Tau Ming Chong (2007)
Alternatieve titels: The Warlords, Warlords

330 stemmen | gemiddelde 3,31
China / Hongkong
Actie /
Drama126 minuten / 110 minuten (internationale versie)
geregisseerd door
Peter Chanmet
Jet Li,
Andy Lau en
Takeshi KaneshiroIn 1850 start de Taiping revolutie, wanneer 430 miljoen Chinezen genoeg hebben van de onderdrukking onder het bewind van de Qing-dynastie. Een 10-jaar durende burgeroorlog is het gevolg. Pang Qingyun is een generaal die strijdt tegen de Qing-legers en die tracht gouverneur te worden. Hij en zijn twee bloedbroeders, de rebellen Zhao Er-Hu en Zhang Wenxiang, strijden zij aan zij en bevrijden hele dorpen van de Qing-legers. Maar de karakters van de mannen verschillen teveel en Pang Qingyun gaat te ver als hij zijn doel wil bereiken waardoor er onschuldige slachtoffers vallen. Hierdoor valt hun bloedbroederschap uiteen.
2,5
[permalink] geplaatst op 26 januari 2011, 20:51 uurEen van de coolste vechtscenes die ik in zo,n chinese film heb gezien.
Verder vond ik er niet heel veel aan. Vond het veel te langdradig. Ook zat ik te wachten op een coole eindbattle, die normaal gesproken bij zulke films zit, maar die kwam niet. Het word naar het einde dus eigenlijk steeds saaier en je geduld word voor niks op de proef gesteld, want er komt niets meer!
4,5
[permalink] geplaatst op 22 februari 2011, 11:20 uurIk snap echt niet waarom iedereen er zoveel kritiek op heeft? Ik vind het echt super gedaan!
Mooi geacteerd, mooie vechtscenes!
Jet Li is zoals altijd ook weer super! Je kunt goed meeleven met de rollen die ze spelen.
Echt een plaats in mijn top 10 waard!
4,0
[permalink] geplaatst op 28 april 2011, 19:38 uurEcht wel goed meegevallen oorlogsdrama. Bij momenten zelfs episch te noemen.
Bovenal een goed verhaal over vriendschap, verraad, liefde m.a.w. het emotionele aan de ene kant en de harde realiteit van de oorlog aan de andere kant.
Ik vond het een meeslepend verhaal dat me nergens verveelde. Misschien dat de belegering van Suhzao(?) wat lang duurt maar irriteren doet het absoluut niet. Die scènes laten perfect het mentale aspect van de oorlog zien.
Het einde vond ik trouwens ook erg sterk. Het "eindbattle" dat sommigen zo graag wilden zien heb ik alleszins niet gemist.
Sterk geacteerd ook. Jet Li (die hier erg goed een arrogant personage neerzet) en Andy Lau doen het prima, maar Takeshi Kaneshiro vond ik het best. Hij had trouwens ook een interessant personage, een kruising tussen de rationele, harde Jet Li en de emotionele Andy Lau.
Mooi gefilmd ook. De gevechten waren net wat minder dan ik er van verwacht had, maar slecht wordt het niet. Iets te veel gebrul hier en daar en soms wat te dramatisch willen zijn. Voorts wat ik van een Aziatisch oorlogsdrama verwacht.
Een stevige 4* voor een sterk oorlogsdrama.
3,5
[permalink] geplaatst op 11 mei 2011, 11:26 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenGrappig om Jet Li eens in een totaal andere rol te zien als dat ik van hem gewend ben! Sowieso geen echte 'goedzak' te vinden in deze film.
Boodschap van de film lijkt te zijn: 'Krijgsheer zijn is helemaal niet leuk!'
Indrukwekkend en vaak spectaculair in beeld gebracht en met verve geacteerd. Wat betreft locaties en rekwisieten kijk je ook je ogen uit. Verder een sterk verhaal.
Prima film.
4,0
[permalink] geplaatst op 6 juni 2011, 2:15 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEcht een mooi verhaal, met veel emotie, regelmatig bloederige strijdtaferelen, vriendschap, bloedbroederschap, eer, persoonlijke ambitie en ook verlies van eer en van persoonlijke waarden. De opkomst van niets (van Pang) naar goeverneurschap en de ondergang weer terug naar niets was interessant weergegeven. In de tussentijd was wel iets bereikt voor het vaderland, namelijk het verslaan van de rebellen.
Ook een film met een goed inzicht in machtsstructuren die boven het individu uitgaan, ongeacht de prestaties of ambities. Vooral de macht en houding van de Raad vond ik steeds dreigend overkomen.
De film zat sterk in elkaar, ik voelde spanning van begin tot eind.
3,0
[permalink] geplaatst op 7 november 2011, 14:38 uurMooi verhaal met ruimte voor persoonlijke problemen en afwegingen en het grote geheel. De sfeer in de film vind ik erg mooi. Heeft wat weg van Braveheart al vind ik die beter. Groot nadeel; Ik heb de nagesynchroniseerde versie gezien, tot mijn teleurstelling was op de gehuurde DVD de originele Chinese versie niet aanwezig. Kost punten..
3*
4,0
[permalink] geplaatst op 23 december 2011, 13:09 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenRemember my face, so you can seek vengeance in the next life
Gisteravond had ik nog zin in een filmpje en vermits ik zo'n enorme kijkachterstand heb (zo'n 200 films) werd het dus een DVD. The Warlords was een film die ik een tijd geleden voor nog geen 3 euro in de 5 voor 10 euro actie had gekocht maar dus nog altijd niet aan was toe gekomen. Waarom weet ik eigenlijk niet want ik kan dit soort Aziatische epossen altijd wel waarderen (Shaw Brothers!) maar ik heb soms last met het ten volle ten begrijpen. Toch, The Warlords leek me een film die de poging wel waard was.
En toch had ik het hier weer zitten want het begin kwam weer erg onduidelijk op me over. Al die Aziatische types lijken op elkaar en ik had dan ook moeite om het verhaal ten volle mee te hebben. Gelukkig betert dit meestal wel na een tijd en kun je op den duur genieten van het boeiende verhaal. En dat is hier zeker het geval want The Warlords is een enorm boeiend verhaal over eer, moed en broederschap. Nu kan ik dit soort films waarin vriendschap en broederschap centraal staan altijd wel waarderen maar Chan weet het op een enorm meeslepende manier te brengen. De relatie tussen de drie broeders wordt interessant neergezet en vooral de manier waarop Pang Qingyun meer en meer corrupt geraakt is schrijnend. Dit zorgt dan ook voor een aantal indrukwekkende scènes (vooral wanneer de 4000 gevangenen beestig worden afgemaakt) die ervoor zorgen dat dit een waar spektakel wordt. De opbouw naar de climax wordt al erg sterk neergezet maar ook de climax zelf waar Er-Hu het tegen Qingjun opneemt is erg sterk. Chan weet op alle manieren de sfeer van de Shaw Brothers films van weleer terug op te roepen en doet dit dan ook op een betere manier dan Lee met Three Kingdoms die een jaar later gemaakt zou worden. Visueel ziet dit er trouwens ook erg sterk uit. De veldslagen worden bloederig overtuigend neergezet maar de man-op-man gevechten zien er mooi gemaakt uit. Geen al te hoog wuxia gehalte dus dat is sowieso een pluspunt.
Grotendeels onbekende cast voor mij, ik ben dan ook niet enorm goed mee met de Aziatische cinema maar Jet Li doet natuurlijk een belletje rinkelen. Nog niet zo enorm veel van hem gezien in de hoofdrol maar hier is hij wel erg goed. De evolutie die hij doormaakt als gebroken generaal gaat hem erg goed af. Moet dringend maar eens wat meer van hem gaan zien. Naast Jet Li kwam er een ander gezicht me ook bekend voor en dat is Andy Lau die de hoofdrol zou gaan spelen in bovenstaande Three Kingdoms. Daar was hij al erg sterk en dat is hier niet anders. De relatie tussen hem en Jet Li worden heerlijk neergezet en vooral de climax geeft dan ook kippenvel. Takeshi Kaneshiro komt minder in beeld dan zijn twee broeders maar dat betekent niet dat hij slecht is, verre van zelfs. Het uiteindelijke gevecht met Li is verbluffend maar het is vooral slikken wanneer hij zelfs zo ver gaat dat hij de vrouw vermoordt. Erg sterk gespeeld van de drie acteurs.
Een stuk beter dan ik had verwacht. Ik had gedacht dat dit wel een degelijk filmpje ging zijn maar niet dat dit zo goed ging zijn. Het verhaal is boeiend, de cast is erg sterk en visueel ziet dit er echt aantrekkelijk uit. Moet maar eens wat meer van Li en Chan gaan zien want dit spreekt me wel aan.
4*
4,5
[permalink] geplaatst op 31 januari 2012, 13:02 uurLogisch, maar toch wel jammer. Tijdens mijn studie geschiedenis hebben we praktisch niets gedaan met de geschiedenis van China. Behalve dan Mao Zedong’s grote stap voorwaarts. Dat stond in het kader van de koude oorlog, maar de rest heeft eigenlijk helemaal geen invloed op de Europese geschiedenis. Ik kijk graag naar historische films uit Azië. Met alle keizerlijke dynastieën krijg ik toch de indruk dat ik vrij veel gemist heb. Aan de andere kant gaan de meeste films toch over de opkomst en eventuele ondergang van een belangrijke veldheer.
The Warlords gaat, zoals de titel al suggereert, over niet een, maar meerdere bevelhebbers. Het mag dan geen origineel verhaal zijn en het einde is sowieso niet bepaald verrassend, maar toch is het een bijzonder geslaagde films. Aziaten houden er een veel oprechtere manier van loyaliteit en vriendschap op na dan in het westen en bovendien een beter gevoel voor ceremonie. Jet Li komt in elk geval veel beter tot zijn recht dan in Amerikaanse films. Hier blijkt dat hij wel degelijk kan acteren in plaats van vaak het bekende typetje neerzetten. De film valt verder in positieve zin op door de goede veldslagen. Vooral degene halverwege het verhaal, waarin Pang zich voor het eerst weer moet bewijzen tegenover de keizer. Het ligt verder in de lijn der verwachting dat het bloedbroederschap tussen de drie beproefd wordt. Het verloop is daarom weinig verrassend, maar wel interessant weergegeven.
Jammer dat The Warlords hier nog erg weinig stemmen gehaald heeft. Het is geen heel ingewikkelde film en naar mijn idee best geschikt voor een groot publiek.