Oliver Twist (1948)

94 stemmen | gemiddelde 3,66
Verenigd Koninkrijk
Avontuur /
Drama116 minuten
geregisseerd door
David Leanmet
Robert Newton,
Alec Guinness en
John Howard DaviesVerfilming van het gelijknamige boek van Charles Dickens. Oliver Twist is een weesjongen die op een dag een zakkenroller ontmoet. De laatste leert een groep jonge volgelingen van hem hoe ze het handigst kunnen stelen. Oliver Twist wil graag in deze groep opgenomen worden, maar de diefstallen lopen al snel uit de hand, waardoor een klopjacht op de groep dieven ontstaat.
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2002, 15:03 uurDat dit klassieke meesterwerk nog niet op moviemeter stond zeg...
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2002, 16:20 uurWeet ik. Maar gewoon stom dat we dat allemaal niet in de gaten hadden.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 24 oktober 2002, 16:31 uurIk vond dit indertijd (te lang geleden) een hele hele goede film; maar zou hem nog eens willen zien voor een objectievere beoordeling. (het boek is trouwens ook fantastisch)
5,0
[permalink] geplaatst op 27 oktober 2002, 23:57 uurgeniaal.
4,0
[permalink] geplaatst op 6 december 2002, 11:38 uurErg mooi!!!
nog snel gefilmd en zwart wit offcourse
4,0
[permalink] geplaatst op 24 maart 2004, 12:30 uurErg mooie blik op het Engeland van de negentiende eeuw. Zoals we van David Lean wel gewend zijn zit de film vol van schitterende beelden maar ook op andere vlakken wist deze film me te imponeren. Vooral de 19de eeuwse engelse sfeer maar ook het hartverwarmende verhaal waren erg goed.
4,0
[permalink] geplaatst op 6 juni 2004, 23:29 uur**** voor deze prachtklassieker die we verplicht moesten zien tijdens de les van onze juf in het 2de leerjaar. Ik ben haar tot op vandaag -13 jaar later- nog steeds dankbaar.
Trouwens, er is nog 'n film van Oliver Twist (geen tv-film) die meer naar de musical-sfeer neigt. Ik heb echter geen idee hoe oud hij is en wie er in meespeelt. 'k Zou hem enkel herkennen aan screen-shots, iemand een idee?
4,0
[permalink] geplaatst op 6 juni 2004, 23:32 uurEsteban schreef:
'k Zou hem enkel herkennen aan screen-shots, iemand een idee?
Dat is
Oliver! volgens mij.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 7 juni 2004, 0:33 uurEn Wouter heeft niet gestemd ?
4,0
[permalink] geplaatst op 1 maart 2006, 17:40 uurDeze film is de reden dat ik de polanski film nog niet gezien heb. Beter dan dit is namelijk onmogelijk. David Lean op zijn best. Wellicht top 10 materiaal.
4,0
[permalink] geplaatst op 25 november 2007, 12:19 uurAardige Film om te bekijken hoor, Er zat spanning in en Goede acteerprestaties en daar ben ik al heel blij mee dus kortom : Ik ben eigenlijk best wel tevreden met deze Film oh ja .... hier keek mijn Vader vroeger altijd naar geloof ik.
****
3,5
[permalink] geplaatst op 23 september 2009, 18:13 uurIndrukwekkende en sfeervolle Oliver Twist verfilming. Gisteren heb ik Polanski's versie van de gelijknamige film gezien en daar was ik erg van onder de indruk, ook al is het verhaal zo bekend als wat en enorm veel verfilmd. Misschien was het wel een vergissing om eerst de versie van Roman Polanski te zien en daarna David Lean's versie omdat ik de hele tijd het gevoel had de film al eens gezien te hebben. Ik vond beide versies overigens ook wel aan elkaar gewaagd: beide films maken gebruik van 'echte' settings die enorm sfeervol ogen, het acteerwerk is een ietsje beter in Polanski's film maar het tempo is dan weer beter in David Lean's versie, het verhaal wordt in beide films goed neergezet, al kennen ze allebei een paar overbodige scènes, enz. enz. Naar mijn mening zijn ze allebei ongeveer wel even goed, al was Polanski's Oliver Twist net iets genietbaarder doordat het minder gedateerd aanvoelt allemaal.
3.5 sterren
4,0
[permalink] geplaatst op 23 september 2009, 21:11 uurJa, echt groot verschil met hoe ik de 2 versies gezien heb. De eerste keer dat ik deze zag was ik 10 of zo. Dan blijft het voor altijd jeugdsentiment. Maar later ook nog een paar keer gezien.
In Polanski's versie vond ik net zoals deze de sfeer ook heel sterk. Maar Fagin en Bill Sykes vond ik vergeleken met deze versie veel minder. De beste Bill Sykes is overigens Oliver Reed in Oliver! Maar die film vind ik weer iets minder dan de versie van Lean en die van Polanski.