Lockout (2012)

646 stemmen | gemiddelde 2,835
Frankrijk
Actie /
Sciencefiction95 minuten
geregisseerd door
James Mather en
Stephen St. Legermet
Guy Pearce,
Maggie Grace en
Peter StormareEen man wordt ten onrechte veroordeeld voor een samenzwering met betrekking tot het plegen van spionage tegen de Verenigde Staten. Dan krijgt hij een voorstel aangeboden. Wanneer hij de dochter van de president kan bevrijden uit een in de ruimte gestationeerde gevangenis, die overgenomen is door gewelddadige gevangenen, krijgt hij zijn vrijheid terug.
2,0
[permalink] geplaatst op 2 december 2012, 13:25 uurNee, dit is het duidelijk niet voor mij.
Ik wist dat dit geen al te goede film ging worden maar ik hoopte dat het wel een vermakelijke zou zijn. Uiteindelijk vond ik hem vooral vervelend.
Het probleem is nog niet eens dat het allemaal zo onzinnig is (al kun je wel lol hebben met het aanwijzen van alle mogelijke plotgaten en andere flauwekul) maar dat deze flauwekul gewoon niet goed uitgewerkt is.
Het wordt geen enkel moment spannend en maar heel sporadisch grappig. Men probeert het wel met de ene na de andere oneliner, en Guy Pierce weet de boel nog een heel klein beetje te redden, maar voor het grootste gedeelte is de film gewoon geforceerd en niet leuk.
Erg goed gemaakt is het allemaal ook niet..de special effects zijn zeer matig (de achtervolging in het begin zag eruit als een jaren 90 computerspel), de muziek belabberd, en het temp ligt ook al niet erg hoog.
Uiteindelijk is er niks mis met het concept, maar in deze uitvoering wordt ik er niet warm of koud van.
3,5
[permalink] geplaatst op 4 december 2012, 18:25 uurVreemde opmerkingen op de CGI steeds want behalve de matige effecten tijdens de achtervolging in de openingsscene vond ik de film visueel prima te doen. De futuristische setting die men probeert weer te geven in de ruimte gevangenis zag er over het algemeen namelijk uitstekend uit. Daarnaast Guy Pearce blijkt prima gecast en ook de bloedmooie Grace doet haar ding. Qua actie had het hier en daar wat bruter gekund maar de twee leiders bij de slechterikken maken dan wel weer wat goed.
Lockout is ondanks het opmerkelijke gemiddelde hier op de site een prima film voor amusant vermaak zoals je er van kunt verwachten.
3,5*
3,5
[permalink] geplaatst op 8 december 2012, 20:19 uurHeerlijke foute, retro science fiction waar Guy Pearce toch echt wel de film letterlijk en figuurlijk op het rechte been houd. Hij moest wel in een hele melige bui zijn toen hij hierin werd gecast, zelden zoveel schitterende, hillarische en scherpe onliners bij elkaar gehoord. Hahaha

Het plot is natuurlijk zo dun als wat. Guy Pearce speelt gevangene Snow die zijn vrijheid terugwint als hij in een ruimte gevangenis de dochter van de president bevrijd uit handen van een zooitje meedogenloze gevangenen die daar de boel gegijzeld hebben, en ja, dat lijd tot een leuke aaneenschakeling aan actie, gestoorde psycho's (bv die getatoeëerde kale) geklooi tussen de dochter en Snow, en een hoop leuke onliners. Mensen worden ook om het minste geringste doodgeschoten en alles is lekker over de top.
Tot zover het verhaal. De settings waren ook behoorlijk goedkoop en klopte voor geen meter. Helemaal leuk vond ik die motorachtervolging die er verdacht uitzag als een videogame.

De futuristische settings zijn ook een bijeengeraapt zooitje, maar toch werkt het allemaal erg goed bij een film als deze. Ik zie het als knipogen naar de jaren 80 B-actie/sf vermaak.
Wat mij betreft gewoon genoten van dit filmpje, Guy Pearce is hier ook gewoon bijna op zijn best, dankzij zijn onliners.
3,5*
3,0
[permalink] geplaatst op 9 december 2012, 0:18 uurDat stuk op de motor was wat minder maar de rest was wel vermakkelijk. Guy Pearce zegt mij niet veel, maar deed het prima net als Maggie Grace en de rest van de cast.
3,0
[permalink] geplaatst op 12 december 2012, 15:42 uurOp de bizzarre opening na een aardige SF film. Foute Onleliners van Snow die leuk door Guy Pierce gebracht worden redden de magere uitwerking van een al niet zo bijzonder verhaal. Het jaren 80 SF sfeertje was ook wel geinig.
3,5
[permalink] geplaatst op 12 december 2012, 23:08 uurSommige grapjes van die kerel waren echt geniaal maar zoals anderen al zeggen was het begin met die motor erg nep. Die grapjes van die kerel maken er net nog een 3,5 van maar verder vond ik het ook wel gewoon een goede film.
3,0
[permalink] geplaatst op 16 december 2012, 21:41 uurVerhaal / opzet 4 sterren
Uitwerking / einde van de film 2 sterren.
2,5
[permalink] geplaatst op 21 december 2012, 21:09 uurRedelijke SF-actiefilm waar ik toch wat meer inhoud in had verwacht.
Guy Pearce, alomtegenwoordig in films dezer dagen, is goed in de hoofdrol en profileert zich een beetje als de nieuwe Schwarzenegger-Willis-en consoorten.
Peter Stormare vind ik altijd wel goed spelen, al is het dan meestal in bijrollen.
En tenslotte Maggie Grace heeft wel een leuk snoetje om naar te kijken.
Kortom: redelijk wat actie in deze film die met een beter scenario beter uit de verf zou komen dan nu.
3,0
[permalink] geplaatst op 23 december 2012, 12:52 uurleuke pulp-film!... ik denk dat de film er alles aan gedaan heeft om alles uit het budget te halen... zitten verder geinige creepy gasten in... en het doet ook een beetje terug denken aan de vertrouwde aktie films uit eind jaren 80 en begin jaren 90 van vorige eeuw!
*** sterren
1,5
[permalink] geplaatst op 24 december 2012, 15:00 uurPffff wat een flauwe sf-film. Een opeenstapeling van clichés en het is gewoon niet vettig en over-the-top genoeg om amusant te blijven. Een serieuze tegenvaller
3,0
[permalink] geplaatst op 3 januari 2013, 17:49 uurlekker dom vermaak en ik zou Guy Pearce wel vaker in zulke rollen willen zien.
Want hij is er best wel ster in blijkt uit deze film.
Verder had het geheel wel wat harder en lomper mogen wezen , maar dat is een kwestie van smaak.
En inderdaad, het geheel lijkt behoorlijk op escape from new York de Carpenter klasieker.
Maar echt storend vind ik dat nergens, alleen maar leuk eigenlijk.
Ik heb me hier wel mee vermaakt.
3,0
[permalink] geplaatst op 11 januari 2013, 22:32 uurBest een leuk filmpje om de avond mee door te komen. Het verhaal stelt natuurlijk niet veel voor, maar door de vele actie blijft het een onderhoudende film. Guy Pearce deed het best aardig in de hoofdrol en hij had zelfs nog een paar geslaagde grappen. Leuk ook om Maggie Grace, die ik vooral ken van Taken, in zo'n rol te zien. Het einde was dan wel weer erg cliché, maar ik had ook niet anders verwacht.
3* voor de vermakelijke avond.
0,5
[permalink] geplaatst op 12 januari 2013, 21:57 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHet is eigenlijk tegen me principes om een film wel een cijfer te geven als ik hem niet geheel heb afgezien maar voor deze maak ik graag een uitzondering.
Film begint eind 21e eeuw enhet is eerste wat je ziet is een sigaret, een badkamer uit het het huidige tijdperk, kleding uit het huidige tijdperk maatpakken met stropdas. en een kofferte met een cijferslotje sorry maar dan ben ik al klaar. vervolgens komt er een hightech squadteam binnengestormd en deze heeft niet eens heatseakers .... vervolgens mist de helicopter met zwaar boordgeschut een renner op het dak valt hij hij van z'on 50 meter naar beneden op 3 matrassen die daar op een vuilcontainer, ook weer uit het jaar kruik, liggen opgestapeld. Pakt hij een motor en ziet vervolgens de CGI er niet uit..... en Als je een SF-film maakt doe het dan goed en uit ging die...
3,0
[permalink] geplaatst op 23 januari 2013, 20:04 uurVermakelijk tussendoortje.
Van het verhaal moet je van zo een film als dit niet al teveel verwachten, het is gewoon een standaard verhaaltje die het meer moet hebben van de actie.
Daarnaast vond ik Guy Pierce - overigens geen idee wat een acteur van zijn kaliber in zo een film doet - als Snow erg geslaagd, voor elke situatie lijkt hij wel een leuke/sarcastische one liner te hebben. Hij draagt deze film echt.
Tevens zet Joseph Gilgun echt een geflipte bad guy neer en Maggie Grace deed het op zich wel aardig.
Al moet ik zeggen dat ik in het begin wel even schrok van de belabberde special effects bij de achtervolgingsscène à la Akira. Gelukkig worden de special effects wel beter naarmate de film vordert.
3,0 Sterren.
2,0
[permalink] geplaatst op 24 januari 2013, 1:17 uurTegenvaller. Pearce redt de (verder miscaste) film nog een beetje. Rommelig verteld zowel qua scenario als regie. Aardige dialogen hier en daar, maar het hoge tempo helpt de film ook niet.
2,5
[permalink] geplaatst op 8 februari 2013, 12:56 uurMwa... film voldeed aan de verwachting, wel erg voorspelbaar allemaal.
[permalink] geplaatst op 23 februari 2013, 18:31 uurUitstekende Escape from NY in space met een erg vermakelijke Pierce, mooie ruimtescenes en genoeg actie + spanning. De bad-guys waren ook echt krankzinnig.
De lage waarderingen zijn mij een raadsel.
2,5
[permalink] geplaatst op 28 februari 2013, 11:09 uurMatige film waarin een man de dochter van de president moet redden die wordt gegijzeld in een gevangenis in de ruimte. De film kent wat opstartproblemen, maar eenmaal in de gevangenis kijkt het allemaal wat fijner weg. Verre van origineel, behoorlijk voorspelbaar en vol clichés maar vooral vanwege de flinke scheut humor nog redelijk vermakelijk.
3,0
[permalink] geplaatst op 8 maart 2013, 19:50 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIk zou de film geheid kunnen afkraken, maar de waarheid is dat ik me gewoon vermaakt heb.
Guy Pierce, als ontzettende klootzak-but-still-the-good-guy, vond ik erg goed. I could jump him. Bevestigd eigenlijk toch wel dat de meeste vrouwen aangetrokken zijn tot rotzakken.
Wat ik dus wel ontzettend jammer vind is dat ik juist in deze film een lekkere zoen had verwacht, ergens voor een climax, of ineens uit het niets, of op het eind. Maar nee, het is me niet gegund.
De actie scènes zijn spannend en lekker hard. Zoals ik zei, zijn er genoeg punten om de film op af te kraken zoals mbt de visuele effecten(seriously op momenten zo ontzettend bagger), de clichés, de ontzettend irritante punchliners steeds, dingen die onmogelijk zijn, de vele 'toevalligheden' , de 'rat' op het eind vond ik niet nodig; maar desondanks heb ik geboeid naar de film gekeken.
Ik vond Maggie Grace nogal slap overkomen als First daughter of the President, trying-to-mak- a-difference-in-the-world-cliché. Ah well, Amerikanen houden van hun nationalisme.
3*
3,0
[permalink] geplaatst op 18 maart 2013, 18:53 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenoh oh oh, wat hadden ze hier toch een goeie film van kunnen maken...
De Humor in de film was geweldig, het verhaal lekker origineel, acteerwerk was ook goed, behoorlijk wat actie, maar bij een hoop momenten in de film, waarbij je denk waar waren de makers mee bezig...
De scene op de snelweg zag er echt belachelijk uit, zag er amateuristisch uit.
Het loskoppelen van het ruimte pak op zo'n belachelijke hoogte was onrealistisch, zeker dat hij haar nog rustig kon opvangen tijdens de vrije val van wel 1000 km per uur, de film eindigde dan ook ineens in een versnelling, het was spannend en ineens BAM film voorbij, laatste kwartier gaat echt veel te snel.
Ook vond ik Maggie Grace geen type wat op een jongen lijkt met kort haar(tijdens die scene in de film), en haar gedrag verraade haar meteen, niet over nagedacht...en zo nog velen voorbeelden, heb me toch wel vermaakt maar had veel beter gedaan kunnen worden.
3
Zonde, had 10x beter geweest
2,5
[permalink] geplaatst op 9 april 2013, 2:26 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenFilm net gezien. Had eerlijk gezegd geen hoge verwachtingen, dat bleek ook zo te zijn. De openingsscène was echt matig, vrij amateuristisch voor een nieuwe film. Vond sommige momenten niet realistisch, zoals op het einde dat ze in de ruimte zijn en Guy Pearce dan zijn ruimtepak uitdoet, terwijl ze nog in de ruimte zijn
Daarentegen vond ik Guy Pearce wel goed spelen, vooral door zijn 'sarcastische' rol.
Maar al met al een matige film.
3,0
[permalink] geplaatst op 22 april 2013, 20:14 uurLockout is zo'n vrij vermakelijke sf/actiefilm waarin een flinke dosis actie te vinden is, maar ook een matig verhaal. Guy Pearce mag de machoheld spelen en er op los vechten en knallen en laat ook vaak een hele andere kant zien, waardoor deze actiefilm regelmatig ook grappig is.
Leuke wegkijker.
1,5
[permalink] geplaatst op 26 april 2013, 2:49 uurWat een tegenvaller!
Enorm flauwe en slappe film.
3,0
[permalink] geplaatst op 23 mei 2013, 9:11 uurEscape from New York, in space.
Beter dan hier wordt geschetst, maar geen topper. Het is ook een beetje een vreemde productie uit Ierland, opgenomen in Servië met een vrijwel geheel Servische crew en het geheel is afgemixt in Frankrijk.
Hoe dan ook, de acteurs zijn niet zo heel goed en al snel wordt duidelijk dat Guy Pearce de film moet dragen en dat lukt hem redelijk. Aangezien het plot erg lijkt op Escape from NY en LA met Russell Crowe, past zijn sarcastische personage er goed bij. Hij is wat lichtvoetiger dan Snake Plissken maar daarom niet minder grappig, hoewel de ene oneliner beter aankomt dan de andere.
De special effects zijn redelijk. De scène in het begin gebruikt wat gedateerde technieken maar later in de film oogde het nergens echt slecht.
Het verhaal is mager, maar hoeveel diepgang wil je hebben bij een plot als dit?
Wat mij betreft voldoende.
3 sterren