• 15.775 nieuwsartikelen
  • 178.114 films
  • 12.217 series
  • 33.988 seizoenen
  • 647.155 acteurs
  • 199.033 gebruikers
  • 9.373.321 stemmen
Avatar
 
banner banner

Dernière Heure, Édition Spéciale (1949)

Mystery / Drama | 90 minuten
-
Nog geen stemmen

Genre: Mystery / Drama

Speelduur: 90 minuten

Oorsprong: Frankrijk

Geregisseerd door: Maurice de Canonge

Met onder meer: Paul Meurisse, Odette Joyeux en Jean Carmet

IMDb beoordeling: 5,5 (38)

Gesproken taal: Frans

  • On Demand:

  • Netflix Niet beschikbaar op Netflix
  • Pathé thuis Niet beschikbaar op Pathé Thuis
  • Videoland Niet beschikbaar op Videoland
  • Prime Video Niet beschikbaar op Prime Video
  • Disney+ Niet beschikbaar op Disney+
  • Google Play Niet beschikbaar op Google Play
  • meJane Niet beschikbaar op meJane

Plot Dernière Heure, Édition Spéciale

Een beroemde pianist wordt dood aangetroffen. Voor de politie was het een ongeval maar een journalist publiceert een sensationele reportage waarin hij vertelt dat de man werd vermoord. Hij loopt echter in zijn eigen val en wordt zelf aangeklaagd en schuldig bevonden.

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Dominique Coche

Andrée Coche

Joseph François Berty

L'inspecteur Perrier

Lisette Granval

Emmanuel Costa

Gaston Clapet

Video's en trailers

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van pippo il buffone

pippo il buffone

  • 2745 berichten
  • 0 stemmen

Er bestaan er veel van : the thin man geinspireerde koppeltjes...hier hebben we enige fall out daarvan via de combi Meurisse- Joyeux, zij het dat de rollen ietwat zijn omgedraaid. Typisch ook voor deze film van de weinig gerenommeerde Canonge, die hier een soort meta- spelletje speelt met de verwachtingen van de kijkers, zij het nog op de gekende stoffige cine papa wijze uitgewerkt en uiteindelijk het publiek toch gevend wat het verwacht.

Een soort potpourri ook die niet 1 genre maar meerdere combineert : wrong man drama, whodunnit, thin man type mystery, satire op de sensatiepers, enz. het neemt wat dat betreft misschien wat te veel hooi op de vork, ontaardt niet meteen tot een chaos maar komt toch wat warrig over en de algehele uitwerking is wat sloppy. Dan nog een- verre van zeldzaam- voorbeeld van een pre NV film die reeds het soort spelletjes speelde ten onrechte daarmee geassocieerd.

Anti- held van dit alles Meurisse, weer op dreef als cynische galbak , gefrustreerd omdat hij op de gazet waar hij werkt nooit verder is gekomen dan de ...lonely hearts rubriek als een soort Mona, uiteraard onder pseudoniem, terwijl zijn vrouw Joyeux misdaadverslaggeefster is die mag koekeloeren bij mass shoot outs tussen cops and robbers.

Dan krijgt Meurisse de geniale inval om een ongelukkige dood van een sterpianist te bombarderen tot moord, en vervolgens zelf de dader te spelen ! Helaas komen de flikken hem op het spoor, en guess what : de zgn. natuurlijk gestorven pianist blijkt ook echt vermoord te zijn ...door wie ? Dat komen we op het eind te weten, tijdens het verplichte courtroomdrama dat echter niet te serieus wordt gebracht, zodat de genre aanduiding drama hierboven dan ook imho tamelijk onjuist is, net als de bewering dat Meurisse wordt veroordeeld.

Visueel weinig soeps, frappantst idd. de dode in de badkuip die wel heel erg doet denken aan de latere badkuip in les diaboliques, met Meurisse erin ! Toeval of werd Clouzot hierdoor geinspireerd ? Wie het weet mag het zeggen.