begin nog contact met haar heeft maar naarmate die vriend erbij komt ze steeds meer los komt en wil staan van haar. Ik weet bovendien niet of je het boek hebt gelezen maar de beste vrouw heeft het pas "ontdekt" en ingegrepen op het punt waar de film stopt. In het gehele verhaal is haar rol nihil en om haar toch niet als een boeman af te schilderen wordt er door middel van een brief (die dus niet in het verhaal past) toch ook haar kant belicht. Zoiets was ongepast geweest in de film en ik vind dat er voldoende duidelijk wordt gemaakt dat moederlief d'r aandacht uitging naar een nieuwe vent.