Lord of Illusions (1995)

154 stemmen | gemiddelde 2,73
Verenigde Staten
Horror /
Thriller109 minuten / 121 minuten (Director's Cut)
geregisseerd door
Clive Barkermet
Scott Bakula,
Kevin J. O'Connor en
Famke JanssenBij een routine onderzoek in L.A komt prive detective Harry in aanraking met de fanatieke aanhang van Nix, een man die al 13 jaar dood is maar nog steeds wordt aanbeden. Het blijkt dat Swann schuldig is aan de dood van Nix en de vrouw van Swann vraagt aan Harry om hem te beschermen tegen de fanatieke aanhang, maar de fanatieke aanhang is niet de enige zorg van Harry.
3,5
[permalink] geplaatst op 2 november 2002, 11:33 uurzeer onheilspellend deze film
3,0
[permalink] geplaatst op 2 november 2002, 18:59 uurZeker niet voor iedereen deze horrorfilm. Verhaal is wat traag hier en daar maar de make-up effecten maken veel goed (vooral de mislukte truuk met de vallende zwaarden is erg mooi gedaan).
Famke Janssen loopt er leuk en nutteloos bij.
3,5
[permalink] geplaatst op 28 januari 2003, 21:26 uurzoals bij elke Clive Barker film die ik heb gezien moet ik zeggen dat hij echt geen flop films kan maken!, geen film die hij heeft gemaakt is ooit lager dan één 3 waard geweest en daar is lord of illusions geen uitzondering op
3,5
[permalink] geplaatst op 23 april 2003, 7:20 uurTypisch Barker verhaal. Toch is het gevoel dat hij in z'n verhalen/scripts legt vaak moeilijk in beeld te brengen. Maar zeker geen teleurstelling. Voor de Barker fan een must, voor de horror fan toch best een aanrader.
3.5*
djelle
[permalink] geplaatst op 23 december 2004, 14:44 uurIn tegenstelling tot sterke en boeiende verhalen zoals Hellraiser, vind ik dit nogal zwakjes. Het is allemaal wat vergezocht en ingewikkeld. De sfeer kwam er ook niet zo goed door, en de kijker kon zeker niet zo angstig meeleven als bij een gemiddelde Clive Barker.
Boeiende punten waren eventueel de manier waarop we even een kijkje konden nemen in de (hier uigebeelde) wereld van Illusionisten en andere kwakzalvers, hetzij dan met een overheersende fixie natuurlijk. De moorden met een redelijk zware gorefactor waren ook niet mis, en sommige camera-effecten en sfx vond ik ook best goed. Er zat ook wel een zekere "mystiek" in, maar die kwam er helaas niet helemaal door en alles kwam soms zo 'gemaakt' over...
Het heeft wel zijn positieve punten, maar in zijn geheel bekeken is het een zeer middelmatige film van Barker. Het mist o.a. de intense sfeer, het diepe verhaal, de boeiende afwisselling, wat onderhoudendheid en wat meer van zijn goeie fx met stijlvol camerawerk die hij normaal biedt in zijn films. Toch wat een teleurstelling. 2,5*
3,0
[permalink] geplaatst op 23 oktober 2007, 12:30 uurMinste Barkerfilm. Maar nog steeds beter dan slecht. Vooral die mandril kwam goed over. Hij mag van mij wel meer films maken eigenlijk.
Mr_White
[permalink] geplaatst op 14 maart 2008, 0:51 uurHellraiser Light. Dezelfde sfeer en stijl alleen dan allemaal net ietsje minder interessant. Verder leuk om te zien dat Famke Janssen nog een rol had.
Pastichio Rocker
[permalink] geplaatst op 18 april 2008, 10:45 uurIs de Director's Cut heel anders als de Theatrale versie?
3,0
[permalink] geplaatst op 5 december 2008, 23:06 uurBest leuk. Zeker niet super
2,5
[permalink] geplaatst op 2 december 2009, 17:50 uurDeze pas opgenomen van 't MGM movie channel en gisteren bekeken.
Zoals al eerder komt Barker met goede ideeen aanzetten, maar schort het nog al in de uitwerking. Zie ook Night Breed. Alleen zijn originele Hellraiser was een voltreffer.
Je ziet dat er een op zich mooi en intrigerend uitgangspunt is, maar het blijft helaas allemaal op b-niveau voortkabbelen.Het oogt allemaal goedkoop, gedateerd en nep.
Ook de acteurs, die normaal of in TV-films meedoen, of in grote producties bijrollen vertolken, zitten allemaal op dat zelfde level en weten er ook geen meerwaarde aan te geven.
Barker zit in het zelfde straatje als Carpenter, maar mist de klasse en vooral het filmische inzicht om zijn -op zich goede- ideeen mooi op het scherm te brengen.
Wel leuk om een nog jonge Famke Janssen voor haar GoldenEye doorbraak bezig te zien. Blijft een verschrikkelijk mooie vrouw.
Een vijf, ofwel 2,5 ster.
3,5
[permalink] geplaatst op 17 januari 2010, 23:00 uurLeuk filmpje van Clive Barker. Heb me al die jaren op het verkeerde been laten zetten door die vreselijke hoes. Famke Jansen is werkelijk geweldig in deze film, net als de vele leuke horror effects. Net als met Nightbreed weet Barker een totaal eigen occulte scene te creëeren. Heb de Director's cut gezien van 121 minuten.
3,5*
3,0
[permalink] geplaatst op 21 september 2010, 15:59 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenOnevenwichtige film.
De jaren '90 waren geen hoogtijdagen voor horrorfilms en zeker niet van het occulte soort à la Barker. Ik dacht dus dat ik de meeste interessante werken wel gezien had, maar Lord of Illusions heb ik blijkbaar ergens gemist. En hoewel geen topper, is deze film toch zeker de moeite waard.
Op bepaalde vlakken springt de film er echt uit. Vooral in het begin leek het een film van pas een paar jaar oud. Barker maakt veel gebruik van korte snelle montage om o.a. de nachtmerries van de detective weer te geven. Precies zoals we dat de laatste jaren van horror regisseurs gewend zijn (al slaan sommigen hierin door). Ook het monster design c.q. gore komt modern en geen moment gedateerd over. Het levert in ieder geval een lekker duister sfeertje op, met mooi gefilmde donkere scenes.
Helaas kan Barker dat hoge niveau nooit vasthouden. Als het - overigens rommelige - verhaal eenmaal gaat lopen, worden de scenes eentoniger, de effecten slechter en de soundtrack bombastischer. Zeker in de tweede helft was er van spanning dan ook weinig te merken. Sommige scenes blijven de moeite waard, zoals de herrijzenis van Nix, maar als geheel wordt het toch een stuk minder. Zelfde geldt eigenlijk voor het acteerwerk, waarbij enkele personages wat mij betreft gewoon weggelaten konden worden.
Een wisselvallige film dus, waarvan ik toch redelijk heb kunnen genieten. 3***
[permalink] geplaatst op 16 december 2010, 16:43 uurVerfilming van Barker's Last Illusion. Een verhaal vol magie met in de hoofdrol Harry D'Amour als een soort paranormale detective die ontdekt dat de grens tussen goochelaars en tovenaars erg vaag is. Of zoals een personage uit de film het zegt: I believe that we walk a narrow path between divinity and trickery.
In al zijn ijver komt D'Amour terecht in een vete waarin een dood gewaande tovenaar herrijst en zijn toorn loslaat op zij die verantwoordelijk waren voor zijn dood. Het resultaat is een magische cocktail vol fleurige personages, niet in het minst D'Amour zelf, enkele mooi vormgegeven illusies, flink wat bloed en een prachtige Famke Janssen . Naar het einde toe ontspoort de film op verhaaltechnisch vlak, maar de effecten blijven de hele tijd overeind. Het fijne is dat dit occult werkje met weinig andere films te vergelijken valt, precies omdat het weer die typische Barker-stempel draagt.
2,5
[permalink] geplaatst op 10 januari 2011, 0:54 uurGeen gekke gore.
Met zijn derde en tevens laatste film, weet Barker net niet het niveau te bereiken van zijn klassieker Hellraiser. Er zitten leuke SFX in de film en de gore is niet gek, maar de nadruk ligt iets te veel op het mysterieuze detective-verhaaltje dat slechts ten dele werkt.
Redelijk.
NightSpirit
[permalink] geplaatst op 13 maart 2011, 14:54 uurLekkere duistere film. Wel anders, als je alleen "book of blood", en "hellraiser" gezien hebt van Barker. Dan is dit een redelijk aparte overgang. Desondanks vond ik hem het zeker waard om te kijken. Er hing weer zon smerige gruwelijke sfeer over deze film, en er is maar 1 man die daar een ster in is: Clive Barker!
3,5*
3,0
[permalink] geplaatst op 14 mei 2011, 1:38 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenLeuk voor 1 keer op de vrijdag, maar nergens echt boeiend.
Einde het beste stuk met SF achtige verfilming.
2,5
[permalink] geplaatst op 14 juli 2011, 4:39 uurTypisch horrorwerkje met detective.
De special-effects waren soms best wreed en het gezicht van Nix zag er ook wel indrukwekkend uit. Jammergenoeg zie je het einde al van ver aankomen en wordt er natuurlijk weer een vriendinnetje bijgesleurd. Hier en daar vond ik het een beetje rommelig in elkaar gezet en sommige scènes kwamen een beetje antiek over terwijl er in 1995 toch al heel wat pittigers op de markt lag. Desondanks zit er wel een lekker sfeertje in en zijn we toeschouwer van een aantal absurde verwondingen.
Flesje jenever erbij en jezelf laten verassen.
neysen1985
5,0
[permalink] geplaatst op 9 januari 2012, 15:10 uurPersoonlijk vind ik dit een van de betere clive barker films.
Alles is heel erg mooi in beeld gebracht en de film bevat een spannend sfeertje.
griezelig, sfeervol, gedetailleerde bloed & gore en nog veel meer in deze horror topper.