134.906 gebruikers | 85.729 films | 31.052 regisseurs | 3.508.612 berichten | 4.930.892 stemmen
 
locatie: Films » Krull (1983) » Info

Krull (1983)

Alternatieve titel: Dragons of Krull 

 

Krull (1983)
119 stemmen | gemiddelde 2,98
mijn stem:
12 jaar geweld angstVerenigd Koninkrijk
Fantasy / Avontuur
116 minuten

geregisseerd door Peter Yates
met Ken Marshall, Lysette Anthony en Freddie Jones

Ver in de toekomst, in een wereld van magie en tovenarij speelt het verhaal van Krull zich af op de gelijknamige planeet. Het Beest met zijn leger van Slachters heerst met harde hand over de planeet en haar bewoners. De twee koninkrijken op Krull sluiten een verbond om het Beest uit zijn Zwarte Burcht te verdrijven en te vernietigen. Dit verbond wordt bekrachtigd door het huwelijk tussen Prins Colwyn (Ken Marshall) en de mooie Lyssa (Lysette Anthony). Tijdens de huwelijksplechtigheid vallen de Slachters het feestvierende gezelschap aan en ontvoeren Lyssa. Colwyn start een wanhopige zoektocht naar zijn geliefde. Om tegen het Beest ten strijde te gaan dient hij te beschikken over een bijzonder wapen waarmee hij de duivelse krachten van het wezen kan weerstaan. Dit wapen is de Glaive, een soort boemerang met vlijmscherpe messen, dat hij vindt in een grot. Tijdens zijn gevaarlijke en avontuurlijke tocht naar de Zwarte Burcht, waar Lyssa gevangen wordt gehouden, sluiten diverse bijzondere personen zich bij hem aan met wie hij gezamenlijk het Beest zal bevechten.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 september 2001, 12:20 uur
klassiek fantasy verhaal

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 september 2001, 18:52 uur
Krull rules!!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 februari 2002, 19:13 uur
Klassiek? Heb ik iets gemist?
Best geestig, daar niet van.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 februari 2003, 10:27 uur
Ik ben enorme liefhebber van dit genre, met Jim Henson op kop. Maar voor mij is "Labyrinth" goud en deze film slechts lood. Ik vond hem zwak, niet geloofwaardig en het verhaal was helemaal niet boeiend. Goed geprobeerd toch...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 april 2003, 15:52 uur
Het is een van de eerste fantasy films die er gemaakt is dus in die zin wel klassiek, maar er zijn er genoeg die beter zijn, maar vind em wel 3.5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2003, 20:48 uur
Goeie jaren-80 fantasie film, met veel aktie. Ook hele leuke muziek.
Het ziet er prachtig uit op DVD.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 december 2003, 21:48 uur
I.c.e Motion schreef:
Het is een van de eerste fantasy films die er gemaakt is


Hoe kom je daar nu weer bij? Fantasy is zo´n beetje zo zou oud als film zelf.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 oktober 2004, 21:14 uur
verdomt, wat wil ik deze graag zien

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 oktober 2004, 3:18 uur
Dan koop je de dvd.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 november 2004, 21:52 uur
fantastisch idee, kan je me vertellen waar?

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 november 2004, 22:36 uur
krull
Een keertje niet uit een andere regio...

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 mei 2005, 19:05 uur
grappige film, is met die cycloop toch??
qua special effects weinig verwachten maar toch leuk vertier met een paar blikjes bier ;-)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 mei 2005, 23:14 uur
Fantastisch! Ik ben dol op de ongedwongenheid van de jaren 80. De gaten in het script, de (vandaag de dag matig ogende) special effects, het acteerwerk... ach, waar zijn deze dagen gebleven...

****1/2, omdat Lysette Anthony zelfs voor dit soort films te slecht acteerde.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 mei 2005, 0:15 uur
Aardige film, lijkt wel erg op andere fantasy films uit die tijd als: Conan the Barbarian en die foute Indiana Jones imitatie films en zo, maar wel vermakelijk om naar te kijken en met best wel mooie scenes zeker als je je bedenkt dat deze film 18 jaar geleden gemaakt is. 3,5 sterren.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 januari 2007, 15:20 uur
mooie decors: klauwachtige vormen van dat kasteel
film zelf: 3 *, klein jeugdsentimentje......

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 april 2009, 18:55 uur
Op sommige punten beginnen de jaren te tellen voor Krull, zoals enkele effecten, matige gevechten, het acteren en de bombastisch aanwezige avonturenmuziek, maar tjonge jonge wat een heerlijk sfeervol avontuur toch. Het acteren is best aardig (op de twee hoofdrolspelers na eigenlijk), maar de personages (en dialogen) zijn leuk. En enkelen daarvan zijn uiteindelijk doorgebroken in de filmwereld. Ook bevat het vele mooie (zelfs sprookjesachtige) decors, landschappen en buitenopnames. De film komt, na een bedenkelijk begin, lekker op gang en door de vele avonturen en situaties verveeld het nooit. Alweer 25 jaar oud, maar desalniettemin sfeervol, humoristisch, spannend en vooral heerlijk vermakelijk.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 september 2009, 10:00 uur
Een klasseke uit de jaren tachtig. Fantasy-verhaal dat zijn tjd ver vooruit was. De film werd in die tijd eg ondergewaardeerd, maar ik vind hem na al die tijd dat ik hem gezien heb nog stesd moeite waard. Liefhebbers van dit soort films moeten hem zeker zien.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 december 2009, 23:54 uur
Aardige fantasy. De setting is prima en de effecten zijn schattig, maar de casting laat te wensen over. De lead is maar een charismaloos typetje en Battley is enorm irritant in zijn rol als relativerend komisch typetje. Het einde maakt echter veel goed. Erg toffe en zelfs met de matige effecten nog een indrukwekkende bad guy.
3*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2010, 22:58 uur
Lichte teleurstelling. Ik herriner me deze film als één van de betere jaren '80 fantasyfilms, maar bij mijn herziening zie ik behoorlijk veel schoonheidsfoutjes. Matige effecten, niet al te best acteerwerk en een simpel en slap verhaal.
Gelukkig weet de typische jaren '80 sfeer het grotendeels te redden en behaald de film waarempel op een aardige voldoende.

Voor liefhebbers van dit soort jaren '80 fantasy is dit een aanrader. Voor mij persoonlijk een aardige tocht terug naar mijn jeugd!

3,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 januari 2010, 17:21 uur
Uiteraard een wat gedateerde film, maar toch niet onaardig.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 mei 2010, 21:44 uur
Pfff, wat een overdreven episch gedoe. Heb het maar een korte tijd uitgehouden. Leek me een geweldig leuke cult film, maar hier moet je echt voor in de stemming zijn.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 mei 2010, 21:35 uur
Ietwat gedateerd, maar stáát nog steeds als een huis!

The Glaive blijft toch een formidabel wapen! Ik heb 'r ooit zelf één proberen te maken, was níet zo'n succes - evenals m'n Freddy-handschoen, maar da's een ander hoofdstuk van hetzelfde verhaal! :D

De cycloop is geweldig, de Big Bad is memorabel, én vergeet zéker de indrukwekkende bijrol van een nog piepjonge Liam Neeson niet!

De effecten zijn misschien naar hedendaagse maatstaven niet bijster indrukwekkend, maar in die tijd waren ze super! Het verhaal is niet bijzonder, maar de romantische fantasy, de queeste, en de gevechten tussen de Reisgenoten en de Fantastische wezens zijn zeer onderhoudend.

Puike fantasy! Toentertijd een favoriet van mij, nu nog steeds absoluut het kijken méér dan waard!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2011, 22:05 uur
Ik vond hem wel geinig, mooie effects voor die tijd,
en een paar hilarische blunders.