132.192 gebruikers | 82.828 films | 30.189 regisseurs | 3.421.317 berichten | 4.774.799 stemmen
 

Jûbei Ninpûchô (1993)

Alternatieve titel: Ninja Scroll 

 

Jûbei Ninpûchô (1993)
227 stemmen | gemiddelde 3,63
mijn stem:
Japan
Animatie / Actie
94 minuten

geregisseerd door Yoshiaki Kawajiri
met de stemmen van Toshihiko Seki, Emi Shinohara en Kôichi Yamadera

In het dorpje Shemoto heerst een epidemie waaraan alle inwoners sterven. In opdracht van clanleider Chamberlain gaat een aantal leden van de Koga Ninja Clan naar het dorp om te onderzoeken wat er aan de hand is. In de buurt van het getroffen dorp wordt de groep in het bos aangevallen en op gruwelijke wijze afgeslacht door een aantal merkwaardige en oersterke wezens. De enige die het er levend vanaf brengt is de geweldige vrouwelijke Ninja Kagero wiens kussen dodelijk zijn. Zij wordt door Tessaï, een demon die zijn huid in graniet kan veranderen, gevangen genomen.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 februari 2010, 16:47 uur
Ik heb deze film al een keer of 10 gekeken (vanaf 1993 natuurlijk) en blijf het een vette manga animé vinden, goed bedacht verhaal met veel bloed, héél veel bloed en lekker over the top allemaal. Al met al een dikke 8

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 mei 2010, 11:44 uur
Vond dit toch niet helemaal geslaagd. Iets wat erg aan mijn vroegere vooroordelen over anime beantwoorde. Dwz erg overdreven, emoties worden overgebracht door trillende personages in close-ups, en actiescenes beginnen met een groot wit licht (begrijp nog steeds niet waar ze dat vandaan hebben gehaald). Maar gelukkig sta ik de laatste jaren wat meer open voor zulke animatie.

Alleen dit is toch vrij matig. Redelijk veel richting "het moet cool voor kiddo's zijn", kan me niet zo goed voorstellen dat je dit op volwassen leeftijd nog geweldig vind. Er zit echt geen sprankje relativering of humor in.
Vond het ondanks de vlotte stijl redelijk saai worden tegen het einde, de enige afwisselingen zaten hem in de kills en de opponenten. Van de personages kom je verder niks te weten, behalve dat ze tegen of met elkaar gaan vechten. De animatie zelf was ook redelijk ouderwets en ietwat goedkoop ogend.

2.5*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 augustus 2010, 19:17 uur
Het betere hakwerk ^O^

Verhaal is gewoon een hoopje bijeengeraapte onzin, en compleet onbegrijpelijk. Wat deze film te bieden heeft, is bloederige, overdreven actiehorror, en veel gewelddadige seks. Je zou het eigenlijk ook als een voorlichtingsfilm over aids kunnen zien ;)

Niet te serieus nemen, dit is gewoon vermakelijke onzin.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 november 2010, 23:35 uur
Een van de betere japanse tekenfilms. Ook omdat het nou eens fantasy is en geen SF.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 maart 2011, 1:28 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Leuke actie en script, maar het typisch Japanse vrouwonvriendelijke karakter gaat me op den duur tegenstaan.

Uiteindelijk is het verhaal niet heel origineel, maar zowel de dialogen als de gebeurtenissen zijn behoorlijk interessant en de animatie is zeer goed. Lekker bloederige actie en soepele bewegingen bij de personages, die typische anime-clichés neem ik maar voor lief (iedereen kent nu in de tussentijd het inzoomen op trillende betraande ogen wel).

Uiteindelijk erger ik me toch heel erg aan het naakt in enkele scenes. Niks mis met wat erotiek in films, maar een personage de eigenschap geven om mensen die intiem met haar zijn/haar verkrachten te laten sterven door een gif in haar lichaam, levert hier helaas weer mogelijkheden op tot zinloze exploitatie van vrouwelijk naakt, iets wat me langzamerhand in dit soort films toch echt begint tegen te staan.

Alles bij elkaar toch zeker wel de moeite waard, al zou ik het leuk vinden om eens een film te zien waar relaties en seksualiteit wat minder eentonig/vrouw-onvriendelijk worden, dan zouden we echt een topper hebben.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 maart 2011, 15:10 uur
Japanse vrouwonvriendelijke? Noem eens andere films dan?

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 maart 2011, 16:10 uur
Net zo'n leuke uitspraak als 'die Fransen weten wel hoe ze vrouwen moeten martelen' (bij Martyrs ofzo was dat). :')

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 maart 2011, 19:42 uur
Ach, het is gewoon iets in de Japanse geschiedenis dat vrouwen vaak als lustobjecten werden gebruikt, maar dat is toch in elk land en gebied gebeurt? Dat is nu inmiddels al anders in Japan.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 maart 2011, 1:55 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
LimeLou schreef:
Ach, het is gewoon iets in de Japanse geschiedenis dat vrouwen vaak als lustobjecten werden gebruikt, maar dat is toch in elk land en gebied gebeurt? Dat is nu inmiddels al anders in Japan.


Dat vrouwen in bijna alle culturen als lustobjecten gezien worden ga ik niet ontkennen, maar er zitten hier alsnog gradaties binnen. Een animatiefilm als deze waar een van de badguys over zijn vingers kwijlt om deze vervolgens in de vagina van een vastgebonden vrouw te steken is in mijn optiek behoorlijk smakeloos en ongepast. Het zal ongetwijfeld wel iets cultureels zijn, maar het trekt mij gewoon niet hoe het naakt er zo overdreven gratuitous ingegooid wordt. Neem nu een personage als Kagero, heel interessant hoe zij meteen wraak kan nemen op verkrachters door het gif in haar lichaam, maar dat zorgt automatisch wel weer voor een verkrachtings-scene. Nodig? Wat mij betreft niet. Een Amerikaanse film als Heavy Metal heeft dit ook, daar erger ik me er op eenzelfde manier aan.

Misschien dat het ietwat kort door de bocht was om 'typische Japanse vrouwonvriendelijkheid' te noemen, maar gezien het grote aantal pornografische animatiesubgenres (iets wat ongetwijfeld door het feit dat er heel veel censuur is op erotiek in live-action films) als hentai (Legend Of The Overfiend komt hier naar boven, als heeft Ninja Scroll daar gelukkig niet heel veel van weg) en lolicon, leek het me ook weer niet compleet vreemd om te noemen.

Alles bij elkaar ben ik gewoon niet zo'n fan van verkrachtingen in cinema, helemaal als het zo gratuitous in films wordt gezet zoals hier.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 mei 2011, 15:32 uur
Super, ben blij dat ik deze heb ontdekt!
Wie mij nog zulke films kan aanraden is een held...!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 mei 2011, 15:34 uur
Sword of the Stranger is nog veel beter ;)

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 december 2011, 9:18 uur
Wat kan ik nog vermelden over één van mijn meest favoriete animatiefilms?

Misschien zijn het wel de meer dan geweldige dialogen:

"Did you miss the flames of hell, Gemma, is that why you came here?!!" :D