• 18.113 nieuwsartikelen
  • 185.007 films
  • 12.869 series
  • 35.442 seizoenen
  • 653.722 acteurs
  • 201.194 gebruikers
  • 9.524.151 stemmen
Avatar
 
banner banner

Slumdog Millionaire (2008)

Drama / Misdaad | 120 minuten
3,94 6.391 stemmen

Genre: Drama / Misdaad

Speelduur: 120 minuten

Oorsprong: Verenigd Koninkrijk / India / Verenigde Staten

Geregisseerd door: Danny Boyle en Loveleen Tandan

Met onder meer: Dev Patel, Freida Pinto en Anil Kapoor

IMDb beoordeling: 8,0 (917.958)

Gesproken taal: Frans, Hindi en Engels

Releasedatum: 12 februari 2009

Plot Slumdog Millionaire

"What does it take to find a lost love?"

Het verhaal van Jamal Malik, een jong weeskind dat besluit deel te nemen aan de Hindi versie van het programma 'Who Wants to be a Millionaire'. Het hele land kijkt toe terwijl Jamal nog maar één vraag verwijderd is van de hoofdprijs. Tijdens de pauze van het programma gebeurt er echter iets waar Jamal niet op had gerekend; hij wordt gearresteerd, omdat de politie zeker weet dat hij de boel aan het oplichten is. Ze kunnen het niet geloven dat een straatjongen zoals hij zoveel kennis heeft. Vastberaden zijn onschuld te bewijzen vertelt Jamal verhalen over de krottenwijk waar hij samen met zijn broer opgroeide, de avonturen die ze beleefden, ontmoetingen met bendes en hij vertelt over zijn vroegere liefde. Elk hoofdstuk in zijn verhaal is een wonderbaarlijke sleutel naar het antwoord op elk van de vragen. Verwonderd over zijn verhalen vraagt de politie zich af wat een jongen als hij - zonder een schijnbaar verlangen naar rijkdom - op zo'n spelvertoning doet. Als de laatste vraag beantwoord moet worden krijgen ze, samen met ongeveer negentig miljoen kijkers antwoord op deze vraag...

logo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm stilllogo tmdbFilm still

On demand-aanbod

Externe links

Volledige cast

Acteurs en actrices

Older Jamal

Sergeant Srinivas

Vision Mixer

Older Latika

Police Inspector

Airport Security Guard

Reviews & comments


avatar

Gast

  • berichten
  • stemmen

Let op: In verband met copyright is het op MovieMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.
zoeken in:
avatar van Cinemaniak

Cinemaniak

  • 566 berichten
  • 513 stemmen

Erg goeie film, vond alleen een vergelijkbare film Cidade de Deus (City of God) veel beter. Maar ik snap wel de verschillende nominaties en prijzen van deze film.


avatar van Zeny

Zeny

  • 16 berichten
  • 45 stemmen

Ik vind dit absoluut geen feel good movie zoals ik een paar keer hierboven heb gelezen. Ik vond het een behoorlijk heftige film, dagen na het zien van de film ben ik er nog mee bezig geweest.

Het enige "feel good" aan deze film is het dansje op het einde (wat er uiteraard uit had gemogen, maar ach.. daar kan ik wel mee leven).

Deze film heeft een grote impact op mij achter gelaten.

8 Oscars weet ik niet, maar zeker een goede film.


avatar van Thorak

Thorak

  • 6360 berichten
  • 1934 stemmen

boomboompow schreef:

mooie film, maar of het 8 oscars verdient,, dacht het niet... the dark knight was de film van het jaar

Beide films verdienen geen oscars. Dan kan ik mijn vakantiefilms ook wel in gaan sturen...


avatar van Madecineman

Madecineman (moderator films)

  • 7484 berichten
  • 1719 stemmen

Off-topic berichten verwijderd.


avatar van Kilii

Kilii

  • 80 berichten
  • 0 stemmen

Dit is nu typisch zo'n "Feel-good-movie". Heb hem net gisteren gezien, en hij begint wat te vervelen na het eerste uur. Er wordt hier niet altijd rekening gehouden met kleine details, die soms heel belangrijk zijn; zeker in de ogen van een recencist. Bv.: Waarom praten ze zoveel engels in India ? En ook : Waarom is de presentator een Amerikaan. En hoe kan het in hemels naam dat al die Indi's engels verstaan en vlot kunnen spreken ??

-Casting : 4,0

De kinderen die de kinderen in de flashbacks spelen zijn echt slumdog-kinderen, vind ik wel intressant om te weten. Tevens ook mooi geacteerd van hen. Aan de rest van de cast was niets speciaal. Redelijk acteerwerk.

-Verhaal : 3,0

Zoals ik al zei: het is een feel-good-movie die zich niet al te veel zorgen maakt om details. Maar het blijft toch een mooi verhaal.

-Tijdsduur : 2,5

Zoals eerder vermeld, begon de film me te vervelen na het eerste uur. Hij werd soms ook wat langdradig.

-Idee van de film : 3,5

Het was een mooi idee, de film op te delen in flashbacks - politie kantoor - spelshow.

- Plot : 3,0

Soms raakte ik wat de draad kwijt, maar alles viel uiteindelijk op zijn plaats. Ik vond het ietwat vervelend dat hij wint. Ik had liever gezien dat hij stopte of verloor. Ja ik weet het ik klink grof. Maar toch hou ik niet zo van feel-good-movies.

-Conclusie

Uiteindelijk is het een goede film. Maar verdiend volgens mij toch iets minder oscars.

3,25*


avatar van rodneyVL

rodneyVL

  • 64 berichten
  • 84 stemmen

Bleh. Vreselijke film zonder enige spanning of een andere vorm van vermaak. Dat melodietje van "He-Hoh" de gehele tijd, je wordt er toch een partij moe van!

Als je je maar lang genoeg voor houdt dat deze film goed is, ga je het vanzelf geloven. Ook die triljoen oscars voor SM laten je dat uiteindelijk misschien zelf geloven.

Most overrated and boring movie of 2008.


avatar van rodneyVL

rodneyVL

  • 64 berichten
  • 84 stemmen

elmo4ever schreef:

Waarom is deze film zo gaaf?

A: Het staat geschreven. C: omdat er goeie acteurs zijn.

B: Omdat er veel voor betaald is. D: De film zet je aan het denken.

nr.1 film ooit gemaakt, film 00, film 2009!

Ik heb er van genoten!

Ik denk A Elmo! Als je maar genoeg aandacht aan iets besteedt in de media, wordt je vanzelf gepropgandaat!


avatar van MIME2000%

MIME2000%

  • 62 berichten
  • 56 stemmen

deze laat je zien dat je met levens ervaring genoegen kan nemen

zeer intressante film alleen vind jammer dat ze slumdog als idioot neerzetten maarje een goei film blift goeie film

mijn mening enige wat telt HA!

4^


avatar van Saaimen

Saaimen

  • 161 berichten
  • 156 stemmen

Goede film! Na alle verhalen eindelijk de tijd genomen om is te gaan kijken.... Absoluut geen verkeerde keuze, een goed verhaal over een jongen in de sloppenwijken vanaf jongs af aan gekeken en dan het punt waarbij hij de million dollar question krijgt..... De tijd vliegt voorbij, en ik vond hem totaal niet saai of langdradig worden. Het minpuntje aan de film is dat deze toch wel een beetje voorspelbaar is.

Bij de meningen over zoveel oscars sluit ik mij aan, dat vind ik ook echt overdreven. Al helemaal omdat ik City of God veel beter vond als deze film, en ik proefde wel absoluut hetzelfde sfeertje.. Daarmee bedoel ik jongen in sloppenwijk, ook verhaal van jongs af aan... Ook ze vrienden en vijanden... Tsjah, doe mij dan echt 100x liever Cidade de Deus !!


avatar van cornelis

cornelis

  • 4744 berichten
  • 682 stemmen

MIME2000% schreef:

dat ze slumdog als idioot neerzetten


avatar van Vinokourov

Vinokourov

  • 3143 berichten
  • 2909 stemmen

Niet helemaal de topper, waar ik vooraf op gehoopt had. Het Weekend Miljonairs-element is origineel gevonden, maar het omhullende verhaal er heen is toch wel een beetje corny en ook met foutjes (Weekend Miljonairs is natuurlijk nooit live). Het had wel wat mooie momenten, zoals met dat poepgat en die scene, waarbij Salim en Jamal de trein nèt halen, maar Latika niet.

Wat me nog het meest irriteerde was het feit dat een aantal scenes te overdreven flitsend met schuinhangende camera's opgenomen zijn. Was nergens voor nodig in zo'n film als dit. Bij nader inzien ben ik nog erg royaal met mijn cijfer, maar goed.


avatar van Mezelf

Mezelf

  • 288 berichten
  • 204 stemmen

Even voor iedereen die hem op DVD wil..

Hij is nu voor 4,99 bij de ALDI !!

Ik schrok ervan, heb hem meteen gekocht..

Binnenkort maar bekijken.,


avatar van katjaken

katjaken

  • 20 berichten
  • 10 stemmen

Leuke film, mooi verhaal. Een aangenaam namiddagje TV kijken.

Meer moet dat niet zijn


avatar van Freckles

Freckles

  • 488 berichten
  • 544 stemmen

De film begint interessant, en eindigt ook interessant.

Want de hele film lang blijft ie de spanning erin houden.

De film geeft een prachtig beeld van Mumbai en India met prachtige Indiase muziek en locaties.

Het verhaal is teder en dramatisch en de wendingen zijn zeer goed.

Acteer werk is overtuigend, maar kan soms ook wel wat beter.

Ondanks dat is de film absoluut de beste van z'n jaar en komt hij in m'n top 10!


avatar van Muggsy

Muggsy

  • 195 berichten
  • 0 stemmen

Het spirituele kantje was er teveel aan. Heel zoetsappig allemaal in een verhaal over een regio waar het helemaal niet altijd zonnegeur en maneschijn is. De wijze waarop alles verteld werd zorgde er ook niet meteen voor dat ik in het verhaal werd gezogen. De liefdesrelatie waar alles leek om te draaien werd naarmate de film vorderde ook wat saai en onrealistisch.


avatar van Nand

Nand

  • 350 berichten
  • 279 stemmen

Het verhaal is op een heel interessante manier naar voren gebracht! Een aanrader voor iedereen.

4*


avatar van Sjoerdow

Sjoerdow

  • 1006 berichten
  • 1304 stemmen

Goeie film.

Al kon ik het één en ander wel zien aankomen.

Nergens écht verassend.


avatar van Dardan

Dardan

  • 51 berichten
  • 255 stemmen

Een leuke sensatiefilm maar daar blijft het ook bij. Het verhaal/plot is op zich goed maar bij momenten sterk overdreven, de acteerprestaties vallen goed mee. Als er dan nog elementen als liefde, lot en religie toegevoegd worden wordt voor mij wat cliché en bij momenten zelfs saai.

Op zich een leuke film om gezien te hebben met een paar erg sterke scènes, maar dit is ver van een wereld-film... Uiteindelijk blijft er een goed liefdesverhaal over, jammer, want met deze plot kon er wat mij betreft véél meer gebracht worden.


avatar van Psolitsa

Psolitsa

  • 361 berichten
  • 140 stemmen

Ja..deze film heeft mij zeker verrast.

Mijn man had hem gedownload dus ik dacht: ach..why not try it.

Ik dacht dat het een ontzettende actiefilm zou zijn maar..

Wauw...mooi verhaal, leuk ook dat de hoofdpersoon in Skins speelt. Kent iemand dat?

In ieder geval..een enigzins dramatische, mooie, romantische, maar ook sterke film die blijft boeien!


avatar van S3MMY

S3MMY

  • 21 berichten
  • 72 stemmen

gewoon top


avatar van Joeri_000

Joeri_000

  • 244 berichten
  • 648 stemmen

Sjoerdow schreef:

Goeie film.

Al kon ik het één en ander wel zien aankomen.

Nergens écht verassend.

Ik zag het dansje aan het einde anders niet aankomen...

Wat een giller was dat !!!


avatar van Chucky92

Chucky92

  • 1688 berichten
  • 378 stemmen

Vond het een erg goede film. De film begon ook heel erg sterk maar op het eind vond ik het een beetje te 'gangster' en iets teveel een Disney einde. Zonder dat zoetzappige einde zou het zowiezo ee 4,5 zijn. Ik vind ook dat het einde niet echt past bij de film.


avatar van zamna

zamna

  • 37 berichten
  • 448 stemmen

Gezellige film maar weinig speciaal. Het verhaal is zo voorspelbaar en clichématig als de gemiddelde vtm-film. Nuja, er zitten mooie beelden in en de muziek is ook niet slecht. Dus kan je de film onmogelijk naar de prullenmand verwijzen.


avatar van Sjoerdow

Sjoerdow

  • 1006 berichten
  • 1304 stemmen

Nu ik er zo bij na denk.....8 oscars is belachelijk veel voor een film met zo'n simplistisch script.


avatar van lykathea

lykathea

  • 1872 berichten
  • 684 stemmen

Sjoerdow schreef:

Nu ik er zo bij na denk.....8 oscars is belachelijk veel voor een film met zo'n simplistisch script.

Het één heeft maar heel weinig met het ander te maken; 12,5% om precies te zijn.


avatar van LinkVink

LinkVink

  • 166 berichten
  • 0 stemmen

Sjoerdow schreef:

Nu ik er zo bij na denk.....8 oscars is belachelijk veel voor een film met zo'n simplistisch script.

Wat is er dan zo simpel aan? Buiten de cliché liefdesverhaaltje (met nadruk op tje!)


avatar van kuk

kuk

  • 641 berichten
  • 674 stemmen

Ach het is toch ook vrij simpel. Het is zit stoer in elkaar en kijkt lekker weg, maar om dit nou een indrukwekkend/knappe filmprestatie te noemen.


avatar van Nelusje

Nelusje

  • 225 berichten
  • 2254 stemmen

Ik was er echt van onder de indruk en dat ben je toch niet meer zo snel na het zien van zoveel films. Het verhaal, de verfilming en het goede beeld wat het schept van Bombay vond ik indrukwekkend!


avatar van Justinw

Justinw

  • 5378 berichten
  • 1803 stemmen

Slechte herziening, heb hem net gezien in de bioscoop via school. De 3e keer dat ik hem zag, en hij is van 3.5 naar 3 en nu naar een 1,5 gegaan.

Het concept is allemaal leuk en aardig. En de uitvoering ook wel. Maar als je z’n sloom kijkende acteur de hoofdrol laat spelen. Ook slaat de film op realistisch gebied flink de plank mis. Een “kasteloze” oftewel een onaanraakbare zal nooit bij een Callcenter werken. Dit is al te hoog voor z’n iemand. En ook de vraag met het What weapon does Lord Rama hold in his right hand? , en dat hij dan een traumatische gebeurtenis meemaakt, en er om de hoek iemand staat die verkleed is als een heilige.Kom op zeg, veel te geforceerd. En over de ondervraging nog niet eens te spreken.

Er zijn ook pluspunten. Zoals de de scene waar de kinderen over de daken rennen, is prachtig. Ook de scene op de trein met M.I.A – Paper Planes is mooi. Maar voor de rest was ik me vaag aan het ergeren.

Boyle dacht waarschijnlijk we stoppen er wat arme sloebers/bedelaars in om medelijden te wekken. En het lukt ook nog. Hoe kon hij dit maken na “Trainspotting”.We geven het ook nog een vleugje romantiek in de vorm van een zielig meisje. Het cliché einde is ook weer lekker op z’n Hollywoods. Nee, het was geen beste herziening. En dit maakt het tot weer z’n film die lekker overgewaardeerd is in de Top 250.

1,5* Na een zeer slechte herziening.


avatar van MarkFish

MarkFish

  • 1097 berichten
  • 1545 stemmen

Mooi verhaal, goede film. Dev Patel acteert best goed, maar hoeft ook geen rare fratsen uit te halen voor deze rol. Die presentator is ook lekker fout, goed gecast.

Mooie formule om de soort van India cultuur-geschiedenisles naast de spanning van het spelverloop in de tv-show te zetten.

Beetje jammer dat die best wel goeie acteurs uiteindelijk allemaal gaan dansen. Staan ze daar met serieuze gezichten van die simpele, over the top, typische Bollywood volksdansjes uit te voeren. Lachwekkend bijna.

Als je echt wilt lachen, moet je eens naar onderstaande kijken.

YouTube - Benny Lava...(WITH LYRICS) Halarious