132.154 gebruikers | 83.040 films | 30.168 regisseurs | 3.419.947 berichten | 4.772.334 stemmen
 
locatie: Films » Halloween (2007) » Info

Halloween (2007)

Alternatieve titel: Rob Zombie's Halloween 

 

Halloween (2007)
892 stemmen | gemiddelde 2,91
mijn stem:
12 jaar geweld grof taalgebruikVerenigde Staten
Horror
109 minuten / 121 minuten (unrated version)

geregisseerd door Rob Zombie
met de stem van Malcolm McDowell, Scout Taylor-Compton en Tyler Mane

Nadat Michael Myers als 10-jarig kind een gruwelijke slachtpartij aanrichtte, werd hij opgenomen in een psychiatrische inrichting. Nu, 17 jaar later, komt hij per ongeluk vrij en keert onmiddellijk terug naar zijn woonplaats Haddonfield, op zoek naar zijn jongere zus. Een ieder die zijn pad kruist, is in levensgevaar.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 november 2011, 23:08 uur
Ik snap wel wat je bedoelt. Ik vind ook dat Zombie een prima reimagination van Halloween heeft gemaakt, een heerlijke grimmige moderne tegenhanger en veel kunnen deze inderdaad niet los zien van het origineel. Al is dat wel te begrijpen natuurlijk.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 november 2011, 22:43 uur
dit was mijn favoriete horror films,
maar dan wel de originele carpenter.
heeft gelukkig de halloween tune in ere gehouden.
(de regiseur zombie bedoel ik)
voor de rest is alle chemie verloren,dezondanks soms de moeite waard.best grof ook.
deel 2 van zombie was een verkrachting.
kijk die vooral niet en kijk het origeneel maar weer eens.! _O_

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Halloween 2 (€ 10,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Halloween 2 (€ 11,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Halloween 2 (€ 11,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 december 2011, 9:29 uur
Ga deze film nog eens bekijken in een later leven want ik heb deze film zeker al drie keer opgezet maar telkens haak ik af en zet ik het origineel op.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 december 2011, 18:09 uur
het origineel is ook beter, maar rob zombie zet hier gewoon een nieuwe en frisse deur open en ze de reeks een totaal nieuwe richting in, maar om de remake dan af te kraken is ook niet juist.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 december 2011, 12:25 uur
Eigenlijk een vrij goede film. Enorm verfrissend na de vorige tegenvallende delen (hiermee bedoel ik resurrection, Halloween 6 en 5, H20 was matig).

Het begin is het sterkste moment van de film. Gelukkig dat Zombie de jeugd van Michael ook in deze film heeft verwerkt. Een regelrechte remake van het origineel zou veel lager scoren. Zombie laat zich van zijn beste kant zien als regisseur van horrorfilms. Smerige gore, verkrachting en dat allemaal ongecensureerd in beeld gebracht. Acteerprestaties konden soms beter (Malcolm vond ik niet goed in de rol van Dr Loomis) maar dat is nu niet echt een punt waar ik op let in horrorfilms.

Dan komen we aan de remake van het origineel. Een film van ongeveer 90 minuten, die Zombie in 40 minuten uitfilmt. Dit is het zwakke deel van de film. Het wordt allemaal minder spannender dan het eerste deel en Michael is te voorspelbaar. Verder ziet hij er wel heel cool uit.

3* voor dit werkje en een verademing in de reeks.

ps: wat een pijnlijke uitgave heb ik bekeken. Ondertitels met vraagtekens in, vergeefloze dt-fouten en paarse bollen die soms verschijnen op het scherm. Hoe is dit nu mogelijk?

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 januari 2012, 23:01 uur
zojuist herzien.

mijn god, wat is deze film toch superieur aan dat suffe orgineel eigenlijk he.

Zombie geeft Carpenter op zo ongever elke vlak klop.

een dikke 8 nog steeds

 

querido
quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 19:01 uur
Ondertussen ook de Halloween-reeks is helemaal uitgemolken, nog meer uitmelken is vrijwel onmogelijk. Rob Zombie, regisseur van House Of 1000 Corpses en The Devil's Rejects, had toch het idee om de reeks nieuw leven in te blazen met een remake. Eigenlijk had hij het beter kunnen laten zoals de reeks al was, want nieuw leven blaast Zombie er niet echt in.

Het idee was echter helemaal niet slecht om een remake te maken van een van de beste slasherfilms ooit gemaakt. Immers hebben we wel de gast in de regiestoel zitten die HO1000C en TDJ heeft gemaakt, en dat waren sterker nog een van de betere horrorfilms van de moderne tijd. En met die films toonde Zombie ook meteen zijn liefde voor het ouderwetse shock-cinema. Wat je mening over deze film ook is, Zombie heeft er ook gewoon een echte 'Zombie-film' van gemaakt. Ten eerste, hadden we in het origineel van John Carpenter maar 5 minuten (misschien zelfs minder) aandacht aan de jeugd van Michael Myers, het legendarische horror-icoon. In deze remake wordt er niet moeilijk gedaan: drie kwartier speelt zich tijdens de jeugd van Myers af. En tja het voelt ook allemaal Rob Zombie-isch aan: Mikey wordt gepest op school, mama is een stripper en zussie is simpelweg gewoon een seksbeest.

De sfeer, het taalgebruik en gewoon al de aard van de karakters maken het al meteen zo Rob Zombie-isch: ordinair en ranzig. En dat is op zich een pluspunt. Maar het grote minpunt van de film is: er wordt totaal geen spanning gecreëerd. Rob Zombie's Halloween is eerder een bloederige en deprimerende kijk door de beleving van een zwakzinnige psychopaat. Er vallen veel doden. Maar de stijl van The Devil's Rejects is hier niet te vinden. Dat komt omdat Halloween helemaal niet gaat over de massa's bloed en gore. Halloween uit 1978 van John Carpenter was spannend en niet daadwerkelijk horror, een soort Hitchcock-achtige slasher flick. Meneer Rob Zombie zit niet zo in elkaar. Op zichzelf is de remake van Halloween aardig geslaagd. Maar over het algemeen zit je naar een soort heavy-metal achtige variant van een klassieker te kijken.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 19:03 uur
maar, dat er eindelijk eens iemand is met de ballen om een remake naar zijn eigen hand te zetten, tussen al die zaadloze slappe teeny remakes van de laatste jaren, verdient natuurlijk louter lof!

 

querido
quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 19:10 uur
brujeria schreef:
maar, dat er eindelijk eens iemand is met de ballen om een remake naar zijn eigen hand te zetten, tussen al die zaadloze slappe teeny remakes van de laatste jaren, verdient natuurlijk louter lof!


Ja, maar was het überhaupt nodig dat iemand een remake naar zijn eigen hand zette? Misschien ligt het aan mij, want ik ben eigenlijk altijd sceptisch over remakes. De enige 'redelijke' remake die er is is die van The Hills Have Eyes.