dutchtuga schreef:Nu dan eindelijk gezien.
De vergelijking met Friday the 13th is natuurlijk snel gemaakt maar in dit genre maakt dat erg weinig tot niets uit. Het is zelfs zo dat een film die ook maar dicht in de buurt van de sfeer in Friday the 13th komt al snel leuk vermaak is. De eisen van een summer camp slasher fan zijn niet al te hoog

.
The Burning voelt echter wel heel anders aan. Ik kreeg af en toe het gevoel naar een europese slasher te kijken. Die eerste moord en de soundtrack hadden zo uit een Dario Argento film kunnen komen en komen dus wel erg dicht in de buurt van een Giallo. De regisseur heeft hier duidelijk wat inspiratie uit gehaald. Stijlvol is het zeker, maar vond het op het eerste gezicht een vreemde combinatie.
The Burning krijgt het voor elkaar karakters op het scherm te toveren waar je affectie mee gaat krijgen. We worden geintroduceerd aan een stel erg grappige personages waardoor elke scene waar zij in voorkomen een genot is en je je gaat bekommeren om hun toekomst in de film. Niet het allerbelangrijkste maar zeker een toevoeging in een film als deze.
Leuk om een jonge Jason Alexander te zien trouwens.
Savini heeft de gore verzorgd en hier hoeft helemaal niets meer over gezegd te worden. De man is een meester en dat toont hij hier weer. Wat een gemis dit soort effecten zeg in de cgi horror van nu.
The Burning heeft dus in principe genoeg ingredienten om hier een klasse horror van te maken. Dat is het ook maar het mist toch de sfeer van de beste summer camp film ooit.
The Burning mist ook een bepaalde vorm van een mysterieus en mythische moordenaar. Toch wel een vereiste bij films als deze. In de eerste Friday the 13th is Jason
, hoewel niet de moordenaar, wel al gelijk een legende . Cropsy haalt dit niveau nooit.
Details zijn toch wel belangrijk. Het simpele deuntje Sh sh sh ah ah ah is gelijk een herkenningsdeuntje en maakt een film als Friday episch en tijdloos. The Burning is degelijk in elk aspect maar mist dus die extra´s die de moeder der camp slashers bevat.
The Burning bevat wel misschien de beste scene die dit genre te bieden heeft. Liefhebbers weten over welke scene ik het heb.
3,5* maar herziening zit er zeker in.