Fish Tank (2009)

456 stemmen | gemiddelde 3,50

Verenigd Koninkrijk / Nederland
Drama123 minuten
geregisseerd door
Andrea Arnoldmet
Katie Jarvis,
Kierston Wareing en
Michael FassbenderMia is een 15-jarig meisje, dat altijd in de problemen is en dat is uitgesloten van school en is verbannen door haar vrienden. Op een warme zomerdag brengt haar moeder een mysterieuze vreemdeling mee, genaamd Connor, die belooft om alles te veranderen en liefde in hun levens te brengen.
4,5
[permalink] geplaatst op 16 november 2010, 1:35 uurVerassend sterke film die voortdurend onder je huid kruipt. Belangrijkste pluspunt is het zeer sterke acteerwerk van zowel Jarvis als Fassbender. Vooral van deze laatste was ik in deze film echt onder de indruk. In Hunger en ook in Eden Lake vond ik Fassbender maar een fletste en nietszeggende figuur maar hier is hij zeer charismatisch.
Katie Jarvis kende ik nog niet maar zij weet erg goed te balanceren tussen de vele gezichten die haar personage heeft. De voortdurende twijfel, aanhoudende agressie en vooral het verlangen naar liefde komt erg mooi uit de verf.
Op een of twee nogal bedenkelijke scenes na was dit een zeer geslaagde film.
Toch wel een klein meesterwerkje.
2,5
[permalink] geplaatst op 21 november 2010, 14:25 uurRealistische sombere film maar echt boeien kon hij me helaas niet. Heb deze film vooral gekeken vanwege Kierston Wareing die ik in een paar voorgaande films aardig vond spelen (ziet er ook leuk uit). De rest van de cast deed het overigens ook best aardig, met name Katie Jarvis (die soms wel zeer irritant was).
Greeneyelady1
[permalink] geplaatst op 21 november 2010, 15:15 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenb00ts schreef:
Prima drama. Goed geacteerd. Meer dan goed camerawerk. Hierboven noemt iemand het irritant, ik vond het juist top. Alles verder allemaal grijs, donkergrijs. Maar dan toch de liefde voor het paard[/spoiler ... een klein sprankje hoop. Maar ook dat sprankje hoop wordt net als alle andere zaken die haar hoop gaven, min of meer de grond in geboord. Teleurgesteld door alles en iedereen. De slotzin van haar zusje vond ik ook echt op: "Say hello to the wales from me..... "
Niets meer aan toe te voegen!
Vond het een heftige film.
3,5
[permalink] geplaatst op 22 november 2010, 16:25 uurGoede film toch wel.
Geeft een goed realistisch beeld van een troosteloos en uitzichtloos bestaan binnen de ghetto's van Engeland. Zeer goed geacteerd. Katie Jarvis speelt goed (een soort Lily Allen als ze geen platencontract zou hebben gehad

Goede keuze qua muziek ook trouwens, wat de film mooi en inhoudelijk samenvat: "Life's A Bitch And Then You Die" (en nee, da's geen spoiler) 3,5 ster!
3,5
[permalink] geplaatst op 26 november 2010, 1:49 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenRauw en realistich drama waarin een intieme blik wordt geworpen op het uitzichtloze bestaan van een brutaal en vloekend 15-jarig meisje die thuis ook door haar moeder wordt verwaarloosd. Eerste helft van de film is zeker het sterkst en na de sexscene tussen Michael Fassbender en Katie Jarvis, wordt de film een andere kant op gestuurd en die is minder boeiend. Verder uitstekend acteerwerk, waarbij de jonge Katie Jarvis de gehele speelduur in beeld is.
3,0
[permalink] geplaatst op 26 november 2010, 10:56 uurVond dit toch beter dan Joy waar veel naar verwezen wordt!
Waar betekent de titel van deze film eigenlijk? Vind ik moeilijk te plaatsen.
3,5
[permalink] geplaatst op 3 december 2010, 18:37 uurWeer zo'n goed, maatschappelijk geladen Brits filmpje met deze keer een asociaal en vereenzaamde tiener in de hoofdrol (Trouwens goed vertolkt door Katie Jarvis).
4,0
[permalink] geplaatst op 5 december 2010, 21:15 uurZeer sterke film met personages van vlees en bloed die heel sterk worden gespeeld, vooral Katie Jarvis. Ik vond het camerawerk schitterend! Prachtige beelden. Een grote pluspunt aan deze film. Ik vond het daarom echt vreemd en jammer waarom deze film enkel te zien was in 4.3. Nu blijkt dat het echt zo werd gefilmd en een keuze was van de regisseur. Maar als je er over nadenk en het in de context plaats van het verhaal is het wel leuk gevonden. Het claustrofobisch gevoel van Mia, vast zitten, en er moeilijk (nooit) uit kunnen... net zoals in een Fish Tank dus. Mooie betekenisvolle titel.
Toch wel een klein meesterwerkje 4*
4,0
[permalink] geplaatst op 15 december 2010, 10:05 uurRustig drama die je vast blijft houden terwijl er eigenlijk niet veel gebeurd. Rollen worden goed vertolkt. Het grijpt je en houdt je vast.
3,5
[permalink] geplaatst op 20 december 2010, 21:05 uurMooi opgroei-drama, ook al duurt het wel even voordat ie echt op gang komt. Goed geacteerd door de hoofdrolspeelster.
4,5
[permalink] geplaatst op 17 januari 2011, 12:24 uurPrachtige film, die naar het einde toe jammergenoeg wat aan klasse en charme inlevert. Al zijn de laatste 10 minuten (incl het dansje) wel weer fenomenaal.
Echt genoten van de soms heel intrigerende scenes, er wordt iets gedaan waardoor je ineens zó dicht in de film wordt opgezogen. Kan het moeilijk uitleggen, maar er zaten een paar zeer indringende scenes tussen. Al je zintuigen worden in werking gezet tijdens deze film. Ook de muziek is lekker en wordt alleen toegepast in omgevingsgerelateerde scenes. Dat maakt het nog realistischer, heerlijk.....
Grappig detail ook dat dieren een prominente rol spelen in de film (paarden, vissen, honden). Leuk gedaan, want het is altijd moeilijk werken met dieren (in films dan).
Op een paar scenes na toch wel een topklasse film. Dat er nagenoeg geen plot is of een verhaal in de zin van een synopsis maakt niets uit. De film kabbelt heerlijk voort en voor je het weet zit je naar de eindcredits te kijken. Voor herhaling vatbaar.
4,5*.....zeker niet minder.
[permalink] geplaatst op 22 januari 2011, 21:37 uurnee, ik vond dit helemaal niets aan. dit is totaal een verkeerd genre voor mij. Ik zal dan ook niet stemmen, want dan zou het 0.5 zijn
[permalink] geplaatst op 15 februari 2011, 4:46 uurHeel mooi! Realistisch, sober, niets word mooier gemaakt dan het is.
Je kan de eenzaamheid van Mia voelen.
Het onvermogen, van haar moeder, om dingen anders te doen en de boosheid van haar zusje...
Alles is zeer mooi en down-to-earth weer gegeven.
Denk wal dat het een vrouwen film is.
Dit soort films zou ik vaker willen zien!
2,5
[permalink] geplaatst op 18 februari 2011, 16:33 uurInmiddels ook uitgebracht op het Criterion label
zowel DVD als Blu-Ray
Criterion Link
3,5
[permalink] geplaatst op 19 februari 2011, 8:49 uurEen goed gefilmd verhaal over de onderkant van de (Engelse) maatschappij. Alles is bijzonder kansloos en triest. Prima gecaste hoofdrolspelers. Life's A Bitch And Then You Die.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 februari 2011, 14:33 uurHet basisgegeven van de film - het uitzichtloze bestaan in een engelse achterstandswijk waar een puberend meisje zich een weg in zoekt - is wel wat afgezaagd. Wat ik opvallend vind aan deze film is dat de beelden van de afbraakwijken niet grauw of met een blauwzweem gefilmd zijn, maar (vaak) in frisse kleuren. Daardoor komt het veel realistischer over vind ik.
Verder is het camerawerk ook bijzonder. Achteraf zie ik dat de regisseuse ook Red Road gemaakt heeft, dat is goed te herkennen aan de manier van filmen. Alleen daarom zeker de moeite waard om deze film te zien.
Dan Katie Jarvis, die maakt hier echt indruk mee. Prachtig gespeeld. De verdere acteurs doen misschien ook hun werk wel, maar die vergeet je gewoon naast Mia. Enige uitzondering is Tennents, de hond, die een echt geniale scene heeft.
3,5
[permalink] geplaatst op 18 maart 2011, 17:25 uurSterke film over de zelfkant van de Engelse samenleving. Film zakt af en toe een beetje weg. Maar een indrukwekkende rol van debuterende Katie Jarvis. Jammer dat Kierston Waering als haar asociale moeder eigenlijk maar een klein bijrolletje heeft.
4,0
[permalink] geplaatst op 23 maart 2011, 15:40 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenZeer sterk kitchen-sink-drama.
Kennen we de laatste tijd voornamelijk van de Mike Leigh-films en daar weet deze film nog bovenuit te stijgen door het keiharde realisme te mengen met enkele vreemde haast dream-like scenes zoals het vis-uitje en de scene waarin Mia een klein meisje ontvoerd.
Zo'n film waar je langzaam maar zeker ingezogen wordt en die nog wel even door blijft spoken.
3,0
[permalink] geplaatst op 1 april 2011, 13:27 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenAardig drama, met een groezelig sfeertje en dito setting.
Een troosteloos bestaan in een achterwijk van Essex, met de toekomstloosheid en de ellende inbegrepen - fraai weergegeven door Katie Jarvis. Een man biedt hoop, al geeft deze enkel om zichzelf en platvloerse seks, zich bedekkend met een gedeeltelijk valse laag integerheid.
Enigszins voorspelbaar, enkel de vragen hoe ze achter het huwelijk van Connor komt, en op welke manier ze dat zal verwerken resteren. Vond de wijze waarop ze in de huiskamer plast een tikkeltje frappant. Haar vertwijfelde gedrag naderhand, met de zogenaamde ontvoering vond ik dan wel weer behoorlijk neergezet.
De humor komt uit de brutale waffel van het kleine zusje. Vond haar bewuste en onbewuste woordspelingen aandoenlijk - met als hoogtepunt de opmerking over Wales.
De film duurt minimaal een kwartier te lang. Gelukkig wordt dat deels goedgemaakt door het geslaagde einde. Vooral de "wat-gebeurt-hier-in-vredesnaam?"- blik van de hond, tijdens het dansje, was komisch.
Kleine 3,5*
Ps. sterk gevonden die titel, Fish Tank, in combinaite met het kleine, vierkante beeld en het claustrofobisch gevoel dat Mia met zich mee sleept.
3,5
[permalink] geplaatst op 13 mei 2011, 14:37 uurManier van filmen vond ik leuk.
Vond het wel raar dat die meid in dat huis gewoon op de grond ging lopen plassen.. QUE ???
Het einde is wat bizar ...
3,5
[permalink] geplaatst op 15 mei 2011, 11:00 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenSoort Engelse Lilja 4ever. Troosteloos milieu, uitzichtloze levens, leegheid etc.
Maar dan wel wat minder zwaarmoedig, en iets minder onherroepelijk noodlottig.
Grote verschil is verder dat de hoofdpersoon, die Mia, een veel minder sympathiek persoon is en veel minder een slachtoffer van de omstandigheden is. Had ze niet zo'n obstinaat karakter gehad dan had ze nog wel wat van haar leven kunnen maken. Haar moeder lijkt ook nog wel van goeie willen evenals die vriend.
Irritant dan wel weer dat je al van mijlenver ziet aankomen dat hij het met die Mia gaat doen maar goed, buiten dat wel weer goed geacteer door feitelijk iedereen (incl dat bijdehante zusje)
3,5
[permalink] geplaatst op 15 mei 2011, 12:41 uur"lijkt", dus niet zoals in Ilja; wil haar naar een school sturen, ze gaan nog "gezellig" wat rijden en vis vangen etc, kortom zo verschrikkelijk is het niet
3,5
[permalink] geplaatst op 1 juli 2011, 23:58 uurPrachtige rol van Katie Jarvis. Realistisch, sober verhaal dat de volle 2 uur weet te boeien door het goede acteerwerk en een genietbare muziekscore. Het verhaal is aangrijpend en ontwikkelt zich naar het einde toe als een thriller. 7/10
[permalink] geplaatst op 4 juli 2011, 18:52 uurleuke film en typisch engels accent,voor dat soort films zak ik altijd achterover
3,5
[permalink] geplaatst op 7 juli 2011, 22:49 uurSterk filmpje, maar de vergelijking met Lilja 4-ever vind ik iets te makkelijk gemaakt. In tegenstelling tot Lilja, kent dit verhaal nog enige hoop en menselijkheid. Cast was erg fijn, had alleen af en toe moeite met Connor, maar langzamerhand werd hij realistischer en beter om naar te kijken (hoewel zijn personage alleen maar erger word). Moraal van het verhaal ontbrak me enigszins, het is meer een dramatische coming of age dan een echte wake up call. Dat de Engelsen overdreven asociaal en brutaal konden zijn, in combinatie met een vreselijk accent, ken ik al van vakanties. Toch is het verhaal erg aangrijpend, en toch wel realistisch. Prima filmpje dus, maar niet het zware voor waar ik voor had gehoopt. Eigenlijk 3 sterren maar door het ijzersterke staaltje acteerwerk, een 3,5.
3,5
[permalink] geplaatst op 15 augustus 2011, 2:12 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenErg sterke film met een mistroostig sausje eroverheen. Acteerwerk boven verwachting goed en dan vooral door Katie Jarvis, waar ik nog nooit een film van had gezien. Wat precies de boodschap of de reden van deze film is, is me nog niet geheel duidelijk. Het is behoorlijk kommer en kwel allemaal. Mia is een meid die niet helemaal spoort en ook haar beweegredenen om de dochter van Connor mee te nemen was nogal drastisch te noemen. Film kabbelt verder en geeft je geen enkel moment een prettig of opgewekt gevoel. Enige wat overblijft bij de aftiteling is de leegheid en hardheid van het bestaan, waar ook niet 123 verandering in zal komen als Mia blijft zoals ze is. Muziekkeuze was erg goed en betrapte me erop dat ik opeens mee begon te rappen(aangezien ik de ondertiteling van BBC er onder had aangezet haha). Denk dat ik deze film nog wel eens aanschaf, aangezien de sfeer zo voor een 2e keer doorgemaakt kan worden.
3,5
[permalink] geplaatst op 15 augustus 2011, 22:14 uurMooi rauw en Brits drama met bovengemiddeld acteerwerk van Jarvis, toch knap aangezien zij een beginner is zoals al wordt aangegeven. Het harde Britse leven in de buitenwijken wordt goed weergegeven en de slechte onderlinge relaties binnen het gezin komt ook overtuigend en realistisch over.
3,5*
4,5
[permalink] geplaatst op 16 augustus 2011, 0:06 uurOok weer gezien, 4,5 blijft sowieso staan.
Die laatste conversatie met dat zusje: I hate you - I hate you too.... Fantastisch, precies goed getimed en (daardoor) nog emotioneel ook.
4,0
[permalink] geplaatst op 11 september 2011, 1:52 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIk kende Arnold van haar interessante debuut Red Road. Ergens is deze film veel traditioneler dan dat debuut, maar tegelijk is het ook een opvallende stap vooruit. Fish Tank staat in een decennialange Britse traditie van sociaal drama. In die zin zou je het bijna een genrefilm kunnen noemen. Maar dan wel een heel erg goede. Een die dat genre ook haast weer ontstijgt.
Heel erg goed is bijvoorbeeld hoe Fish Tank in de huid van Mia gaat zitten. Je ziet de wereld door Mia's ogen en ik groeide in haar personage. De film is vrijwel totaal subjectief en gaat daardoor verder dan waarnemen. Ook heel erg goed is Katie Jarvis die zeldzaam geloofwaardig is met haar complexe karakter dat erg vaak van emotie verschiet. De film lijkt af en toe bijna de focus te verliezen, gaat naar het einde bijna te vaak haar eigen motto, niets is zoals het lijkt, nog eens laten zien maar het blijft net binnen de perken.
Wat de film nog een stapje hoger zet is de nadruk op hele kleine dingen op veel momenten in de film, zoals een bijna onopvallende blik waardoor je begrijpt waarom ze later terugkeert naar de jongen in de trailer, de intimiteit die ze opzoekt in haar dansscenes en hoe kwetsbaar ze daar ineens is, de blikken door het raam, noem maar op.
Verrassend sterke film, 4.0*
3,5
[permalink] geplaatst op 2 januari 2012, 22:15 uurIk had de recensies al gelezen en op aanraden van een medeforumlid ben ik toch geïnteresseerd geraakt.... het verhaal op zich stelt weinig voor en is enorm voorspelbaar, maar WOW, wat een acteerwerk! Alleen daarom al blijft de film boeien, zo ontzettend realistisch en knap neergezet al duurde het even voor ik werd meegesleurd in het personage van Mia.
Twijfel tussen 3,5 of 4 sterren, maar het is toch 3,5 geworden, op gevoel, kan niet uitleggen waarom, maar ik ben kritisch op de raarste momenten

2,5
[permalink] geplaatst op 28 januari 2012, 21:54 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHet verhaal zelf was enorm goed,maar van het camera werk werd ik misselijk,alsof het met een amateurs camera was.En wees nu zelf even heel eerlijk zo goed dansen kon ze ook weer niet.