Duplex (2003)

695 stemmen | gemiddelde 2,87

Verenigde Staten / Duitsland
Komedie /
Misdaad89 minuten
geregisseerd door
Danny DeVitomet
Ben Stiller,
Drew Barrymore en
Eileen EsselAls je het hebt over 'The American Dream', dan zijn Alex en Nancy het ideale voorbeeld. Ze zijn een jong en hip stel uit New York met de wereld aan hun voeten. Eén ding ontbreekt nog in hun perfecte leventje: een liefdesstulpje om samen te gaan wonen. Dat verandert als ze onverwacht het huis van hun dromen vinden. In hetzelfde appartementencomplex woont de bejaarde mevrouw Connely. Al snel komen Alex en Nancy erachter dat zij niet zo aardig en flexibel is als ze in eerste instantie leek. Ze eist de aandacht van het stel volledig op en voor elk wissewasje staat ze op de stoep. Alex en Nancy's ooit zo perfecte leventje begint dan ook barsten te vertonen en hun droom is inmiddels een nachtmerrie geworden. Ze beginnen zich af te vragen of er geen manier is om het oude mensje het complex uit te werken..
2,5
[permalink] geplaatst op 12 juli 2008, 1:55 uurEen hele tijd geleden eens op te gezien veel kan ik me er niet meer van herrinereen behalve dat het wel aardig was maar het verder niet echt boven de gemiddelde- komedie uitstijgt, houd het voorlopig maar op-
2,5 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 12 augustus 2008, 9:48 uuraardige comedy, niet meer dan dat.
een van stiller's mindere films maar wel het kijken waard daarom een 2,5
2,5
[permalink] geplaatst op 7 september 2008, 17:24 uurLeuke comedy met leuke rollen van Ben Stiller en Drew Barrymore. Leuk om eens gezien te hebben.
3,0
[permalink] geplaatst op 8 september 2008, 10:19 uurtommykonijn schreef:
Typische Film voor Ben Stiller, Ik vond dat hij het redelijk Goed acteerde en ik vond het soms grappig, Ik heb echter momenten gehad dat ik het erg Flauw vond, De Film een beetje verveelde en inderdaad op een begeven moment ergerde ik me aardig aan dat oude vrouwtje en haar Pappegaai, Ik had er meer van verwacht eerlijk gezegd maar over het algemeen toch nog wel een Leuk wegkijkfilmpje om eens te huren ofzo maar absoluut geen aanrader en/of Topfilm.
***
ik ben het met tommykonijn eens ben stiller acteerde redelijk goed ik vind het meer misdaad en drama dan komedie maar om deze film heel vaak te kijken nee soms was het inderdaan erg flauw en nog een nadeel is dat het maar over een ding gaat heb liever een film waar meer dingen in gebeuren leuk om een keer te kijken mischien 2x (en dan wel op een half jaar ofzo) maar dat is het maximale 3***
The Last
[permalink] geplaatst op 8 september 2008, 17:05 uurLeuk om voor een keer gezien te hebben ja. Nergens bijzonder, maar vermaakt prima in anderhalf uur. Stiller zet de pechvogel (zoals gewoonlijk) leuk neer.
3,0
[permalink] geplaatst op 22 oktober 2008, 15:49 uurBest een leuke film met enkele enorm ranzige scènes (mond op mond, de badscène, etc). Geen film voor mensen die toch al niet veel op hebben met bejaarden (zoals ik).
Er zat echter wel heel veel ellende in de film, pas op het einde zit de ommekeer.
3 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 27 december 2008, 22:27 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenBeetje maf.
Verbaas mij er wel over dat men dit zo cliché en voorspelbaar vindt. Oké, het einde komt niet bepaald uit de lucht vallen, maar heb toch een aantal keer m'n wenkbrouwen opgetrokken tijdens het kijken.
Het begint allemaal best stereotyp, het oudje speelt het wel leuk en er komen wel een aantal aardige grapjes uit voort (blueberries), daarnaast doen zowel Stiller als Barrymore het aardig. Het filmpje werkt wel.
Maar na halverwege keek ik toch best raar op als het ideale koppel serieus dat oud besje wil vermoorden. Zonder wroeging ook. Het kan aan mij liggen, maar dat is niet echt courant in dit soort luchtige comedies. Na halverwege komt er een zeker duister randje aan de gebeurtenissen, wat voor mij nogal uit het niets kwam.
Vond het wel tof. Maakt de film er niet erg veel beter op, want het blijft uiteraard wel braaf, maar verwacht had ik het zeker niet. Aangenaam filmpje dus, goede speelduur, verveelt niet en bevat naast genreclichés toch echt een nogal aparte wending.
3*
3,5
[permalink] geplaatst op 29 maart 2009, 14:19 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenOnderhond schreef:
Maar na halverwege keek ik toch best raar op als het ideale koppel serieus dat oud besje wil vermoorden. Zonder wroeging ook. Het kan aan mij liggen, maar dat is niet echt courant in dit soort luchtige comedies. Na halverwege komt er een zeker duister randje aan de gebeurtenissen, wat voor mij nogal uit het niets kwam.
Vond het wel tof. Maakt de film er niet erg veel beter op, want het blijft uiteraard wel braaf, maar verwacht had ik het zeker niet. Aangenaam filmpje dus, goede speelduur, verveelt niet en bevat naast genreclichés toch echt een nogal aparte wending.
Ben ik het helemaal mee eens, Onderhond! Raar dat deze film desondanks toch nog 'maar' een gemiddelde quotering krijgt! Oke, het is allemaal niet erg origineel, maar er zitten hier toch echt wel een paar vrij absurde en vooral grappige situaties in.
Vooral de enkele, voor een komedie toch, vreemde plotwendingen
(Bv Het idee om de oude vrouw te vermoorden en het atypisch einde!) tillen deze komedie voor mij zeker boven de gemiddelde "Ben-Stiller-film" (Tropic Thunder buiten beschouwing gelaten

)!
Erg mooie, bij vlagen absurde en vooral erg grappige komedie!
"Graag meer van dit, Danny DeVito! En als het kan, mag het zelfs nog ietske straffer!;-)"
3,5*
3,5
[permalink] geplaatst op 17 mei 2009, 0:29 uureen toch wel erg gezellige komedie voor een leuke avond !!
mooi geacteerd ( vooral het oudje

)
leuk verhaal
en absurde maar grappige humor die soms wel eens een lachje tovert op iedereens gezicht
3,5
[permalink] geplaatst op 20 juni 2009, 14:38 uurleuke film
had nietzo veel verwacht van deze film maar dat oude vrouwtje doet 't hem
4,0
[permalink] geplaatst op 29 augustus 2009, 20:18 uurNiet zo gemakkelijke opgave om een film continue leuk te houden, gaat daarom halverwege iets achter uit. Toch veel komische scenes, met de klapschakelaar als hoogtepunt. Gedeeltelijk voorspelbaar maar nergens echt flauw. Acteerwerk van allen is eigenlijk wel goed en combinatie Ben met Drew is ook geslaagd.
2,0
[permalink] geplaatst op 29 augustus 2009, 23:21 uurHeeft entertainende momenten maar vooral tegen het einde toch veel te veel plotholes om goed te zijn.
3,0
[permalink] geplaatst op 9 september 2009, 17:10 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenNiks wereldschokkends, maar best aardig komedietje, met een leuke Stiller en Barrymore, en een grappig scenario, dat inderdaad, zoals Onderhond al eerder aanhaalde, nogal atypisch was voor het genre aangezien ze toch wel behoorlijk snel besluiten het oude vrouwtje dan maar te vermoorden
3*
3,5
[permalink] geplaatst op 4 oktober 2009, 15:56 uurGezellige komedie. Goed vertolkte rol van Stiller.
Leuk plot.
Valt niet veel op aan te merken.
3,5***
2,5
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2009, 13:28 uurIrritatie van begin tot eind. Wel met leuke passages, maar o wat een irritatie.
4,0
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2009, 22:11 uurGisteren weer eens gezien. Het blijft echt een top komedie. Zeker kijken waard.
2,0
[permalink] geplaatst op 6 februari 2010, 23:06 uurDe interactie tussen het stel en de buurvrouw verbloemt een hoop: 2.00 (2.10)
Duplex is een prent met twee gezichten die weliswaar redelijk in elkaar overlopen, maar desondanks toch niet helemaal lekker uitpakt. Het script is bij vlagen veel te geforceerd, staat het verhaal volledig in dienst van de laatste paar minuten, wat ook nog eens veel te voordehandliggend was en werken de humoristische momenten slechts bij vlagen. Toch weet DeVito wel een sfeertje te creëren dat de film goed past, al lag het tempo bij vlagen te laag. Stiller en Barrymore doen verder nauwelijks voor elkaar onder maar worden van het scherm afgeblazen door de sluwe Essel, die prima in haar rol past. Duplex oogt cinematografisch verder verzorgt met overzichtelijk camerawerk, geslaagde settings en redelijke opnamelocaties, maar oogt de prent als geheel tamelijk braaf. DeVito zoekt nauwelijks grenzen op en laat Duplex achter als een weliswaar degelijke, maar allerminst aansprekende productie.
3,0
[permalink] geplaatst op 14 februari 2010, 15:21 uurLeuke zondagmiddag film
Geen topper maar wel leuk
[permalink] geplaatst op 21 april 2010, 21:28 uurvr 30 april om 20.50 op 2BE
4,0
[permalink] geplaatst op 4 juli 2010, 13:42 uurToch erg leuk.
Gemiddelde hier is wat aan de lage kant, maar de film weet goed verrassend te vermaken.
Verder is het qua cast ook gewoon in orde. Ben Stiller zie ik niet altijd even graag maar past goed bij deze rol en Drew Barrymore doet het ook gewoon goed. En niet te vergeten het oude vrouwtje natuurlijk
Net aan 4*
3,0
[permalink] geplaatst op 9 mei 2011, 21:08 uur‘Overdreven maar vermakelijk’
Regie Danny DeVitto mocht wel enkele dingen aanpassen, want de film miste wel enkele dingen.En ook zo bij sommige scène die te overdreven zijn verder is deze film zeker niet slecht want als je om een humor film vraag kan je om deze zeker lachen.Het verhaal is erg leuk in elkaar gezet de rollen zijn leuk verdeelt en de casting is ook goed. 3,0*
3,5
[permalink] geplaatst op 7 juli 2011, 19:03 uurLeuke film en goed en verrassend einde.
Goed geacteerd en vooral het oude dametje deed het prima.
3,5 ster
3,0
[permalink] geplaatst op 8 juli 2011, 10:20 uur606 schreef:
Goed geacteerd en vooral het oude dametje deed het prima.
3,5 ster
Zo kennen we haar ook van Ali G In Da House

3,0
[permalink] geplaatst op 30 oktober 2011, 21:08 uurgeinig, met plezier gekeken.
3,5
[permalink] geplaatst op 22 november 2011, 18:38 uurGeweldige film, met veel plezier gekeken.. geen moment heeft ie mij verveelt.
3,0
[permalink] geplaatst op 13 maart 2012, 16:21 uurDuplex is een leuke ietwat zwarte komedie van regisseur Danny De Vito, die de film tevens inleidt en afsluit met een begeleidend praatje.
Stiller en Barrymore doen het niet onaardig in deze film. De ellende die ze hier over zich heen krijgen, wordt op een gegeven moment alleen maar groter, en stiekem is dat best lachen. Ook het omaatje met haar soms best vervelende neigingen is op sommige momenten best grappig.
In de tweede helft slaat de film een paar keer een onverwacht pad in, waardoor het toch net wat anders verloopt dan ik van tevoren had verwacht. De film heeft ook zijn mindere en flauwe momenten, maar vermaakt over het algemeen goed en is op sommige punten best origineel.
Niet heel bijzonder dus, maar best leuk.
3,0*
4,0
[permalink] geplaatst op 10 april 2012, 20:43 uurlaag gemiddelde , terwijl de film toch echt wel vermakelijk is.. van mij toch 4 sterren
3,0
[permalink] geplaatst op 11 april 2012, 10:59 uurShe's watching Riverdance. I didn't know people still watched Riverdance....
Dit was gewoon een vermakelijke film van Danny De Vito...
Het verhaal is in orde en er gebeuren genoeg leuke momenten zodat de film prima blijft om naar te kijken...
Ben Stiller en Drew Barrymore zijn ook prima gecast voor deze film en spelen hun rol ook goed,maar het is natuurlijk Eileen Essel die de show steelt als Mrs Connelly.
Ook de soundtrack is leuk en voegt zeker wat toe bij deze film...
3,0
[permalink] geplaatst op 27 april 2012, 7:34 uurIk vond dit een leuke film. Ik heb een aantal keer echt moeten lachen. Maar dan meer om gezichtsuitdrukkingen dan om de grap zelf. Ik let altijd op die kleine details, zoals stemverheffing, expressie enz. Dat is in een komedie zeer belangrijk. En kan voor mij een film maken of kraken. In deze film zitten hele goede kleine details op dat gebied. Het einde is ook zeer apart. Zeker de moeite waard, deze film.