FillumGek schreef:
Raar ook dat sommige mensen de film gaan zien terwijl ze de serie niks aan vinden.
Nou, ik ben er een van. Onder het mom van groepsdruk en "is toch gezellig??" toch maar meegegaan met m'n vrienden, en ik voelde de bui al hangen toen ik bij de bios aankwam en de wachtende meute al "kut" en "BAM"-roepend zag staan. Ook tijdens de korte intro van de film deed menig New Kids fan nog een poging om zijn "leukste" New Kids quote eruit te gooien, wederom tot grote ergernis van mij.
Na de intro stond het geluid in de zaal gelukkig hard genoeg om dat puberaal geschreeuw te overstemmen. Het werd vanaf toen enkel nog overtroffen door de daverende lachsalvo's, die tot mijn verbazing gewoon terecht waren. De krankzinnige grapdichtheid werkte ook op mij aanstekelijk, en tot de pauze heb ik me dan ook prima vermaakt. Nog nalachend in de pauze kwam ik tot de conclusie dat het kruid nu wel verschoten moest zijn, want wat ik tot nu toe had gezien was gewoon erg in orde en bij vlagen hilarisch.
De film ging na de pauze echter vrolijk door met waar het mee bezig was, en ik heb me dus over de lengte van de hele film kostelijk vermaakt, het stukje
met Reinout Oerlemans daargelaten; wat vervelend!. De bijrollen van
die 2 gehandicapten en Fresku spanden voor mij de kroon,
al mag de Brabantse boer die vertelt over die o zo mooie oorlogstijd er ook zeker zijn. Erg grappig. Ook de editing was bij vlagen vernuftig,
bij de ontmaagding van een van de jongens bijvoorbeeld, als hij en zijn liefje zich een meter van de rest van het gespuis blijken te bevinden.
Eindconclusie is dat dit al mijn verwachtingen (vanzelfsprekend, want ze lagen onder het nulpunt) overtrof, en ik in tijden niet zo heb gelachen bij een platte comedy. Minpunt is de timing, die niet altijd even scherp is, maar al met al doet de film wat het moet doen. Of het nu de setting was (genoeg bier, genoeg vrienden en een enthousiaste zaal), of dat het daadwerkelijk een leuke film was kan me eigenlijk niet veel schelen. Sceptisch als ik nog steeds ben zal ik me dat nog wel blijven afvragen. Wellicht is de totaalervaring een goede combinatie van de 2.