The Man from Earth (2007)
Alternatieve titel: Jerome Bixby's The Man from Earth

484 stemmen | gemiddelde 3,32
Verenigde Staten
Drama /
Mystery87 minuten
geregisseerd door
Richard Schenkmanmet
David Lee Smith,
Richard Riehle en
John BillingsleyEen onvoorbereid afscheidsfeest voor Professor John Oldman wordt een geheimzinnige ondervraging. De terugtrekkende geleerde openbaart namelijk aan zijn collega's dat hij onsterfelijk is en hij de aarde voor al meer dan 14.000 jaar bewandeld heeft.
3,0
[permalink] geplaatst op 23 januari 2011, 22:07 uurOuwehoer film die je best meesleept en geloofwaardig wordt. Ik vind het alleen vreemd waarom er geen professor even vraagt of hij zijn verhaal kan onderbouwen met een paar simpele fotootjes (uit het recentere verleden dan).
[permalink] geplaatst op 28 januari 2011, 22:23 uuraparte en byzondere film.
Een paar acteurs, in een apart verhaal dat zich over de tijd van de film heen rustig uitrolt met een beetje een vreemd eind.
Een film die het moet hebben van het verhaal dus, het acteren was rederlijk van de meeste, minder goed van sommige, maar toch blijf je kijken. Je wilt toch weten wat er verder nog komt en hoe het afloopt.
Dit maakt de film boeiend ( al is dat misschien er een iets te sterk woord voor ) of laat ik anders interessant zeggen. Toch best knap gedaan en ondanks dat het misschien niet zo'n diepgaande film is, zou ik hem toch wel aanraden.
3*
3,0
[permalink] geplaatst op 8 februari 2011, 16:07 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenOntzettend interessant gegeven natuurlijk. Duidelijk is ook dat dat alles is waar deze film om draait. Op visueel gebied is het alsof je naar een lange, diepzinnige aflevering van As the World Turns zit te kijken. Ook de acteurs komen niet altijd even sterk uit de hoek en de groep is een en al stereotype. Een biker, een grapjas, een excuusneger, een Christen, etc. Ondanks dat alles weet The Man From Earth flink te boeien. Na een tijdje let je minder op het karige uiterlijk van de film en waan je je een deelnemer in de discussie. Toch blijft dit een FILM, het hele concept leent zich misschien beter voor een boek. Ook vond ik het jammer dat aan het einde bevestigd wordt dat John inderdaad de waarheid heeft verteld, door middel van die knullige confrontatie met zijn vader.
3.0*
4,0
[permalink] geplaatst op 8 maart 2011, 16:56 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenNaar wat ik hieronder lees wordt deze film schijnbaar nogal geprezen door de Darwinisten. Ik behoor niet tot die groepering maar heb toch ongekend genoten van deze film.
Een vrij simpele setting, niet al te bijzondere acteurs en een bizar plot.
Vanaf het moment dat John Oldman een boekje open doet over zijn 14.000-jarig bestaan heb ik met een dikke grijns naar het beeldscherm lopen staren. Vooral het verhaal over de bijbel getuigd (wat mij betreft) van grootse onzin maar is natuurlijk alles behalve onvermakelijk.
Het einde, de vader zoon relatie, was wat flauw en wat mij betreft niet meer nodig.
Voor een B-film met B-acteurs (dat laatste straalt er helaas wel vanaf) blijft deze film zijn complete speelduur apart, flauw maar onwijs interessant en grappig.
Ik kan niet anders dan 4 hele sterren geven!
3,0
[permalink] geplaatst op 24 mei 2011, 22:00 uurRedelijke onderhoudende film. Was niet super maar het hield me wel aan de buis gekluisterd.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 juli 2011, 12:44 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHalverwege dacht ik, kap er mee maar toch maar doorgekeken.
Ik vond alleen de reacties van z'n collega's wat onnatuurlijk, vooral het feit dat sommigen zo kwaad werden...
Na de onthulling dat hij voor Jezus doorging, werd het wat grappiger.
Wel een geinig concept achteraf, maar had wat meer vaart en spanning in gemogen om het geheel wat boeiender te houden. Zou inderdaad net zo goed een toneelstuk kunnen zijn...
3,0
[permalink] geplaatst op 9 januari 2012, 15:30 uurRedelijke film, had veel beter gekund. Bijv. door het gebruik van flashbacks en meer het leven van de man te laten zien.
3*