Genre: Drama / Romantiek
Speelduur: 150 minuten
Alternatieve titel: Sophie's Keuze
Oorsprong:
Verenigde Staten / Verenigd Koninkrijk
Geregisseerd door: Alan J. Pakula
Met onder meer: Meryl Streep, Kevin Kline en Peter MacNicol
IMDb beoordeling:
7,5 (56.641)
Gesproken taal: Duits, Engels, Frans, Pools, Russisch en Tsjechisch
Releasedatum: 21 april 1983
On Demand:
Bekijk via Pathé Thuis
Niet beschikbaar op Netflix
Niet beschikbaar op Videoland
Niet beschikbaar op Prime Video
Niet beschikbaar op Disney+
Niet beschikbaar op Google Play
Niet beschikbaar op meJane
Plot Sophie's Choice
"Between the innocent, the romantic, the sensual, and the unthinkable. There are still some things we have yet to imagine."
Sophie is een overlevende van de concentratiekampen van de Nazi's. Ze heeft haar zin in het leven terug weten te krijgen met dank aan Nathan, een sprankelende maar labiele Amerikaanse Jood die geobsedeerd is door de Holocaust. Ze raken bevriend met Stingo, een jonge Amerikaanse schrijver die nieuw is in New York. Maar het geluk van Sophie en Nathan wordt bedreigd door hun verleden.
Externe links
Acteurs en actrices
Zofia "Sophie" Zawistowski
Nathan Landau
Stingo
Yetta
Morris Fink
Lillian Grossman
Polish Professor
Librarian
Dr. Blackstock
English Teacher
Reviews & comments
Skylar_Malfoy
-
- 190 berichten
- 78 stemmen
Mooie film...
Duurt een tijdje voordat het interessant wordt. Het moment dat ze moest kiezen is indrukwekkend.
Erg goed acteerwerk.
amme-iim
-
- 45 berichten
- 126 stemmen
Wauw! Het 1e gedeelte van de film is niet zo boeiend maar het 2e deel is fantastisch!
Meryl Streep speelt hier echt goed! Ik vind het ook een goed verhaal. het is gewoon niet normaal om iemand zo'n keuze te laten maken. ik heb dan ook echt vreselijk gehuild bij deze film. zeker 1 van mijn favorieten.
4*
Moi1973
-
- 41 berichten
- 57 stemmen
Zeer aangrijpend. Natuurlijk speelt Meryl hier geweldig in. Die scene waar haar kinderen worden afgepakt is bijna te aangrijpend om nog eens af te spelen. (dus dat doe ik dus ook niet)
amme-iim
-
- 45 berichten
- 126 stemmen
Zeer aangrijpend. Natuurlijk speelt Meryl hier geweldig in. Die scene waar haar kinderen worden afgepakt is bijna te aangrijpend om nog eens af te spelen. (dus dat doe ik dus ook niet)
Ik heb ook gelezen dat Meryl deze scene 1x heeft gelezen en in 1x heeft opgenomen, omdat ze hem te aangrijpend vond.
Schoppie60
-
- 25 berichten
- 19 stemmen
Ik hebe deze film zeker 10 maal gezien. De laatste scenes uit de film zijn voor mij het meest aangrijpend en tegelijk wonderbaarlijk mooi, onvoorwaardelijke liefde.....tot de dood ons NIET scheidt.
De beste film die Streep uit gemaakt heeft. Ik heb hem nu eindelijk met Nederlandse ondertitel op dvd, dus dat wordt wéér kijken. De videoband was nu echt op.
hloo
-
- 2 berichten
- 11 stemmen
vind het eind ook het meest aangrijpend, meer nog dan de keuze van Sophie. Prachitg dat accent van Streep ook, bijna net zo mooi als dat in out of Africa. prachtige film
Elineloves
-
- 24073 berichten
- 3642 stemmen
Mooie, gevoelige film die mij elke keer blijft ontroeren. Prachtig neergezet, goed geacteerd en zeer aangrijpende gebeurtenissen maken dit een top film.
Greeneyelady1
-
- 406 berichten
- 0 stemmen
Morgen ga ik m absoluut kijken.. Ik ben benieuwd.. !!
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Morgen ga ik m absoluut kijken.. Ik ben benieuwd.. !!
Stephanovic
-
- 301 berichten
- 807 stemmen
waardeloze film!1
Waardeloze reactie, zeg dan niks.
Stephan
-
- 7934 berichten
- 1397 stemmen
Jou kennende ga je hier helemaal voor. Tissues erbij?
Tommy The Cat
-
- 102 berichten
- 161 stemmen
Op herdenkingsdag wil ik herinnerd worden aan de gebeurtenissen die niet vergeten mogen worden. Voor mij spelen films daarin een belangrijke rol.
Ondanks dat Sophie's Choice weinig visuele oorlogsbeelden vertoont, heeft het een hele diepe indruk op mij gemaakt aangaande de emotionele impact van de holocaust.
Sutherland
-
- 676 berichten
- 1075 stemmen
Had van te voren een ander soort film verwacht. Meer een film over de oorlog zelf, maar het ging om het verhaal van Sophie, over wat zij heeft meegemaakt in de oorlog en vooral hoe ze haar leven nu leidt. Ik vond alle 3 de personages goed gecast, waarbij Kevin Kline voor mij de kroon spande.
Eén ding wat ik me nog wel afvroeg; op en gegeven moment zegt Nathan tegen Sophie in het bij zijn van Stingo "We gaan dood". Wat bedoelde hij hiermee? Wisten ze allebei al dat ze zelfmoord zouden gaan plegen?
Verder een mooi uitgewerkt drama.
4*
Elegy
-
- 72 berichten
- 141 stemmen
De film was erg langdradig, maar ondanks dat wisten de karakters toch te boeien. Je zag dat zowel Sophie als Nathan een verhaal met zich mee droegen.
Het tweede deel vond ik erg heftig, wanneer je Sophies verleden te horen krijgt..
Wanneer Sophie haar keuze maakt, hoor je het kind gillen.. die gil gaat door merg en been.
erg indrukwekkend.
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Prachtig acteerwerk van Streep.
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Grrr...had hem deze week opgenomen van NED2, maar het einde ontbrak doordat er voorafgaand een extra journaal was (ik vermoed omwille van de paniekaanval in Amsterdam). Echt zonde, want nu heb ik de clou van de film gemist... 
rose
-
- 2280 berichten
- 0 stemmen
Grrr...had hem deze week opgenomen van NED2, maar het einde ontbrak doordat er voorafgaand een extra journaal was (ik vermoed omwille van de paniekaanval in Amsterdam). Echt zonde, want nu heb ik de clou van de film gemist...
Jawaddedadde
-
- 5348 berichten
- 2196 stemmen
Wel, ik kwam net aan het stuk dat Sophie vertelde dat ze bij aankomst in Auschwitz moest kiezen tussen haar kinderen (wellicht de verklaring van de titel?). Ik denk dat het laatste wat die Duitse soldaat tegen haar zei was dat ze Poolse was, niet Joodse, dus dat ze dat "privilege" had...En toen stopte de opname. Erg jammer, want ik had het gevoel dat dit net het summum van de film ging worden.
Ik weet niet of er nog veel achterkomt. Zal hem hopelijk ooit nog wel een keertje zien (of kopen), want vond het tot dan toe een prima film!
Keutul
-
- 301 berichten
- 1174 stemmen
Ik heb een groot deel van de film gezien, maar was te moe en ben naar bed gegaan. Ik blijf me wel steeds afvragen hoe het verder zou gaan al lijkt het einde me vrij voorspelbaar.... Ik neem aan dat zij hem verlaat en met de ander verder gaat na een boel gebeurtenissen...... maar ja ik zal dus niet weten of het klopt...
JTV-kijker
-
- 1071 berichten
- 2033 stemmen
Een film die blijft boeien tot het einde. Ik heb toch een traan moeten wegpinken tijdens dat hartverscheurende moment dat ze moeten kiezen tussen haar dochtertje en haar zoon. Hoewel ik het al een tijdje zag aankomen dat het ging gebeuren, gaat er toch een rilling door je hele lichaam als je dat dochtertje hoort huilen.
Fantastische film, maar tegelijkertijd hartverscheurend.
fappie
-
- 2688 berichten
- 2005 stemmen
Mooie en aangrijpende film. Mooie wendingen ook
. Streep deed het echt geweldig. Ze sprak al die talen vloeiend (voor zover ik weet).
dikke 4,0
Rosicky
-
- 1436 berichten
- 1709 stemmen
Mooi drama met de nodige emoties. De verschrikkingen van de holocaust worden op een wat minder visuele manier getoond en dat is ook wel eens lekker. Acteerwerk is prima. Grootste nadeel is dat de film toch wel wat traag is en te lang duurt.
mer1973
-
- 373 berichten
- 7847 stemmen
Mooi drama dat zich niet richt op WOII, maar op de nasleep van een overlevende uit het concentratiekamp.
Hulde aan Meryl Streep.
Na herziening een halfje erbij.
Kisje
-
- 970 berichten
- 1190 stemmen
Voor mij was de film iets te langdradig, al was hij daarom niet saai. Een interessant en niet-alledaags verhaal over WOII.. Prachtige vertolking van Streep, en hierbij mogen we Kline ook niet vergeten.
4*
bozzy
-
- 2161 berichten
- 670 stemmen
Het was een lange zit maar was het kijken zeker waard.
vond hem een beetje traag op gang komen maar uiteindelijk word je helemaal meegezogen door de mooi vertolkte rollen van de acteurs.
Het einde daar word je wel even stil van.
Sergio Leone
-
- 4501 berichten
- 3182 stemmen
Langdradig oorlogsdrama.
Langdradig omdat enkel de scènes van Sophie in Auschwitz wisten te boeien. Die zijn best fraai geschoten en komen rauw over.
Helaas blijft het bij die enkele scènes. Het soort driehoeksrelatie dat de "vrienden" hebben, komt ongeloofwaardig over. Ik voelde ontzettend weinig genegenheid tussen hen.
De film slaagt er absoluut niet in (het grootste deel van) zijn 150 minuten te boeien, en da's een grote zwakte.
Dat is spijtig gezien het acteerwerk. Da's best goed. Meryl Streep roept wel bewondering op gezien haar mentaal en fysiek veeleisende rol. Kevin Kline (vader van Michael Fassbender ofzo? Wat een gelijkenis.) doet het goed, vooral in zijn woede-uitbarstingen. Kevin MacNicol heeft slechts weinig uitstraling, en ook qua acteren zelf komt hij hier het minst goed uit.
Zoals gezegd zien de Auschwitz-scènes er confronterend uit. Het appartement zag er spuuglelijk uit, en ik persoonlijk vind het een 'ongelukkige' beslissing van de regisseur om het zo overdreven druk, kitscherig te maken. Het is gewoon lelijk om naar te kijken en zodus ontbrak het ook aan sfeer (in die appartement-scènes).
Ondanks de goeie acteerprestatie van Meryl Streep, heb ik te veel op de klok moeten kijken.
2
K. V.
-
- 4454 berichten
- 3834 stemmen
Het eerste uur viel wel wat tegen. Er zat niet veel vaart in het verhaal, maar gelukkig veranderde dit eenmaal ze over het concentratiekamp begon met de nodige flashbacks.
Over de acteerprestaties absoluut geen slecht woord, vooral Meryl Streep speelde sterk.
Jammer van het eerste uur, maar ben toch blij dat 'k deze eens heb gezien, al is het wel niet echt een film dat 'k nog eens terug hoef te zien.
Bekijk ook

The Deer Hunter
Oorlog / Drama, 1978
1.077 reacties

Ordinary People
Drama, 1980
110 reacties

Trade
Misdaad / Drama, 2007
242 reacties

The Bridges of Madison County
Drama / Romantiek, 1995
158 reacties

Missing
Drama / Mystery, 1982
41 reacties

Frances
Drama, 1982
9 reacties
Nieuwsbrief MovieMeter
Het laatste film- en serienieuws per e-mail ontvangen?
Populaire toplijsten
- Top 250 beste films aller tijden
- Top 250 beste sciencefiction films aller tijden
- Top 250 beste thriller films aller tijden
- Top 250 beste familie films aller tijden
- Top 250 beste actie films aller tijden
- Top 100 beste films van de laatste jaren
- Top 100 beste films op Netflix
- Top 100 beste films op Disney+
- Top 100 beste films op Pathé Thuis
- Top 50 beste films uit 2020
- Top 50 beste films uit 2018
- Top 50 beste films uit 2019
- Top 25 beste films in het Nederlands
Corporate & Media
Realtimes Network
Innovatieweg 20C
7007 CD, Doetinchem, Netherlands
+31(315)-764002
Over MovieMeter
MovieMeter is hét platform voor liefhebbers van films en series. Met tienduizenden titels, die dagelijkse worden aangevuld door onze community, vind je bij ons altijd de film, serie of documentaire die je zoekt. Of je jouw content nou graag op televisie, in de bioscoop of via een streamingsdienst bekijkt, bij MovieMeter navigeer je in enkele klikken naar hetgeen dat voldoet aan jouw wensen.
MovieMeter is echter meer dan een databank voor films en series. Je bent bij ons tevens aan het juiste adres voor het laatste filmnieuws, recensies en informatie over jouw favoriete acteur. Daarnaast vind je bij ons de meest recente toplijsten, zodat je altijd weet wat er populair is op Netflix, in de bioscoop of op televisie. Zelf je steentje bijdragen aan het unieke platform van MovieMeter? Sluit je dan vrijblijvend aan bij onze community.









